Ferdek07

Jaką kosiarkę? [2,10m]

Polecane posty

Ferdek07    75

heh, w naszych stronach handlarze jakoś nie mają kosiarek, co do nowych, to z tego co obczaiłem 1,65m i 1,85 to wszystko to samo te same słupice tryby tylko rama dłuższa i bębny większe a ciekawe jak to jest rozwiązane w tych 2,1m, bo jakby się okazało że to te same słupice i tryby co w małej to nie wiem smiać się czy płakać, rozbierał ktoś 2,1m samaszkę czy famarole jak tam jest to rozwiązane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja swoją znalazłem niedaleko i kosztowała mnie 2400 ma przetrząsacz pokosu i drugi raz jak bym miał kupować też bym kupił używaną zachodnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nikt więcej nie wiedział kosiarki 2,1m z bazaru?

to co lepiej zaoszczędzić 2 tyś i postawić na mniejszą ale sprawdzoną 1,85m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

2 kosiarki były wręcz identyczne jak ta z Twojego linku. Siadały tryby, praktycznie co rok przed sezonem je wymieniają żeby w środku sezonu nie stać. A pracują na 15 ha więc nie wiele. Ciągle powtarzają że mogli kupić używaną dyskówkę i kosić spokojnie. Niestety mieli nadzieję że kupią nowe i te minimum 5 lat nie będą nic robić przy nich.

w końcu jest roczna gwarancja na te sprzęty więc dziwne żeby po 15 ha się rozlatywały, to ile sezonów już koszą że co roku tryby zmieniają, od niedawna są te kosiarki w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jaki olej w kosiarkach 2,1m powinien być zalany ejst zalany i jaki powienin być stan, czy olej ma być taki dość intensywnie gęsty?

oraz w kosiarce 2,1m czy talrz ślizgowy ma być dość elastyczny że tak jakby dostsowywał się do terenu bo w końcu na takiej średnicy to nie dziwne, czy ktoś regulował wysokość koszenia w tych kosiarkach przez tuleje dystansowe, bo wydaje mi się że dość nisko nastawione jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak była nowsza lałem agrol potem Pl ten o konsystencji kiesielu :lol:

Mam założony dystans i talerze się nie ruszają dopuki coś nie spsuje się ;[

Masz z siłownikiem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie ruszają się ale uginają zauważyłem ze tak to wygląda że jak pogibać kosiarką to jest takie wrażenie, heh to jak macie nastawioną wysokość koszenia, taka duża kosiarka to sama kopiuje teren na łączniku gurnym musi być dobrze ustawiona, czy np. w łącznik górny wpiąć jakiś cieńszy bolec żeby było troche luzu żeby kosiarka kopiowła teren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć jaką kosiarkę dyskową mi polecicie. Zastanawiam się pomiędzy Pronar PDK210 2,10m lub UNIA ALKA L 2,10m.

Różnica w cenie trochę jest Pronar 13 000zł a UNIA 15 800zł.

 

Ma ktoś może którąś z tych kosiarek ? Co o nich sądzicie ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na temat alki nic ci nie powiem ale na temat alki xl mogę udzielić info bo takową posiadam ... daj znać jeśli cię interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguar1994    0

Witam, zamierzam kupić kosiarkę bębnową o szerokości 2.10m. Podali byście mi jakieś propozycje jaką firmę wybrać najlepiej Polską oprócz Samasz. Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

no ja mam samasza 2,10 do zetora proximy 8441 i chodzi z nia bez problemu ale z kosiarki tak średnio jestem zadowolony kupiem ja 7 letnią powymieniałem w niej tyle częsci i chodzi ale też radze dyskową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

spytaj @ferdka07 on jak mi wiadomo kupił kosiarkę 2,1 bębnowa i jest oblatany w tym temacie. na pewno wie jak się spisuje w ciężkich warunkach. osobiście polecam dyski-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

kup mewę z famarolu, dasz za nią ok 11 000.

Dyskowej Ci nie polecam, kupiłem ją w tym roku i bardzo żałuję, wykasza ładnie ale jest bardzo niewygodna tzn według mnie nie nadaje się na małe powierzchnie. Jeżeli już dyskowa to conajmniej 2,8 m bo mniejszą nie osiągniesz większej wydajności niż bębnówką 2,1m, no chyba że masz łąki w dużych i równych kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

sprzedam Ci moja famarol 2.1 z 2005 chyba..do lekkiego remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

miałem bębnową 1,8 i chciałem 2,10 ale kupiłem dyskową 2,8 z kondycjonerem i jestem bardzo zadowolony , ciągnik 80km śmiga i nie czuje jej , pokos szybciej schnie , kosiarka z roku 2000 i dałem za nią 5000 zl , wymieniłem noże z śrubami mocującymi , więc bierz dyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguar1994    0

Ja chcę wziąć ją ze spulchniaczem napisali byście coś na jego temat i ma nią kosić Deutz-fahr DX 85. O dyskowych słyszałem że nie można kosić nią do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam, zamierzam kupić kosiarkę bębnową o szerokości 2.10m. Podali byście mi jakieś propozycje jaką firmę wybrać najlepiej Polską oprócz Samasz. Z góry dzięki:)

 

z polskich oprócz samnaszu masz jeszcze famarolkę horendalnie droga nie wiem chyba z 15 tyś teraz to jak miałbym tyle dać za bębnówkę to prawie cena dyskówki, ja mam wirax 2,1m i po 1dnym sezonie jest ok musiałem tylko podnieść wyskość koszenia o 2cm nie wiadomo dlaczego kosiarka ma tak nisko nastawione koszenie dzwoniłem w tej sprawie do wiraxa nawet, odpowiedzieli żeby sobie podnieść i tyle, nożyki mam zwykłe jak do rotacyjnej 1,65m z siłownikiem zapłaciłem 6,9 tyś do tego musisz doliczyć wałek ze sprzęgłem kierunkowym, ja zrobiłem z kierunkowym i zrywalnym koszt około 800zł, teraz za tyle tej kosiarki na pewno nie kupisz,

a czy warto taką kosiarkę sam się zastanów, potrzebowałem kosiarki do dużego ciągnika za jak najmniejszą kasę i z wiraxa jestem zadowolony szukałem używanych dyskówek u nas w regionie takich sprzętów nie ma, początkowo myślałem o 1,85m o połowę tańsza ale to konstrukcja ta sama co 1,65m tylko talerze większe 2,1m to zupełnie inne przekładnie rama itd teraz jakbym miał więcej grosza brał bym dyski ale za dyski 10 tyś więcej :( , kosiarka 2,1m ma minus taki że układa grube pokosy i trzeba więcej przetrząsać ale po kretowiskach i porytym przez dziki sprawdza się bardzo dobrze działa wręcz jak równiarka podczas gdy kosiarka 1,65m rozpina się czy ryje w ziemię, duża nie ma z tym problemów, na bruzdach jest gorzej może się rozpinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Sam posiadam kosiarkę dyskową samasz 2.6m ale czy jest dobra?Jeżeli są duże kawałki to tak bo na małych schodzi dużo czasu na podnoszeniu i cofaniu ale ja już przestałem cofać i tnę na około.Jeżeli chodzi o moc też nie jest lekka ciągnik 85 km czuje ją.Jeżeli masz łąki na gruntach ornych możesz kupić dyskówkie ale jeśli są to łąki trwałe czy jakieś nad rzeczne ,nierówne to nie polecam bo sam takie łąki tnę bębnowo. Co do wydajności na pasownym kawałku 4ha ciołem 1 55min prędkość 16km.Nie polecam kosiarek ALKA FAMAROL dławi się w dużej trawie a przy szybkiej jeżdzie nie nadąża ciąć.Co do kosiarek bębnowych 2.1 nie są one gorsze od dyskowych a z wydajnością jest to samo co w kosiarkach dyskowych o zbliżonych szerokościach a i cena o połowę tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To dykówkę na każdym nawrocie trzeba podnosić? rotacyjną opuszczam raz i tak jeżdzę co kilka obejść w przód w tył zaokrąglam rogi, jestem bardzo zadowolony że wziołem 2,1m a nie 1,85m mam szeroki ciągnik i na nawrotach trafiam ciągnikiem w pokos idealnie tak samo jak mf 255 z 1,65m, kosiłem jeden sezon dużym ciagnikiem z małą kosiarką to była masakra na małych łąkach na nawrocie kosiarka sprytnie chowała się za ciągnikiem że prawie nic nie zajmowała nawroty zajmowały pół łąki i czas koszenia wydłużył się no ale to były łąki gdzie bez 4x4 ani rusz, o ile 1,65m ryła i topiła się w torfie duża nie ma z tym problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kraker
      Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211
      Pozdrawiam Kraker
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie
       
      Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)
       
       
      Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny
       
      pozdrawiam witek.
    • Przez Piter71
      Witam  Jaką kosiarkę rotacyjną 165cm wybrać Wirax czy Talex ECO CUT?
    • Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania sprawna kosiarkę dyskowa Krone AM 282 , szrokość robocza 2,8m .stan dobry , Cena 7 400 do negocjacji . Priv 


    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj