robertbara

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty?

Polecane posty

Indiana    32

@ pioter

To jest pojęcie względne. Te 'daleko' trzeba zrozpatrzyć w zależności od gospodarstwa, jaka droga jest do tej łąki, czy da się przejechać dużym zestawem, ile razy będzie trzeba jeździć... . Dla mnie daleko na łąkę to 14km przez nierówną drogę. Łąka ma ponad 15ha i właśnie to u mnie dyskwalifikuje przyczepę zbierającą. Przy użyciu zestawu o którym pisałem wyżej, z tej łąki woziłbym pasze przez 2 dni. A to tylko 1/4 łąk. Pozatym:

- przyczepą zbierającą nie zbiore słomy(musiałbym i tak mieć belarke)

-nie pójdę na usługi (bo u mnie nikt nie robi w silos)

-nie będę miał ciągnika żeby dobrze ugnieść (chyba, że MTZ 82 :lol:)

-na torfach będzie problem

 

@ binek

Ty liczysz ile masz m3 paszy czy w tonach? Ta przyczepa może mieć i 100 m3 ale jak ładowność wynosi 4,25t to więcej niż to nie włożysz.

 

@xdxaxmxixaxnx i tu się mylisz: włoży więcej niż te np. 4,24t, tylko przyczepie może to nie służyć. Tona sianokiszonki ma objętość (m3) zależną od zawartości wody. 100m3 siana ma mniejszą masę niż 100m3 zielonki, nie sądzisz?

 

Dlatego też podaje się objętość przyczepy. Realniejsze jest policzenie zwiezionych m3 wiedząc ile przyczep przywieziono, niż ton- chyba że ważysz każdą przyczepę.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz16043    1

A może komuś zawadza przyczepa samozbierająca i chciałby się jej pozbyc za "grosze",a jeśli byłby na dodatek z podlaskiego to już by to był szczyt szczęścia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Odświeże troche temat. Jakie są Wasze doświadczenia ze zbiorem zielonki z traw przyzczepami samozbierajacymi?? Mam belarke sipme narzekac na nia nie moge bo chodzi bezawaryjnie, ale zbior idzie wolna, chodzi szcegulnie o foliowanie, zworzenie itp. W tamtum roku u nas we wiosce kuzyn zwozil przyczepa, niewiem jaka miala ładowność ale nie zaduża -dutze-fahr, no i przez dzień zwiozł tyle co ja przez dwa tygodnie...Co o tym myslicie?, jaka przyczepe bedzie dobra do ciagnika 80km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Soltys85

 

spokojnie dałbyś rade pociągnąć claas-a sprint 445s.

Ja miałem podpiętego 95 koni ciągnik ale gdy sprzęgiełko od wałka poleciało, to by dokonczyć zwożenie zaczepiłem zetorka 5340 62 konie i też dał radę na pryzmę wjechać.

Po zmianie techniki zakiszania mam tą przyczepę na sprzedaż

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Dlaczego proponujecie mu zakup sieczkarni... Cena samego zakupu jest ogromna, a cena eksploatacji także nie jest mała... Najlepiej jest chyba wziąść średniej wielkości przyczepę samozbierającą typu Pottinger Faro czy Europrofi. Nie jest to wielki kolos więc mniej kosztuje, możesz do niego użyć mniejszego ciągnika i plusem samej w sobie przyczepy samozbierającej jest to, że zbiera ale i na akcji qq zastępuje objętościową więc dodatkowe korzyści. Sieczkarnią wiadomo fajna, ale czy opłaca się brać sieczkarnię na Twoje hektary? Musiał byś dużo śmigać na usługach by na nią zarobić, ona też nie pali tyle co Mtz tylko ciut więcej... W sieczkarni masz ogromne koszty wymiany części które są konieczne do wymienienia czesto już po jedym sezonie. Zapytaj kogoś kto posiada sieczkarnię niech Ci powie co zmienia, ile kosztuje itp to napewno zmienisz zdanie i nie będziesz brał tej maszyny pod.uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

Powiedzcie mi ile brać za przyczepę ziemi , będą mi ladowac a ja mam wozic 2 km w jedna stronę i z powrotem, dodam ze przyczepa ma 4,5 t wywrotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SaMASZ
      NOWOŚĆ w świecie maszyn rolniczych!

      Przetrząsacz SaMASZ P10-1100T został stworzony z myślą o rolniku, w celu poprawienia jakości i usprawnienia jego pracy.  
      Wyróżniający się na rynku 11-metrowy przetrząsacz z innowacyjnymi mechanizmami regulacji kąta i wysokości pracy oraz pokonywania uwroci.  


      Nie można jednak przejść obojętnie wobec zalet nowego przetrząsacz firmy SaMASZ: 
      - Przykręcany dyszel sprawia, iż maszyna jest łatwo przyłączana do ciągnika. Po złożeniu przetrząsacza do pozycji transportowej, jego szerokość nie przekracza 3 m, a wysokość wynosi 2,7 m. 
       - Opatentowany mechanizm dźwigni pozwala na regulację intensywności rozrzutu przetrząsanej masy w zależności od potrzeby. 
      - Aż trzy pozycje robocze kół wirników, których przestawienie powoduje zmianę kąta roztrząsania zielonki, dopasowanego do warunków pracy. 
      - Jedenastometrową szerokość robocza przekłada się na wysoką jakość pracy i czystość paszy. Co ciekawe, nowa maszyna, pomimo tak dużej szerokości roboczej, ma rekordowy zakres
      kopiowania poprzecznego nierówności podłoża. 

      Zakres ten pozwala pracować skrajnemu wirnikowi o 82 cm niżej lub wyżej od wirników zamontowanych w środku maszyny. 
      - Dwustopniowy system pokonywania uwroci zapobiega wbijaniu się sprężystych palców wirników w darń i rozrzucaniu gleby, a to zapewnia czystość paszy. 
      - Aż 10 wytrzymałych wirników, z których każdy ma 6 ramion, które pozwalają pracować bez obawy pozostawienia na użytku zielonym kawałka metalu. 
      - Przeguby Cardana i sprzęgła kłowe zapewniają stałe i płynne przekazywanie napędu. Co ważne, przekładnie maszyny na smar płynny nie wymagają konserwacji i są hermetycznie zamknięte. 
      - Minimalne zapotrzebowanie na moc przetrząsacza ciągnionego SaMASZ P10-1100T sprawia, iż wystarczy ciągnik o mocy zaledwie od 50 KM. 
      - Szerokie dwa koła transportowe z oponami w rozmiarze 340/55-16 pozwalają na łagodne traktowanie darni i wykonywanie bezpiecznych przejazdów po drogach. 


    • Przez Farmer26
      Witam poszukuje katalog części zamiennych do przetrząsarki Niemeyer lub ziegler HR 675 dh. Potrzebuję tuleję przekładni centralnej. 
    • Przez rotofper
      Witam. Pytanie do użytkowników owijarek mchale 991BC gdzie i w jaki sposób macie zamontowany sterownik/dźwignie/rozdzielacze z linkami w nowszych ciągnikach z plastikami wewnątrz kabiny. Liczę na wasze podpowiedzi ze zdjęciami. Pozdrawiam 
    • Przez Nikodem123
      witam mam problem od 3 lat robię belki okrągłe prasą sipma z 590/1 i od tego czasu zaparzają się belki siano jest suche a i tak grzeje się w środku  i pytanie gdybym zostawił siano na polu zamiast zwozić do stodoły dało by to coś? Siano nie zostało przelane przez deszcz ładne zielone i drugie pytanie czekacie na deszcz żeby przelało czy nie ma znaczenia.
    • Przez panmino
      Cześć, mam taki pomysł, żeby do sześciometrowej włóki dołożyć grabie, żeby zbierać te rożne resztki. Myślałem, żeby dołożyć zgrabiarkę konną lub grabie z pazurów od zgrabiarki karuzelowej.  Widział ktoś coś takiego? Będzie to działać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj