Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kosiarkę? [2,10m]

111 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 luty 2013 - 18:07

Jaką kosiarkę? [2,10m]

może i duży spali więcej ale szybciej zrobi, a kosiarkę 1,65 ciągać c-330M to tak jak by wydać na nią wyrok śmierci, rolnik w sasiedniej wsi miał dyskową Lely 240cm i służyła mu tylko jeden sezon skosił ok 150ha, część łąk miała tzw kępy (śmiałek darniowy) a to ciężko się kosi więc nie mam przekonania do dyskowej. Jeszcze do sezonu zielonkowego trochę brakuję więc jeszcze muszę przemyśleć ale tak na 65% stawiam na bębnową tylko nadal nie wiem czy z kondycjonerem?

Jak masz jakies bylejakie łąki z kępami dzikie gatunki itd to tam nie ma co "kondycjonować" zależy czy robisz siano cz tylko sianokiszonkę, 2,1m układa gruby pokos, moje zdanie w tym temacie jest takie że jak już upierasz się na bębny z kondycjonerem a to już będzie trochę grosza, to za te pieniądze była by dyskówa, no ale jak się uparłes na bębnową to może lepiej postaw na tą 4ry bębnową samaszu, ma ciekawe rozwiązania a małe talerze to mniejsze masy bezwładne, jakos bardziej do mnie przemawia i szerokosc robocza duża i pokos szeroko rozłoży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kosiarkę? [2,10m] Dzisiaj, 23:49
  •  

#102 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 luty 2013 - 10:01

Jaką kosiarkę? [2,10m] Użytkuję Mewy 2.1 z tamtego roku. Sezon przechodziła. Raz mi urwała blachę co idzie od bębnów w stronę ramy. Co za idiota tak wymyślił mocowanie jej. U mnie chodzi z Zetorem 100km. Pogonić nie można bo nie docina. Ja jej nie kupiłem i jej nigdy bym nie kupił.
Przy tej szerokości dysk z C-330 by chodził. Ale to już decyzja Taty.

Znajomy też posiada Mewke kosi nią już kilka lat. W tym roku miała poważną awarie. Wyrwała mocowania koło tulejek plastikowych.

Edytowany przez Ursus11, 04 luty 2013 - 10:02.

#103 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 luty 2013 - 10:13

Jaką kosiarkę? [2,10m] hmm to jednak wirax ma lepsze roziwązanie bo jak pogonie to nie ma problemu z docinaniem, ale wirax ma po 6 nozyków na talerz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:08

Jaką kosiarkę? [2,10m] okładnie nie wiem co się stało z tą lely, a gwarancja już mu mineła ale ogólnie nie jest z niej zadowolony, a ja nie uparłem się na bębnową tylko wymieniam zalety i wady, co do łąk to od zeszłego roku zaczynam wszystkie łąki przesiewać bo te stare bez dobrych gatunków nie mają wartości i od razu w bańce widać różnice, a robię tylko sianokiszonkę. A jak to jest z dyskowymi, bo jak jest ,,bruzda'' to w bruzdzie nie dotnie ? Część łąk zakładam na gruntach ornych i co 2-3 lata będę zmieniał więc może i ta dyskowa, bo na gruntach to łąka jest równiutka jak stół, a napewno równiejsza niż polskie drogi po zimie :wacko:

#105 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:40

Jaką kosiarkę? [2,10m] A nie mógłbyś sie zorientować co mu się dokładnie przytrafiło (ja miałbym szansę wtedy uniknąć tego :D ).Szczerze to za bardzo nie widzę powodów do narzekań-praca idzie szybko ,kosiarka rozrzuca trawę praktycznie na całej szerokości roboczej-szybsze schnięcie ,nie ma problemu nawet z leżącą trawą .Jedyne co mi się nie podoba to czasami ostatni dysk potrafi "zaryć" na chwilę-no ale mokre łąki mają taki urok...

#106 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:55

Jaką kosiarkę? [2,10m]

okładnie nie wiem co się stało z tą lely, a gwarancja już mu mineła ale ogólnie nie jest z niej zadowolony, a ja nie uparłem się na bębnową tylko wymieniam zalety i wady, co do łąk to od zeszłego roku zaczynam wszystkie łąki przesiewać bo te stare bez dobrych gatunków nie mają wartości i od razu w bańce widać różnice, a robię tylko sianokiszonkę. A jak to jest z dyskowymi, bo jak jest ,,bruzda'' to w bruzdzie nie dotnie ? Część łąk zakładam na gruntach ornych i co 2-3 lata będę zmieniał więc może i ta dyskowa, bo na gruntach to łąka jest równiutka jak stół, a napewno równiejsza niż polskie drogi po zimie :wacko:

w dyskówce wysokość koszenia regulujesz cięgnem tzw śrubą rzymską przy ciągniku a w bębnówce na torfach wygoli do czarnego prawie, a na gruncie za wysoko kosi, no ale ja dałem tuleje dystansowe żeby kamieni nie zbierała, ale bez tych dystansów to a nie wiem co by było na torfie, w potrawiach jest trochę za wysoko, kosiarka 1,65m nie ma różnicy torf grunt przynajmniej nie widać różnicy, a 2,1m bębnówka już ma taką wadę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#107 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 luty 2013 - 12:47

Jaką kosiarkę? [2,10m]

hmm to jednak wirax ma lepsze roziwązanie bo jak pogonie to nie ma problemu z docinaniem, ale wirax ma po 6 nozyków na talerz

W mojej po 8 nożyków.

Edytowany przez Ursus11, 04 luty 2013 - 12:47.

#108 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 luty 2013 - 14:02

Jaką kosiarkę? [2,10m] w mojej jest 12 nożyków (6 na jednym talerzu i 6 na drugim)

#109 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:10

Jaką kosiarkę? [2,10m] Ale co to dla ciebie znaczy pogonić. Bo u mnie to zapięcie 3 biegu w proxie czyli jakieś 20km.h

#110 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:12

Jaką kosiarkę? [2,10m] nie wiem ile na 3jce lambo wyciąga ale też około 18km/h chyba będzie ;)

#111 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 luty 2013 - 12:54

Jaką kosiarkę? [2,10m] a z dyskowych z polskich nowych co polecacie do 20tyś. czy lepiej używkę zagraniczną do ciągnika 85KM ?
co myślicie o tej
http://allegro.pl/ko...3022632054.html

Edytowany przez marcin2057, 12 luty 2013 - 12:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#112 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 09 listopad 2016 - 10:08

Jaką kosiarkę? [2,10m] A co sądzicie o kosiarce deuts daje 2.10 z kondycjonetem ja się sprawuje taką kosiarka i czy drogie są części do nie ogólnie czy warto się e to pchać
zetor team
ZIELONA STRZALKA