Skocz do zawartości

Zdjęcie

burak dla nowicjusza

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1180 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:07

burak dla nowicjusza Dziś kolega mi mówił ze można zakontraktować buraki nawet jak się nie ma limitu i to mnie zainspirowało. zastanawiam się czy nie posiać. Podobno troszkę można zarobić no i zmianowanie.... Pytanie czy to prawda no i jakaś technologia uprawy przydałaby się kiedy i na co pryskać i jakie nawożenie
Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
burak dla nowicjusza Dzisiaj, 22:14
  •  

#2 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:30

burak dla nowicjusza Oki ale policz sobie koszty wg mnie jak nie masz 5 ha buraka plus maszyny do zbioru to się nie opłaca. Wiem to z doświadczenia. Ja mam 2 ha i non stop próbuje wybić z głowy je rodzicom a oni nic i nic tylko buraki wg mnie to szajs lepiej zasiać pszenicę "bez roboty"/ przynajmnie mniej

#3 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 22 listopad 2011 - 20:34

burak dla nowicjusza hmm nie zgodzę się z tobą, fakt mam więcej ale mniej niż 5 ha i wychodzę na plusie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2161 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:39

burak dla nowicjusza ja miałem w tym roku 5 ha buraka plon wyszedł 272 tony buraka. kopałem sam kombajnem kleine według mnie opłacalność jest ale minimalna,

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7911 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:14

burak dla nowicjusza W tamtym roku jakby nie to że kopałem swoim kombajnem to zostało by mi z 700 zł na ha, plus dopłata. Miałem 6 ha i plon 72 tony/ha.

#6 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:33

burak dla nowicjusza Kolego @piotrb14 z jakiego rejonu kraju jesteś i na jakiej klasie miałeś burak??

Napewno uprawa buraka dla początkujacego nie bedzie łatwa, poszukaj na forum sa o tym tematy poczytaj, wejdz na stronę KSC tam mogą być ciekawe artykuły co i jak. Napewno nikt nie zdradzi Ci swoich tajemnych receptur na udany plon B) ale warto posiedzieć na forum poczytac poszukac, i można naprawde ładne informacje zebrać, także skoro masz chęci to do roboty ;)

Ja mam zamiar namówić tatuśka na powiększenie powierzchni w tym roku buraka, mimo że to pracochłonna uprawa to moim zdaniem odwdzięcza się później kasą na koncie, i to zadowolenie na twarzy w trakcie kopania gdy człowiek widzi ile tego narosło na polu :D

#7 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2161 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 15:06

burak dla nowicjusza lubelskie :) plon jak na tą okolicę był super. buraki dużo lepiej poschodziły na glinach gdzie był większe grudki i ogólnie na glinach były dorodniejsze choć i te na płowinie nie były najgorsze... zapraszam na mojego bloga gdzie opisuję uprawę buraka u mnie. Wzrost plonu zaobserwowałem bo tym jak zacząłem siać gorczycę na poplon przed burakami...

#8 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2664 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:27

burak dla nowicjusza Pajej jak teraz zaczniesz uprawiać to nie dostaniesz dopłaty cukrowej wiec nie wyjdziesz na tym za dobrze chyba że cena wzrośnie do 200zł/t to sie zacznij zastanawiac

#9 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1180 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 19:44

burak dla nowicjusza

W tamtym roku jakby nie to że kopałem swoim kombajnem to zostało by mi z 700 zł na ha, plus dopłata. Miałem 6 ha i plon 72 tony/ha.

Mi by taki zarobek wystarczył. Jak sobie obliczyłem ile zarabiam na pszenicy to wyszło mi ze 500zł/ha i to juz z dopłatami, wiec lepiej sie opłaca wykosic trawe raz do roku i wziąśc 700 zł JPO, ale ja lobie pracować a po buraku zostaje dobre stanowisko pod pszenicę.
Czytałem bloga i stwierdziłem ze uprawa buraczka jest łatwiejsza niz rzepaku więc mam szanse. Co mnie jeszcze zaciekawiło na blogu to to ze nie było kropione na grzyba

Edytowany przez Pajej, 23 listopad 2011 - 19:57.

#10 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2664 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 08:17

burak dla nowicjusza 500 zł na ha z dopłatami przy cenie 800 zł/t ???????? to ile ci rośnie 2 tony z hektara???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1180 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 10:49

burak dla nowicjusza Około 4-5 t a jadę na grzybki 2 razy nie wspomnę już o nawozach i paliwie. przy tegorocznej pogodzie to i tak wszystko poszło na paszówke za 700zł/t
Dobrze wróćmy do tematu. Można zakontraktować buraki bez limitu czy nie? Chodzi mi o cukrownie Ropczyce bo z mojej okolicy wszyscy tam odstawiają

Edytowany przez milanreal1, 25 listopad 2011 - 00:00.
cytowanie poprzedniego posta

#12 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2664 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 13:07

burak dla nowicjusza Ja mam do glinojecka i moge zakontraktować ile tylko chce

#13 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 24 listopad 2011 - 17:47

burak dla nowicjusza TO czy możesz zakontraktować bez limitu to najlepiej podjedz do cukrowni i tam dostaniesz pewną na 100% odpowiedz czy tak czy nie A co do opłacalności to zależy od plonu i ilości stosowanych oprysków . A czy jest to zajęcie pracochłonne to ja bym się nie zgodził bo ja np jak zasieję to tylko oprysk i nie chodzę z graczkami jak inni Pryskam przed siewem i3-4 razy po siewie i jest super czyste pole , tak , że pracy nie ma w takim przypadku za dużo

#14 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:31

burak dla nowicjusza a ponad umowę to ile teraz płacą

#15 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 24 listopad 2011 - 20:23

burak dla nowicjusza KSC 100ZŁ ponad kontrakt

Edytowany przez milanreal1, 25 listopad 2011 - 00:00.
cytowanie poprzedniego posta

#16 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2161 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 16:51

burak dla nowicjusza tak panowie tylko przy krowach ile trzepa się o zapierdzielać ....

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2011 - 17:05

burak dla nowicjusza Na burakach wychodzi się bardzo dobrze na dopłatach dlatego wiele osób sieje buraki

#18 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 listopad 2011 - 13:46

burak dla nowicjusza Witam wszystkich.Postanowiłem się podpiąć pod ten temat:) otóż gospodaruje na 15 ha z czego 11-12 to zboża i reszta to rzepak. moje pytanie dotyczy tego czy opłaciłoby mi się posiać ok 3 ha buraka w obecnych czasach? Kiedyś rodzice je uprawiali ale tak jakoś wyszło że ok 10 lat już nie uprawia się ich. Chciałbym kupić siewnik i kombajn np. posejdon tylko nie wiem czy mi się to opłaci... Ogromnym czynnikiem skuszającym mnie w strone upray buraka jest płodozmian, bo jednak rzepak to nie do końca to... Jednak z niego też nie chciałbym rezygnować. Doradzcie mi prosze...

Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#19 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2664 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 16:32

burak dla nowicjusza Masz odpowiedzi na swoje pytania wyżej. Tak jak pisałem jakbym nie miał dopłat które jakby nie patrzył 50 zł do tony są to napewno bym nie siał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 22:30

burak dla nowicjusza Czy burak jest pracochłonny? raczej nie,ja sieję prawie 9 ha i jakoś sam daję radę bez osób trzecich ,z małym wyjątkiem kiedy potrzeba na ciągnik kierowcy do odwożenia w czasie wykopków,każdy który sieje, uprawia buraki wie ,że trzeba bardzo być czujnym i pilnować plantacji.

master20002 jeśli kupić kombajn to tylko stoll v-100,od tego cacka,nie ma lepszego kombajnu jednorzędowego ,kopać nim to sama przyjemność,wszystkie inne bije na głowę.

Pajej z tego co się orientuję to do Ropczyc możesz kontraktować,najlepiej dowiedz się kto jest inspektorem na twoim rejonie i z nim pogadaj.A czy ci się to opłaci to musisz to sobie sam przekalkulować,na swoim przykładzie wiem ,że jeśli by nie ta dopłata do buraków musiałbym się dobrze zastanowić czy je uprawiać,jedyny plus jaki mam to to że ziemie są u nas 1 i 2 klasa sporadycznie 3 ,ale samo nie urośnie zawsze trzeba dać pod korzeń i to dobrze aby było te minimum 60T/ha

Edytowany przez Camry, 30 listopad 2011 - 22:34.