Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty?

79 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 październik 2007 - 17:49

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna? :P

Jakie są wasze spostrzeżenia na temat tych trzech sposobów zbierania traw?
Którym sposobem można taniej zebrać :P

Czy lepiej zainwestować w sieczkarnię, która będzie służyła również do koszenia kukurydzy czy może kupić przyczepę samozbierającą.
Oczywiście myślę pod kątem wniosku na PROW.

Różnica w cenie dość duża -pewnie starczyłoby na dość porządny ciągnik :P

Proszę o plusy i minusy :P

Pozdrawiam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Dzisiaj, 13:37
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 październik 2007 - 19:08

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? jakbyś nie liczył to przyczepą wyjdzie napewno taniej...w reklamach pottingera jest to dokłądnie policzone w Euro i taniej wychodzi.sama organizacja pracy-przyczepa+traktor i traktor do ubijania pryzmy.a przy sieczkarni muszą chodzić conajmniej dwa nie małe zestawy przyczep, a jak jest troche dalej na łąkę to i wiecej czyli juz musi byc mała brygada ludzi.co do wydajności to przy nie wielkim areale nie bedzie dużej różnicy.w reklamach pottingera jest to dokłądnie policzone w Euro i taniej wychodzi.

sieczkarnia tania nie jest i musi swoje przez seznon zrobić, a na jezdzeżnie po usługach trzeba mieć czas... :P

ile masz wogóle trawy do zebrania w sezonie???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 12 październik 2007 - 19:15

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Robert tak jak Ci pisalem na gg oprocz tego co napisal Pioter to przyczepa (+zapewne ciagnik z tego co slyszalem 6930s Premium) bedziesz mogl wozic kuku od twojej dwurzedowej sieczkarni do kuku :P
pozdro

#4 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 12 październik 2007 - 21:26

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Ja na twoim miejscu kupiłbym przyczepę samozbierającą i jakiś ciągnik...miałbyś mniej roboty przy kiszonce ( owijanie bali...itd ) a kukurydzę w tym roku skosiłeś to czemu byś nie mógł kosić jeszcze kilka lat...dodatkowo będziesz miał do dyspozycji nowy traktor....a sieczkarnie samojezdną sobie za parę latek kupisz... :P

#5 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 13 październik 2007 - 10:39

Ja na twoim miejscu kupiłbym przyczepę samozbierającą i jakiś ciągnik...miałbyś mniej roboty przy kiszonce ( owijanie bali...itd ) a kukurydzę w tym roku skosiłeś to czemu byś nie mógł kosić jeszcze kilka lat...dodatkowo będziesz miał do dyspozycji nowy traktor....a sieczkarnie samojezdną sobie za parę latek kupisz... :P

A co ma do rzeczy owijanie beli.
To zależy czy chcesz miec duzo kukurydzy na kiszonkę. Niby możesz dalej ciąć tą 2-rzędówką, ale na twoj areał wydaje mi się za mała. Gdybys wziął samą sieczkarnię pamiętaj, ze możesz ciąć i zielonkę i kukurydzę, a do przyczepy możesz brac ciagnik ( np. JD ) i mógłbyś dalej '' męczyć ''się dwurzędówką ( chociaż w JD nie ma jak się zmęczyć :-) )
Szczerze mówiąc to trudny wybór.

#6 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 październik 2007 - 12:22

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Owijaj około 500 bel a nie....jest różnica... :P

#7 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 13 październik 2007 - 16:04

Owijaj około 500 bel a nie....jest różnica... :P

Chodzi mi tylko o to, że Robertbara nic nie pisał o belowaniu kiszonki.

#8 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 październik 2007 - 22:06

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? jeśli ja miałbym wybierać to postawił bym tak jak większość czyli ciągnik+przyczepa. Sieczkarnia to duże koszty nie tylko zakupu ale potem obsługi i pracy. Potrzeba więcej sprzętu do odwozu a co za tym idzie więcej ludzi do pracy i większe koszty pracy(paliwo, mat. eksploatacyje).
Jeśli byłbyś zainteresowany to moge ci porobić fotki prospektów Pottingera bo sobie zamówiłem tylko ze są po niemiecku.

#9 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 13 październik 2007 - 23:00

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Sieczkarnia jak wiadomo, posiada kilka adapterów. Jest używana do zielonek jak i do kukurydzy. Jeśli posiadasz duży areał kukurydzy i traw to OK. Jeśli mało to się nie opłaca. No, chyba, że byś w usługi poszedł, ale to są koszty cennego czasu(i płacą ludzie często późno za usługę). A w dodatku potrzeba kilka przyczep z traktorami :P. Lepiej kupić sieczkarnie ciąganą lub zawieszaną. A samozbierająca jeszcze może się i do zbioru kukurydzy przydać...
2m

#10 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 październik 2007 - 16:22

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? No cóż całkiem nieżle, już jestem bliżej wyjścia :P

Co do typu traktora czy przyczepy to nie mam sprecyzowanych typów, jednak traktor to pewnie bedzie JD a przyczepa Pottinger.
Jeśli sieczkarnia to JD.

Czy ma ktoś z Was jakieś wzory, materiały dotyczące obliczeń amortyzacji ciągników i maszyn. Chodzi mi o wyliczenia średnie po ilu latach zwróci się maszyna.

Traw zbieram z około 30 ha :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Dzisiaj, 13:37
  •  

#11 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 14 październik 2007 - 16:43

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Ja tak ja wiekszość polecił bym ci przyczepę+ciągnik. Nie będę powtarzał to co poprzednicy, ale zaproponuje ci nową sieczkarnie bezrzędową, którą można przyczepić na przeni tuz+wow ( o ile będziesz go miał w nowym ciągniku), zaoszczędzi ci to czas, bo nie będziesz musiał trzyma się rzedów tylko bedziesz mógł jechać raz przy razie.
Oto i ona nawet z John deere-m http://www.championd...k.dk/3/3_1.html :P

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 październik 2007 - 17:07

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? zeby przedni wom taka sieczkarnie uciagnal to traktor powinien miec pow. 200 KM
robertbara a nie zastanawiales sie nad uzywana sieczkarnia samojezdna??? nowej to bym nie radzil bo to za duza inwestycja na taki areal
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 październik 2007 - 17:58

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Już nie chciałem pisać ale właśnie zastanawiałem się w póżniejszym terminie nad zakupem używanej sieczkarni samojezdnej. Jednak to nie tak od razu, możliwe że w następnym roku skorzystam z usługi. Czas pokaże :P

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 październik 2007 - 18:50

Już nie chciałem pisać ale właśnie zastanawiałem się w póżniejszym terminie nad zakupem używanej sieczkarni samojezdnej. Jednak to nie tak od razu, możliwe że w następnym roku skorzystam z usługi. Czas pokaże :P

no raczej nie ma potrzeby robienia niczego pochopnie, tymbardziej ze taka usluga cie nie zrujnuje. u nas jest tylko jeden rolnik na terenie calego powiatu zajmujacy sie hodowla, ma 20 letnia sieczkarnie new hollanda i kosi nia co roku 80 - 90 ha kuku i daje rady, wcle nie spedza wiecej godzin w warsztacie niz na polu

#15 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 15 październik 2007 - 20:20

zeby przedni wom taka sieczkarnie uciagnal to traktor powinien miec pow. 200 KM

Chodziło mi o tą wąską on nie ma takiego dużego zapotrzebowania mocy. @robertbara, a jaki model pzyczepy zamierzasz kupić? Faro czy Europrofii?

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 październik 2007 - 21:49

Chodziło mi o tą wąską on nie ma takiego dużego zapotrzebowania mocy. @robertbara, a jaki model pzyczepy zamierzasz kupić? Faro czy Europrofii?

napisz o jaka ci chodzi dokladnie, ale wiem ze jak chcieli w gospodarstwie "wieniec" cos takiego kupic, to niestety zapotrzebowanie mocy na przednim walku wynioslo ok. 100 KM no i DF agrotron 200 nie dal rady, wiec nalezy na to zwrocic uwage

#17 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 15 październik 2007 - 22:24

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Witam ja na twoim miejscu wziąłbym ciągnik+przyczepa . Do traw bedzie lepiej niż sieczkarnio a np : jeżeli będziesz ciął więcej kukurydzy to możesz wynająć nie cały zestaw tylko samo sieczkarnie tak u mnie znajomy robił kukurydze o sieczkarni zwoził sam i wyszło mu o połowę taniej niż by mniał wynająć sieczkarnie i dwa ciągniki do zwożenia :)

#18 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 19 październik 2007 - 19:45

napisz o jaka ci chodzi dokladnie, ale wiem ze jak chcieli w gospodarstwie "wieniec" cos takiego kupic, to niestety zapotrzebowanie mocy na przednim walku wynioslo ok. 100 KM no i DF agrotron 200 nie dal rady, wiec nalezy na to zwrocic uwage

A ja właśnie nie zwróciłem :) .Chodziło mi o model C1200, a on ma zapotrzebowanie 50 KM, przy tylnym zaczepie.(tak mi się wydaje, bo nie znam Duńskiego :) )

#19 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:32

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Na moje to to taka sieczkarnia żeby miała uzasdnienie musi kosić z 200ha rocznie, a w twoimim przypadku lepszy byłby ciagnik z przyczepa samozbierajaca, a ile bys mógł jescze wiecej zrobic tym jelonkiem, wiec radze sie zastanowic,
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:36

Przyczepa samozbierająca czy sieczkarnia samojezdna, a może baloty? Tak jest -musi skosić dużo dlatego na bank chodziłoby w usługach. W pełni sezonu 2 kierowców na zmiane. :rolleyes:

Cały czas się zastanawiam, choć bardziej do tego ciągnika z przyczepą jestem nastawiony :)