Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty?

79 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:52

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? A ja wam powiem tak mój kolega kupił sobie sieczkarnie do kukurydzy samojezdną no i oczywiście z myślą o zbieraniu traw no i po pierwszym sezonie zrezygnował z tego. Dlaczego?? A mianowicie zwiększenie zużycia paliwa, większe zapotrzebowanie pracowników, no to ze mała za mały aeral i czasem nie opłacało sie jechać sieczkarnią na pole. I teraz złożył wniosek na nową przyczepę KRONA.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Dzisiaj, 15:13
  •  

#22 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:55

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Też słyszałem takie cuda i właśnie takiego czegoś się boje, tzn. jednostkowe koszty w przypadku zbioru sieczkarnią będą dużo wyższe od przyczepy :rolleyes:

#23 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:57

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? przyczepa+ciagnik przeciez tez moze chodzic na uslugach :rolleyes: i to sie chyba szybciej zwroci.

Honda - The Power of Dreams :)

#24 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 20:02

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Znajomy dwa zestawy przyczep do sianokiszonek puszcza na usługi. Ale to nie takie hop i juz. Do przyczep to musisz sporo mieć skoszone. nikt nie robi 2-3 hektary w silos. Jeszcze jak ktos ma łaki kiepskie gdzie są kamienie to juz masakra noże sie tępią i co ci z takiej usługi jak możesz dużo dołożyć.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#25 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 20:16

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? według mnie lepsza samozbierająca bo sieczkarnią więcej paliwa spalisz i więcej nakładów dla @robertbara to może być zbieraczka jaką ma @viper
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#26 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 06 listopad 2007 - 16:18

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? @Blazak ile biora u ciebie za usluge przyczepa samozbierajaca ?

#27 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 10 listopad 2007 - 08:48

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? w sąsiedniej wsi facet ma 2 przyczepy i wszyscy wolą żeby on im zwoził bo nie potrzeba dużo ludzi a co do samojezdnych to facet miał foeszaja i dołożył mu noży (nie pamiętam ile) w kukurydzy było wyśmienicie ale w trawie lepiej nie mówić
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#28 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 10 listopad 2007 - 13:13

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? witam ja osobiście polecam przyczepę! Sam mam sieczkarnie samobieżną i przyczepę krone, i sianokiszonkę robie przyczepą bo taniej i ludzi tylko dwóch. :rolleyes:

#29 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 18:30

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? No przyczepa tańsza i przydaje się do kiszenia kukurydzy. A alternatywą jest orkan i przyczepa gilotyna z nadstawkami do kukurydzy.
The Truth Is Out There

#30 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 19:40

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty?

A alternatywą jest orkan i przyczepa gilotyna z nadstawkami do kukurydzy.

Ten system zbioru nie wchodzi w rachubę -przynajmniej u mnie :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Dzisiaj, 15:13
  •  

#31 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:32

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Mój sąsiad ma sieczkarnie JD5720 i tnie nią tylko kuku. Ma też przyczepę samozbierającą Claas'a 10t. Idento przyczepę ma jego brat. Do sieczkarni mają podbierak, ale nigdy go nie użyli, jeszcze 1.pokos robili przyczepami w pryzmę, ale jak u mnie ciął kuku powiedział że przyczepy zostawi tylko do zwózki kukurydzy, a sianokiszonkę od 2.pokosu w tym roku robi w bele. Jak się o pytałem dlaczego to powiedział że nawet przyczepy wychodzą za drogo :lol: a sieczkarnia to już w ogóle

#32 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 21:21

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Ciekawe co policzył że przyczepą wyszło za drogo?
The Truth Is Out There

#33 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 19 listopad 2007 - 11:31

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? versus ciekaw jestem, że w balotach wyjdzie mu taniej niż przyczępą z tego co wiem to we wszystkich porównaniach przyczepa zawsze wychodziła taniej niż w balotach o ok. 200, 300zł/ha

#34 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 12:54

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Nie wiem jak liczył. Z przyczepami chodziły DF DX85 i MTZ82 a tretował DF DX85 z turem, z wichrem zetor5211. Przy belach zetor w wichrze, przyczepach i owijarce, DF z turem ładuje i w prasie chodzi. Mówił że sporo taniej o wyszło w bele.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2008 - 20:24

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Nie czytalem wiec nie wiem czy ktos juz poruszyl ten temat apropo twojego pytanie < zalezy jak masz ciagnik i jesli chodzi ci glownie o spalanie albo o wydajnosc to wydaje mi sie ze to zalezy w duzej mierze od tego jaki bedziesz mial ciagnik przy przyczepce samozbierajacej :)pozdr

#36 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 luty 2008 - 22:39

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Cze
wg. badań niemieckich do 5 km od domu bardziej opłaca się przyczepa powyżej 5km sieczkarnia....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#37 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 maj 2008 - 14:32

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Witam czy posiada ktos katalog czesci do przyczepy samozbierającej Deutz Fehr K570 chetnie odkupie albo jesli mozna to prosil bym o podanie numeracji tulejek na podajniku grzebieniowym i firmy która zajmuje sie sprzydaża czesci do takich przyczep. Pozdrawiam Przemek gg 839232

#38 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 21:44

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Zrobiłem przeliczenie kosztów produkcji sianokiszonki w belach w moim gospodarstwie na podstawie I pokosu, nie liczyłem koszenia, przetrząsania i zgrabiania bo to to samo się robi jak jest przyczepa -oto wyniki: :)

Obszar 45 ha

Koszt produkcji sianokiszonki z I pokosu -500 bel:

Owijanie dolnych bel folią przezroczystą, koszt netto 2 zł/bele

Owijanie górnych bel folią białą, koszt netto 6 zł/bele -rolka 160 zł netto

Dodatkowo w tym około 80 bel siana owinięte samą folią przezroczystą, ułożona w 4!! warstwy.

-Średnią na belę przyjmuję 4 zł –koszt folii x 500 bel -2 tys zł

-Paliwo przy prasowaniu i zwożeniu –JD 6320 + Ursus 3512 -250 litrów x netto 3,8 zł/l – 950 zł

-Owijanie paliwo 50 l x 3,8 zł -175 zł

Sznurek -200 zł -bardzo cienki w super cenie :)

Czas pracy – 6dni

2 osoby obsługujące

Łączny koszt prasowania, zwożenia oraz owijania i układania w stertę = 3325.

Koszt na jedną belkę -6,65 zł. netto :)

Dla gospodarstwa potrzebuję na ten rok 800 bel ponieważ zostało jeszcze z tamtego roku.

800 x 6,65 zł = 5300 zł netto :)

Czy przyczepa samozbierająca do dużo mniejsze koszty, inwestycja w przyczepę i w budowę silosu jest opłacalna? Myślę że minimalizacja kosztów w moim przypadku to idealna logistyka przy zbiorze w bele.

Bardzo mile widziane komentarze i przykładowe przeliczenia dla przyczepy samozbierającej z budową silosu oczywiście, bo kiedyś to ma się zwrócić, tylko nie za 20 lat żeby nie było :)

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 07:12

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? coś mało Ci tych bel na ha wyszło i tanio folię kupujesz :)

u mnie były raz bele, to w średniej trawie wsyszło po 23 sztuki na 1ha (Sipma i zetor) bele raczej nie ważyły 300kg.ile ważą Twoje w paszowozie (średnio i najwęcej)????

jak wtedy liczyłem, to koszty pracy są prawie jednakowe, a do bel trzeba doliczyć folię.tylko ze przeliczniki był inny bo folia około 9 zł, a bel ok 30ha.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 07:18

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? jakoś nikomu nie chce się liczyc (pewnie nie umieją :) ) na wożenie może wyjdzie ci tyle ile przy prasowniu-ładowanie przyczepy +transport w 2 dni sie zmieścisz przy 45 ha i kilkunasto tonowej przyczepie sam wiesz ile pali ci john przy średnim obciążeniu .Ale na deptanie napewno nie zmieścisz się w 50 l jak owijanie ale prawda zostaje ileś litrów które są na załadunek i rozładunek balotów tak.
Przy dobrym operatorze mało co będzie trzeba podrzucic widłami tagże może 2 kierowców wystarczy ale kto będzie grabił (trzeci) zresztą robiłeś kiszonkę z kukurydzy to podobnie . A budowa siolosu to koszty może i szybciej się zwrócą ale licząc 20 lat i więcej będą mniejsze niż po 5 a przeciesz te 30 lat wytrzyma .Kiszonkę robisz chyba w pryzmę . Tylko do okrycia folią 2 chłopa nie starczy trzeba 2* tyle + okrycie oponami .Koszt foli około 500-700 zł ale na 2-3 lata