Skocz do zawartości

Zdjęcie

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 listopad 2011 - 23:13

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze Ostatnio pracowałem takim zestawem CASE MAXIUM 110 + ładowacz CASE LRZ 120 przy załadunku piachu, łyżka jakie wymiary miała to nie pamiętam ale brała dealnie na szerokość ciągnika po nabraniu pełnej czasem podrywało tył (bez dociążenia) a sam ładowacz przy takim ciężarze się dziwnie przeginał wystarczyła minimalna różnica żę z którejś strony łyżki było więcej towary to zaraz ramie z tej strony ładowacza siadało do dołu.

I tak się zastanawiam czy wszystkie tak mają a jesli nie to który producent robi najbardziej wytrzymałe, czy po prostu miałem za mały ładowacz no i jak długo może ładowacz wytrzymywać takie skrętne ruchy.
Słyszałem o ładowaczu
stolla PROFI LINE HD podobno bardzo mocny miał ktoś z nim do czynienia, i z jaką inna marką można go porównać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze Dzisiaj, 16:03
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 23 listopad 2011 - 09:03

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze Niedaleko pracuje NH T4050 z ładowaczem Stolla. W rok ciągnik tylko w ładowaczem zrobił 3500 mth. Mocowania 2 razy wymienione na gwarancji teraz są pospawane i wzmocnione. Na razie wszystko się trzyma zobaczymy później ;)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 12:11

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze w rok 3,5 tys mth ?? :blink: moze 350
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#4 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 12:59

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze no ale pewnie mocowania by nie poszły w 350 mth ... przy takich przebiegach chyba opłaca się wziąć ładowarkę.
Ja mam hydrameta 16 w td5030 i nie wiem jak jest z trwałością tulei bo mam go 2 lata ale jeżeli chodzi o ramę to jest naprawdę mocna i solidna...

#5 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 05 grudzień 2011 - 22:32

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze No wyraźnie napisane ze 3500 mth ;) pozdrawiam
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2011 - 23:32

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze Koledzy ja mam \robusta f51 stolla przy fendt 820 tur 4 lata po 3 tysiace snopkow z pola na przyczepe z przyczepy do stogu i w zimie ze stogu na ciezarowki rocznie 9000 razy sredni przezucil 36000snopkowpodzielic na 2 bo nabijam przewaznie 2 na raz uzywalem go takze do rownania terenu w parkach na glebokosc metra i zaladunku na tiry okolo 100ciezarowek i rownania tereny pod wiaty gruzy murki fundamenty wszystko stawalo na drodze lyzce ktora jest cala pogieta i popekana bo niekupilem stollowskiej tylko polska wiedz to swiadczy o obciazeniach na tuze dotego nabilem moze z 200kilometrow wozac piach na lyzce max moze z tone wchodzilo bo nieszlo robic zaladunku to wywozilem traktorem na lyzce i co tur nadal swietnie chodzi 2 swoznie wymienione na dole przy mocowaniu lychy przy kopaniu sie zaglembialy w piachu i ziemi i zadkie smarowanie i czyszczenie doprowadzilo do ich zniszczenia ( oczywiscie juz tam czuc leciutkie luzy na innych ale jescze wytrzymaja) wiedz robust f 51 to dlamnie bardzo mocny tur.Oczywiscie niechwale Wszystkich turow stolla bo mam w 312 stolla robusta f31 i jak nabiore cala lyche ziemi to jak stoje pochyly to wygina sie tak bardzo na glownych wysiegnikach ze chaczy o ograniczniki na przednich lampach i masce

#7 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 09:24

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze Case LRZ 120 to też ze stoola jest.

#8 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 06 grudzień 2011 - 16:08

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze No i u mnie ten case się wyginał na wiele sposobów zawsze wracał do właściwego kształtu ale tak nie pewnie się nim robiło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:41

Która firma robi ,,najtwardsze" ładowacze case ma tura stolla mam FZ30 przechodzi katorgi umnie i nic sie z nim nie dzieje a co do wiginania to on tak ma to jes stal drobno ziarnista i ma takie właściwości potrafi tur zukosowac się 5 cm. i wraca do swojego miałem polskiego to nigdy wiencej