Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena prasy Metal Fach z-562 + propozycje

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 23:43

Cena prasy Metal Fach z-562 + propozycje Witam
Przymierzam się do zakupu prasy zwijającej. Główne wykorzystanie do robienia sianokiszonki ok 300 bel + 200 słomy. Uwagę przykuwa okazjonalna cena prasy MF http://otomoto.pl/pr...owa-A54125.html oczywiście dodając centralne smarowanie i siatkę tj ok 40 tys Inne oferty są droższe o blisko 10 tys.
Wydaje mi się że ta prasa z tych "tańszych" oferowanych na polskim rynku najlepiej sprawdzałaby się w sianokiszonce.

Myślę również nad jakimiś używkami, ale wiadomo jak mam na nową to posłuży mi kilka lat bez awarii bo jak widać nie będzie dużo pracować.

Z używek to :
Pasowe JD (550, 570)
JD 578
używana Metal fach
...co jeszcz

Ciągnik do niej to Zetor 7745

Proszę również o wypowiedzi użytkowników mniejszych ciągników co polecilibyście w cenie do 30 tys (używka) i w miarę młodym roczniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena prasy Metal Fach z-562 + propozycje Dzisiaj, 00:02
  •  

#2 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 24 listopad 2011 - 07:37

Cena prasy Metal Fach z-562 + propozycje żadnej polskiej.kilka lat bez awarii to między bajki można włożyć.chociaż sam mam walcową deutz-fahr gp2.30 to dziś kupowałbym pasową z rotorem(do sianokiszonki),nawet jakby kosztowała więcej.odwijanie beli sianokiszonki po rotorze to bajka.ze swojej prasy jestem bardzo zadowolony (bele się nie zatrzymują w komorze jak to bywa w metal-fachu) ale trzeba iść do przodu.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 08:58

Witam
Przymierzam się do zakupu prasy zwijającej. Główne wykorzystanie do robienia sianokiszonki ok 300 bel + 200 słomy. Uwagę przykuwa okazjonalna cena prasy MF http://otomoto.pl/pr...owa-A54125.html oczywiście dodając centralne smarowanie i siatkę tj ok 40 tys Inne oferty są droższe o blisko 10 tys.
Wydaje mi się że ta prasa z tych "tańszych" oferowanych na polskim rynku najlepiej sprawdzałaby się w sianokiszonce.

Myślę również nad jakimiś używkami, ale wiadomo jak mam na nową to posłuży mi kilka lat bez awarii bo jak widać nie będzie dużo pracować.

Z używek to :
Pasowe JD (550, 570)
JD 578
używana Metal fach
...co jeszcz

Ciągnik do niej to Zetor 7745

Proszę również o wypowiedzi użytkowników mniejszych ciągników co polecilibyście w cenie do 30 tys (używka) i w miarę młodym roczniku

przecież to jest cena netto brutto wyjdzie 41,8 tyś i tak kosztują cena producenta to coś około 46 tyś z rabatem 10-12% mozna kupić za około 42 tyś nie ma żadnego rozrzutu w cenach po 10 tys :lol:
co do wyboru samej prasy bierz metalfacha zbija jak szatan i nic się nie psuje B) :D

#4 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 09:48

Cena prasy Metal Fach z-562 + propozycje Ja za swojego Metal-Facha dałem w tamtym roku w kwietniu 46.500 PLN prasa z siatką ale bez centralnego smarowania.Myślę,ze dużo taniej to nie kupisz.
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 13:01

żadnej polskiej.kilka lat bez awarii to między bajki można włożyć.chociaż sam mam walcową deutz-fahr gp2.30 to dziś kupowałbym pasową z rotorem(do sianokiszonki),nawet jakby kosztowała więcej.odwijanie beli sianokiszonki po rotorze to bajka.ze swojej prasy jestem bardzo zadowolony (bele się nie zatrzymują w komorze jak to bywa w metal-fachu) ale trzeba iść do przodu.

Żadnej polskiej ? Nawet nie posiadasz Metal fachu a piszesz głupoty ? Bela słomy się zatrzymuje ? Skąd możesz to wiedzieć skoro nie masz tej prasy i zapewne nie prasowałeś nią ?

Również polecam Metal Fach

#6 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 24 listopad 2011 - 17:34

Cena prasy Metal Fach z-562 + propozycje Również polecam pasową. Lepszy zgniot, możesz ustawić rozmiar jaki ci najbardziej odpowiada, pozatym nie ma w niej czegoś takiego jak "schodzenie z obrotów przy dobijaniu". Popatrz w galerii jak wygląda bela po zmiennokomorowej a jak po np. walcowej. Na youtubie też możesz porównać jaką wydajność mają prasy, pasówka jest niczym "wiecznie głodna słomy bestia". Co do marki to masz do wyboru m.in. JD, NH, Vicon np. u @robertbara w galerii.

#7 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 20:32

Cena prasy Metal Fach z-562 + propozycje nie zejdzie z obrotów przy dobijaniu ? Prawda, bo tam nie ma dobijania ;) Ale jak ustawisz za duży zgniot to będzie trudno "dotrwać" do końca beli ;) W okolicy jest kilka Metal-Fach i musze powiedzieć że to b.dobre prasy ;) Widziałem w akcji Waframy i Sipmy i nie mają startu do MF ;) (Oczywiście w zbiciu beli)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 24 listopad 2011 - 22:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 24 listopad 2011 - 22:04

Żadnej polskiej ? Nawet nie posiadasz Metal fachu a piszesz głupoty ? Bela słomy się zatrzymuje ? Skąd możesz to wiedzieć skoro nie masz tej prasy i zapewne nie prasowałeś nią ?

Również polecam Metal Fach

no fakt nie posiadam bo mam deutz-fahr,ale prasowałem metal-fachem.szwagier ma metalfach rocznie robi po 2tys bel i po trzech latach dosłownie się sypie.w okolicy rolnicy pokupywali te prasy i żałują.ale Ferdek zamierza robić sianokiszonkę więc dobra byłaby z rotorem i najlepiej pasówka(chyba wiadomo dlaczego).

0