Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozmrożony silnik jumza

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 24 listopad 2011 - 11:52

Rozmrożony silnik jumza Witam. Wstyd się przyznać, ale kilka dni temu brat zalał wodę do silnika koparki jumz i zapomniał spuścić na noc. Konsekwencje są takie, że cała woda znalazła się w oleju, a na zewnątrz wysadziło metalowe korki w bloku silnika w pobliżu głowicy. Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak bardzo trzeba rozebrać silnik, aby go naprawić, tzn najprawdopodbniej pospawać uszkodzone przegrody? Nigdy jeszcze mi się to nie przytrafiło i nie wiem jak się do tego zabrać. Przede wszystkim nie chciałbym rozbierać zbyt dużo, bo silnik do teraz był w bardzo dobrym stanie, ma niwiele mth, fabryczny nigdy nie rozkręcany.

Edytowany przez Geo, 24 listopad 2011 - 11:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmrożony silnik jumza Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2011 - 12:05

Rozmrożony silnik jumza Nie wiem czy blok dobrze pospawasz bo jest odlewany z żeliwa a silnik raczej trzeba rozebrać cały żeby stwierdzić w których miejscach doszło do pęknięć.
Moim zdaniem lepiej by było kupić inny blok części przełożyć ze starego jeśli są dobre i by chodził.

#3 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 12:29

Rozmrożony silnik jumza Ruskie żeliwo raczej jest spawalne. Można użyć np. metody TIG do spwania. Wystarczy żeby było szczelnie. Już spawałem korpus podnośnika w T-25 i trzyma do dziś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2011 - 14:26

Rozmrożony silnik jumza No chyba że tak. Ale ja osobiście nie był bym pewny na takim łataniu co innego korpus podnośnika a co innego silnik, no ale twoja maszyna rób jak chcesz byle by było dobrze.

#5 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 24 listopad 2011 - 16:53

Rozmrożony silnik jumza ja tam bym kupił blok będzie szybciej i bez problemów bo ze spawaniem to różnie bywa i nie wiadamo czy się da pospawać wiesz możesz sprawdzić czy przecieka do silnika wystarczy włożyć korki i nalać wody może tylko uszczelko puściła

a swoją drogą to lepiej zalać płynem nie ma wtedy problemów ja tam swoje wszystkie mam zalane płynem to nie jest duży koszt ale spokojna głowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 10:49

Rozmrożony silnik jumza Trochę późno, ale silnik już po drobnej rozbiórce tzn. zdjęta misa olejowa i pokrywa zaworów. Okazało się, że wyszedł środkowy korek w głowicy. Niestety najpierw zdjąłem misę olejową ;). Silnik jeszcze nie zmontowany do końca, ale wydaje się, że poza tym wszystko ok. Obejrzałem silnik od dołu i nie widać żadnych pęknięć. Od góry doszedłem tylko do pokrywy zaworów i po zalaniu wody okazało się, że leci dopiero z tego korka. Silnik chodzi na "sucho" (czyli bez wody) normalnie.

Dodaj odpowiedź