Zaloguj się, aby obserwować  
michalnh

UG FOCUS T DRIVE 3/700

Polecane posty

michalnh    27

Koledzy

 

Posiadam od niedawna agregat uprawowo siewny UG FOCUS T DRIVE XXL 3/700 chciałbym się dowiedzieć na jakim biegu (od 1 do 10) siać zboże i rzepak? Mam też problem z tym agregatem a mianowicie po podłączeniu do traktora (nh 6070 rc) przewodów hydraulicznych i załączeniu np.dmuchawy przewody wyskakują z wejść w ciągniku,to samo również dzieje się jak chce go podnieść jak sądzicie co może być tego powodem? Wydaje mi się ,że to albo wina szybko złączy lub za wysokie ciśnienie oleju generowane przez ciągnik. Dzięki za odp,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JA siałem do 16 km/h przeważnie 14-15. Super posiał pszenicę. Z wężami nie miałem problemów ale zmiejszyłem ilość podawanego oleju na agregat. Jakbym dał 120 litrów na dmuchawę to chyba by odleciała i olej by się zagotował w ciągniku.A powrót z dmuchawy to miałem duże szybko złącze tak zwany szybki spływ do skrzyni Ja siałem Case MX 150.Więcej, ponad 16, praktycznie nie miał siły jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

Dzięki też tak myślałem, że to wina za dużego przepływu ,bo dmuchawa ma tylko 24l/min a mój NH daje dużo więcej i będe musiał zmniejszyć a jakbyś mógł podać jeszcze bieg dmuchawy na jakim siałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chyba 5 na dmuchawie. Ale po uruchomieniu dmuchawy ustawiłem 5 i na ciągniku regulowałem przepływ oleju. Na słuch i sprawdzałem jak dmucha na redlicach. A dmucha i to dużo. Tak więc zbyt dużych obrotów nie było. Najgorsze że Focus nie ma czujnika obrotów dmuchawy. Powinien mieć, inne siewniki tego typu mają. A tu ustawiasz na pałę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

No tak przynajmniej dobrze,ze ma inne czujniki i co nieco pokazuje na tym komputerze a na dmuchawie to na 5 bedzie chyba optymalne do zboz a.do rzepaku to pewnie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Koledzy ja mam taki agregacik juz rok , czyli siew jesienny i wiosenny , a wiec powiem jak to wyglada u mnie. Robi on z NH tm 140, na poczatek bardzo wolno podnosil , i w bednarach na agro-show dowiedzialem sie ze nalezy odkrecic waz od silownika i zwiekszyc otwor wiertarka, jest on tam bardzo maly, a teraz podnosi juz o wiele szybciej , wiatr srenio na 5 ustawiam , do rzepaku zmniejszam do 4 i to jest wystarczajace, jesli silnik hydrauliczny podczas podnoszenia zacznie sie wylanczac i wlanczac to jest zle wyregulowany przeplyw oleju w ciagniku, polecam szybki splyw bo odciaza hydraulike , jesli siejecie jakies ziarno z plewami ( zdarzylo mi sie u jednego goscia na wsi) to zwracajcie uwage czy nie zap[ycha sie w kanale powietrznym(tam jak spada ziarno, i jest zabierane przez powietrze) Ogolnie fajna maszyna , ale po zasianiu ok 150 ha czyli po sezonie rurki plastikowe staly sie bardzo kruche i pekaja. Jakies pytania to piszcie na priv albo gg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

Dzisiaj wyregulowałem (zmniejszyłem) przepływ oleju w moim NH i wszystko jest dobrze węże nie wyskakują i wszystko w porządku działa ,ale oficjalna próba dopiero na wiosnę,jeszcze jutro czeka mnie podłączenie kompa do niego ,mam nadzieje ,że już wszystko będzie w porządku,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Komputer to tylko ścieżki ustawić. Ja ustawiłem na 24 metry. Tak że zamyka mi się jeden aparat w dwie strony. Nie wiem jak to zrobiłem ale działało. U kolegów 3 szt nie mogą tak ustawić i sieją pierwszy raz połową siewnika. U jednego to serwis był z uni i nie ustawili, a w instrukcji jest możliwość. Miałem problem z ścieżkami bo ten pręt blokował mi się na tulejkach i ścieżek nie wyłączał. Posmarowałem olejem i było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

Nie wiem jak to zrobiłeś,ale ja też będę musiał robić tak zwaną nakładkę ,bo u mnie ścieżki będą robione na 18m i nijak to nie wyjdzie ,jak jest nieparzysta ilość metrów to wszystko jest ok. A jeśli na odwrót to za jednym przejazdem musiałaby być jedna strona ścieżki a z powrotem druga ,nie wiem czy można tak ustawić ,ale chyba nie. Jak Ci się to udało nie wiem? Mój kolega na Horscha 6m i robi ścieżki też na 24m i tak samo robi nakładkę,gadałem z nim to mówił,że nie da rady inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pamiętam że jak ustawiałem to mi mrugało 3 numery. 7,8,9. jeden skasowałem i było dobrze. Nie wiem jak ale działało. Robił ścieżki na nr. 7-8 albo 8-1. Ale raczej 7-8. W siewniku za dmuchawą popuściłem śrubkę żeby nie włączało się na dwa aparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

Zobaczymy co z tego wyjdzie,ale myślę,że będzie dobrze,wypróbuję parę ustawień i wybierze się optymalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj