Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciężko się kręci kierownicą

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 17:45

ciężko się kręci kierownicą witam mam fendta 308 LSA i gdy ciągnik jest zimny ciężko się kręci kierownicą i słuchać syczenie a jak się już olej rozgrzeje wszystko wraca do formy.Proszę o pomoc czym to może być z powodowane?
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciężko się kręci kierownicą Dzisiaj, 01:36
  •  

#2 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 listopad 2011 - 17:55

ciężko się kręci kierownicą Olej jest zimny i to raczej normalne. Ja jak swojego odpalę to ponad 5min chodzi nie dotykając niczego. Dopiero później coś robię.

#3 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 24 listopad 2011 - 18:00

ciężko się kręci kierownicą

Olej jest zimny i to raczej normalne. Ja jak swojego odpalę to ponad 5min chodzi nie dotykając niczego. Dopiero później coś robię.

Racja. Z resztą nie tylko ze wspomaganiem tak jest bo jak masz tura czy coś innego na hydraulikę to jest identycznie. Olej musi nabrać temperatury i wtedy.
welcome :D

#4 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 18:07

ciężko się kręci kierownicą Raczej tak musi być, w moich ciągnikach też tak jest. Szczególnie podczas mrozów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share t0mo

t0mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:49

ciężko się kręci kierownicą U mnie w 308 z 96roku kierownica ciężko chodziła na początku lecz po ok minucie było już normalnie, lecz co jakiś czas sie zacinała rozwiązaniem problemu było wlanie oleju wspomagania (chyba, juz nie pamiętam wiem że u mnie wspomaganie kierownicy, tur, podnosnik chodzi na jednym oleju - wlew jest pod zbiornikiem paliwa czerwona nakrętka). Teraz nie musze czekać aż sie nagrzeje lato jesien zima odpalam i moge już jezdzic normalnie lecz polecał bym odczekać 1-2minuty przed jazda i przed zgaszeniem ciągnika (jeśli dostał mocno w d. :D) aby olej się rozgrzał/ ochłodził

#6 Share piott308

piott308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:21

ciężko się kręci kierownicą Witam.Po założeniu ładowacza czołowego i gdy łyżka jest pełna nie idzie ukręcić kierownicą w czym może być problem fendt 308 lsa

#7 Share jozekkkk

jozekkkk

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:46

ciężko się kręci kierownicą może wlej gęstszy olej 10w40 ja też u siebie to zaobserwowałem ale u mnie olej sie pienił bo podłączyłem kupionego używanego tura bez spuszczenia oleju z siłowników i klapa jedna piana w zbiorniku a jeżdziłem na agrolu 10w30 zalałem nowym ale nie mniałem okazji wyprubować jak się będzie kręcić pod obciążeniem wkażdym razie przestało się pienić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piott308

piott308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 10:20