Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owce vs. Kozy

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 13:32

Owce vs. Kozy Chińczycy płacą 2 000 dolarów USA ;) za kilogram jaskółczych gniazd(nie takich jak u nas ale, jakiś gatunek jaskółek lepi gniazda z zaschniętej śliny). To, że coś jest drogie, nie znaczy, że jest smaczne. Sam nie jadłem, powtarzam tylko to co słyszałem od rodziców/dziadków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owce vs. Kozy Dzisiaj, 21:20
  •  

#22 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 13:57

Owce vs. Kozy @Mariusz-nie jest tak źle z baraniną-trzeba to umieć zrobić(a barana to umieć zabić)-mieliśmy,jedliśmy-zależy jeszcze jaka część zwierzaka-gulasz,szaszłyki,zraziki.
niektórzy to królika,lub wołowiny nie przełkną.

to mięso ma inny zapach i smak-może to bardziej urok tego-wołowina również ma inny smak i zapach,kto nigdy nie jadł wołowiny też wyczuje inny zapach,i to będzie tak dla niego nieapetyczne.

baraninę przyrządza się bardziej w ziołach jak wieprzowinę-liście,ziele,no i czosnek-pekluje się też więcej-nie zrażaj się przez to co słyszałeś-to jest dobre jadło.

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 14:02

Owce vs. Kozy Można też moczyć w mleku itp. Zioła, przyprawy- to wszystko ma zabić smak łoju. Może będzie kiedyś okazja to spróbuje, ale nie ciągnie mnie do tego. Generalnie jeśli ma to być mięso na sprzedaż, to chyba kozy będą lepszym wyborem. Tylko z kozami jest ten problem, że zjedzą wszystko oprócz tego, co mają zjeść(kwiaty, warzywa, drzewka owocowe).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 11:27

Owce vs. Kozy Rzeczywiście kozy jedzą wszystko to co jest cenniejsze i smaczniejsze dla nich(drzewka owocowe, kwiaty truskawek, kwiaty ozdobne, warzywa, owoce), ale trawę też zjedzą. U nas parę lat temu to kozy chodziły na łańcuchach (były tylko 2 szt) za krowami (system palikowy). Jeżeli krowa narobiła i dookoła tego nie zjadła trawy to kozie starczyło to na cały dzień. Oczywiście jeżeli trawa była do połowy łydek. Chciałem wejść ponownie w kozy, ale wolę krowy, większe, więcej zjedzą, mniej szkódne więcej dadzą mleka, większa wartość, ale i większa strata jak padnie.

Edytowany przez Mati10, 10 kwiecień 2012 - 11:29.

#25 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 08 maj 2012 - 16:27

Owce vs. Kozy Panowie ja nie mam gospodarstwa ale sasiad ma i jest na emeryturze i stoi pusty chlew. Do hodowli owiec jest potrzebne nr. gosp. czy coś innego? jak to zrobić żebym mógł się zająć tą hodowlą.

#26 Share przewlos

przewlos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:56

Owce vs. Kozy Witam :)
To co radzicie owce bardziej hodować czy kozy :)?

#27 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:07

Owce vs. Kozy witam. ostatnio też myślę nad kupnem małego stada wrzosówek, ok. 15-20 szt. mam jedną działkę ze sporym stokiem, ok. 3ha. nie uprawiałem jej i zarosła krzakami, w tym roku wyczyściłem z niej wszystkie samosiejki i krzaki, teraz myślę co by z tym zrobić. co jest potrzebne do hodowli tej rasy owiec? w temacie zwierząt jestem zerem, nie mam żadnych w gospodarstwie (typu krowy czy świnie), ani nigdy nie miałem. wszelkie rady będą dla mnie cenne

#28 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 28 listopad 2012 - 19:55

Owce vs. Kozy ja mam na pozbyciu 2 kozy burskie z papierami

#29 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:36

Owce vs. Kozy powiedz ile pracy jest przy takiej kozie? ja myślę o tym żeby było jak najmniej pracy, chcę ogrodzić działkę i dowozić im wodę żeby miały na stałe. na działce zostawiłem ok. 1ha lasu, czy one potrzebują jakiejś szopy na zimę czy mogą sobie mieszkać 'pod chmurką' w lesie? pytam, bo np z danielami tak jest że nie potrzebują niczego praktycznie poza paśnikiem (mówię o zimie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 21:06

Owce vs. Kozy nie wymagają dużo pracy jest to rasa mięsna nie czeba ich doić i nie wymagaja bardzo jakiegoś ciepła ja je czymam w zwykłej małej drewnianej szopce ide do nich raz dziennie i tyle

#31 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:39

Owce vs. Kozy czy istnieje taka opcja że nie zagląda się do nich przez kilka dni, zostawiając oczywiście żarcie i wodę? miejsce gdzie bym je trzymał jest kawałek od domu, więc nie za bardzo mi się widzi codzienne zaglądanie do kozy :(

#32 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 08:38

Owce vs. Kozy najwyżej to co drugi dzień tylko żeby miały wode i żarcie

#33 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 16:21

Owce vs. Kozy a co się daje taki kozoowcom w zimie? siano czy kiszonkę? planuję zakup na wiosnę trzech kotnych samic i barana. młode na jesieni zaciąć i zjeść, a cztery sztuki przetrzymać na następny rok. sieję zboża więc słomę bym miał, gorzej z sianem, bo nie mam żadnych narzędzi do zbioru :(

#34 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 17:26

Owce vs. Kozy j adaje praktycznie wszystko troche owsa siano odpadki ziemniaki z osypkom itp barany też mam 15 szt

#35 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:44

Owce vs. Kozy Ja karmie zimą sianem, owsem i kratoflę/marchewka żalezy co akurat jest. Oczywiście również woda. Hoduje kozy

#36 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:05

Owce vs. Kozy

ja mam na pozbyciu 2 kozy burskie z papierami

interesują mnie te kozy-nie wiem jak tu na priv napisać ale jeśli możesz prosze o info- głównie na początek wiek i cena mnie interesuje

#37 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 grudzień 2012 - 04:55

Owce vs. Kozy

czy istnieje taka opcja że nie zagląda się do nich przez kilka dni, zostawiając oczywiście żarcie i wodę? miejsce gdzie bym je trzymał jest kawałek od domu, więc nie za bardzo mi się widzi codzienne zaglądanie do kozy :(

jest jeszcze takie coś jak cross compliance. Codziennie trzeba doglądać zwierząt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 18:53

Owce vs. Kozy dostałem dziś pocztą książeczkę o cross compilance, i na tyle mnie zniechęciło to co przeczytałem, że chyba zatrudnię jakiegoś chłopaka z kosą spalinową raz na sezon żeby wyciął chwasty zamiast kupowania stadka owiec :) strasznie to skomplikowane mi się wydaje i chyba zbyt pracochłonne a efekt nieprzystający do nakładu sił. może się mylę, nie wiem. z pewnością ci, którzy mają owce albo kozy mogą powiedzieć coś więcej na temat programu cr.comp. - czy rzeczywiście jest to aż tak skomplikowane jak się wydaje po przeczytaniu broszurki z arimr-u?