Skocz do zawartości

Zdjęcie

RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel2806

pawel2806

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 13:09

RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX Witam posiadam ciągnik rolniczy marki RENAULT 8512 z silnikiem MWM i kabina TX i muszę dostać się do podnośnika i w tym celu muszę unieść kabinę do góry tylko nie wiem do końca jak to zrobić proszę o pomoc w tym temacie bo mam do wymiany uszczelniacze na głównym tłoku od podnośnika czekam na podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX Dzisiaj, 18:53
  •  

#2 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:08

RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX musisz wszystko poodkręcac wszystkie kabelki odłączyć ale z tym chyba nie ma problemu bo wszystko jest na kostki i gabina w górę jakąś ładowarką :)

#3 Share pawel2806

pawel2806

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 13:21

musisz wszystko poodkręcac wszystkie kabelki odłączyć ale z tym chyba nie ma problemu bo wszystko jest na kostki i gabina w górę jakąś ładowarką :)

a kable od zbiornika paliwa i od plynu chlodniczego tez te ktore ida do nagrzewniczy tyle ze one juz chyba nie sa kostki czy je mozna zxostawic a ile wazy taka kabina

#4 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 18:47

RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX Moze wystarczy uniesc sam tyl ,mniej roboty,ktos juz pisal na ten temat poszukaj na forum.

#5 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 22:53

RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX mało na pewno nie warzy bo ramy są dośc masywne, w sumie do dekla od podnośnika to może wystarczy podniesc sam tył czyli te sruby z przodu od kabiny tylko poluzuj czy jakos tak, Musisz powoli podnosić i obserwowac żeby czegoś nie urwać nie popsuć :)

#6 Share pawel2806

pawel2806

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 12:06

mało na pewno nie warzy bo ramy są dośc masywne, w sumie do dekla od podnośnika to może wystarczy podniesc sam tył czyli te sruby z przodu od kabiny tylko poluzuj czy jakos tak, Musisz powoli podnosić i obserwowac żeby czegoś nie urwać nie popsuć :)

a mozesz mi to dokladniej opisac bo ja pierwszyraz mam z czyms takim doczynienia i zeby wymiec uszczelniacze to musze calosc raczej wyjac tak jak w mniejszych ciagnikach czy jest jakis inny sposob na to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:14

RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX Kolego,jeśli masz trochę sprytu ,to sprawdź wszystko dokładnie co łączy kabinę z innymi zespołami ciągnika i rozłącz ,później odkręć cztery poduszki i ostrożnie do góry.W kabinie przełóż zdrowy drewniany bal przez otwarte drzwi .uwaga nie uszkodź podsufitki.Mnie Tx udało się zdjąć raz zdrowym Cyklopem ,ale najlepiej jak masz długie widły od masztu i tur, ładowarka,itp.W inny sposób do hydrauliki nie podchodź ,to nie C 360 -powodzenia.

#8 Share pawel2806

pawel2806

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:42

Kolego,jeśli masz trochę sprytu ,to sprawdź wszystko dokładnie co łączy kabinę z innymi zespołami ciągnika i rozłącz ,później odkręć cztery poduszki i ostrożnie do góry.W kabinie przełóż zdrowy drewniany bal przez otwarte drzwi .uwaga nie uszkodź podsufitki.Mnie Tx udało się zdjąć raz zdrowym Cyklopem ,ale najlepiej jak masz długie widły od masztu i tur, ładowarka,itp.W inny sposób do hydrauliki nie podchodź ,to nie C 360 -powodzenia.

no dzieki dzieki a przewody paliwowe i wspomaganie tez trzeba rozlaczyc czy nie

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 15:30

RENAULT 8512 - jak zdemontowac kabina z serii TX przewody paliwowe chyba nie ida przez kabine, wspomaganie na pweno, moze wykrec orbitol,
nie zapomnij o dzwigniach sterujacych hydraulika

Polska B

#10 Share pawel2806

pawel2806

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:00

przewody paliwowe chyba nie ida przez kabine, wspomaganie na pweno, moze wykrec orbitol,
nie zapomnij o dzwigniach sterujacych hydraulika

odniosłem się do tych wszystkich opcji ale mam jeszcze problem czy od przodu tez trzeba coś odkręcać bo z kabina złączona jest rama od drugiego zbiornika paliwa który jest nad silnikiem czy to tez należny zdemontować czy podnosi się to razem z kabina bo na końcu tej ramy SA niby zawiasy gumowe i czy to trzeba demontować czy to się unosi lekko z kabina i jak wysoko trzeba unieść ta kabinę aby dostać się do podnośnika

#11 Share pawel2806

pawel2806

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 09:23

odniosłem się do tych wszystkich opcji ale mam jeszcze problem czy od przodu tez trzeba coś odkręcać bo z kabina złączona jest rama od drugiego zbiornika paliwa który jest nad silnikiem czy to tez należny zdemontować czy podnosi się to razem z kabina bo na końcu tej ramy SA niby zawiasy gumowe i czy to trzeba demontować czy to się unosi lekko z kabina i jak wysoko trzeba unieść ta kabinę aby dostać się do podnośnika

PODNIOSŁEM KABINĘ DO GÓRY ODKRĘCIŁEM PODNOŚNIK I CHCIAŁEM GO WYNOTOWAĆ DO GÓRY ALE JEST MAŁY PROBLEM OD ŚRODKA TRZYMA GO JAKAŚ SPRĘŻYNA I NIE WIEM W JAKI SPOSÓB JA ODPIĄĆ ZĘBY GO CAŁEGO ZDJĄĆ PROSZĘ O SZYBKA POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share krodnord

krodnord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 19:09