Ferdek07

Jaką kosiarkę? [2,10m]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vektor    9
No widzisz, musisz fotosy zrobic co przerobiles w tej kosiarze, przyda sie napewno.

przmieniłem zębatki na przekładni stożkowej od kondycjonera aby odwrotnie kręciło jak miałęm rozebraną przekładnie to nie zrobiłem fotek teraz nie będę rozbierał bo dużo roboty może zrobię w przyszłości zdjęcia jak mi się rozwali ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

to czyli kondycjoner daje teraz do dolu i gniecie trawe TAK??a nie rozrzuca??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

po staremu było żę skoszoną trawe brał spowrotem w strone bębnów i wywalał górą tam były takie śmieszne blaszki że kierowało trawę na boki i można było przymykać gardziel ale to było nie praktyczne bo i tak to nic nie dawało tylko teoria dobra. Po przeróbce skoszoną trawe wywala bezpośrednio nie robi koła tylko odrazu do tyłu i łądnie łamie bo o obudowe troche rzuca i rozwala równomiernie


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
co do szyby kosze od lat MTZ 82 rok 1988 ( mała kabina) dodam żę jak kupiliśmy tą kosiarke to osłony nie były zamontowne i tak już zostało (leżą w garażu). kosiłem różne łąki nawet zdażyło się kosić jęczmień na zielonkę ( kamieni sporo było) i nigdy ale to nigdy nie dostałem kamieniem po szybie. Miałem nawet taki przypadek żę natrafiłęm na taki kamień że nie przedostał się przez bębny tylko się zaklinował oj było gorąco ale różne pola ludzie mają ;)

może mtz jest wysoki i ma duże koła tylne to przysłaniaja, ale ile szyb poleciało w mf 255 to głowa mała i nawet boczną z 2giej strony ciagnika wybiło i raz 2 szyby na raz w dzwiach i przednią za jednym strzałem, jak były osłony to tylko dolne w dzwiach leciały oraz czasem w dzwiach górne, teraz jak mam osłony dośc duże bo ponad 30cm przed bębnami w 1,65m i to raz strzeliło że dolną w dziwach wywaliło dziórkę ale szyba nie wyleciała, także dla mnie kamyczki to jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No jak co roku 2 szybek w ciagniku niepoloze to niemoge zyc, a konkretnie to pierdzielone kretwoicha na lakach a to szczegolnie na lekkich glebach, zawsze trafi sie kamuszek w kretwichu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Jak leca szyby to moze by zrobic na nie osłonę z drobnej siatki ze 20cm od szyby i powinno być po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy warto inwestować w kosiarkę 2,1m polskich producentów samasz/famarol 2,1m różne opinie przewineły się na forum o tego typu maszynach jak to jest z zabezpieczeniem przed strzałami kamieniami i awaryjnością tych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ8200    0

mam samasz 2.1 juz 3 lata troche cieknie olej spod pokrywy gornej a poza tym nic sie nie dzieje skosiłem nią 300 ha

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Dobre pytanie właśnie też myślałem nad takim tematem bo na pokazach w rudawce była kosiarka samasz 2.10 i kusiła ceną 8tyś ale podobno to sa podobne częsci jak w tych starszych polskich wiec pewnie też lipa


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak to jest ze schnięciem siana po tej kosiarce, prawda to że wolniej schnie bo pokosy są bardzo duże?

samasz 2,1m z siłownikiem do składania to conajmniej z 9 tyś, a dyskówka 2,1m możeby wyszła za 12,5-13,5 tyś pytanie teraz która będzie wydajniejsza oraz na nierównościach się sprawdzi, w tych bębnówkach 2,1m zastanawia mnie tylko to dlaczego np. w famarolce 1,85m osłony są szersze i lepiej obudowane jak w tej 2,1m oraz czy lepsze 2,1m bębnówki robi samasz czy famarol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Famarol 1,85 m ma takie same ułożyskowania jak 1,65m rama tylko mocniejsza i mnie osobiście nie pasuje MF 255 maił z nią na 2 ciężko musiałem założyć obciażniki bo mu znosiło przód w trakcie koszenia , lepiej kup dyskówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z taka na 5 dysków mf 255 na 2jce będzie miał lekko? co z hydrauliką, wystarczy tylko podnośnikiem regulować lub tylko siłownikiem podczas koszenia? bo chyba z polską kosiarką na 6 dysków na lisztwie comer to fergi nie ma szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Popatrz sobie w galerii @robertbara jaką kosiarke podczepia do MF 255 z dyskówką na pewno będzie lżej , u mnie w okolicy to polskich nie ma dyskówek , jest fella i jak sprawdza sie przy koszeniu lotniska to na normalnych łokach nie ma co gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Niby tak, ale ja pytam o polskie dyskówki wiem że na 7 dysków famarolka to w dobrej trawie potrafi zadusić z7211, więc z ferdkiem na 6 dysków to nie ma co marzyć nawet, no i co z tą hydrauliką, czy na samym siłowniku da się kosić? nie używając podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

do R3 pomyśl o czyms :)

 

 

 

MTZ 80km bebnówki famarola 2,1m za bardzo nie czuje...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak tak, to ma być do r3 ale i do mf 255 co by się ferdek nie nudził :) problem w tym że działki małe i o dziwnych kształtach :) a tak fergim troche z hamulcem pozawracać i moment wygolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Ja mam samaszkę 2,10 m na hydraulice i pracuje z mtz 80 bez żadnych problemów, tylko jak ją nie złoże do transportu to potrafi przód poderwać na dołkach. Kosiarka chodzi lekko i cicho. Ja kupiłem ją prawie nową (wykosiła jedynie 50ha) za 4 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Interesują mnie Wasze opinie, muszę kupić coś większego do koszenia różnych łąk, głównie grząskich gdzie nie wejdzie mf 255, na początku miała to być kosiarka 1,85 z bazaru z siłownikiem, ale znajomy handlarz bardzo polecał kosiarki 2,1m wirax, a widzę że chyba teraz wszyscy tzn banrol, biardzki, miotk i wirax robią kosiarki rotacyjne 2,1m z siłownikiem w cenie około 7 tyś, w końcu jak za 1,85m 5 tyś, to może dołożyć i wziąść 2,1m tylko czy te 2,1m to nie przekąbinowane jakieś ;), czy lepiej coś używanego kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja stałem rok temu przed takim dylematem. Znajomi pokupowali nowe polskie kosiarki właśnie o szerokości 2,1 i po roku zaczęły się sypać. Ja kupiłem dyskową 2,2 felle używaną za połowe ceny ich kosiarek. Nic się nie dotykałem poza wymianą nożyków. Kosze mniejszym ciągnikiem i z większą prędkością. Zdecydowanie wole używane zagraniczne niż nowe a Polskie.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kosze dużo różnych łąk za cały sezon będzie tego około 80ha powierzchni, w poprzednim sezonie były dwie 1,65m ale jedna to już wrak, ale to nie istotne ile koszę tylko czy te kosiarki 2,1m to sprzęt sprawdzony czy tylko wieczne problemy, kosiarki 1,65m i 185m są sprawdzone i nie bał bym się kupić, bo wiem że długo popracują,a le te 2,1m z firm banrol, biardzki, miotk itp to nowość, wiem że wirax od stycznia 2009 ma kosiarkę 2,1m rotacyjną pozotali pewnie podobnie i czy wszyscy robią te sprzęty na tych samych podzezpołach jak potem będzie z częściami i w ogóle czy to nie ma jakichś wad konstrukcyjnych, po 6 noży na talerz ciekawe rozwiązanie, ale jak kosiarka dostanie luzów czy te nożyki nie będą się zbijać o siebie? osłony też nie wyglądają za solidnie i trwałe chyba nie będę trzeba będzie na starcie trochę zmodyfikować, naprawde nikt z was czy waszych znajomych nie ma takiej kosiarki?

sprzedawcy zachwalają że to to samo co samasz 2,1m i że tylko to się sprzedaje że napraw granacyjnych nie było że sprzęt udany

tak to wygląda http://moto.allegro.pl/kosiarka-rotacyjna-2-10-metra-i1425916976.html

 

@Elemer ale to były kosiarki wirax czy samasz?

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

2 kosiarki były wręcz identyczne jak ta z Twojego linku. Siadały tryby, praktycznie co rok przed sezonem je wymieniają żeby w środku sezonu nie stać. A pracują na 15 ha więc nie wiele. Ciągle powtarzają że mogli kupić używaną dyskówkę i kosić spokojnie. Niestety mieli nadzieję że kupią nowe i te minimum 5 lat nie będą nic robić przy nich.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja w tamtym roku kupiłem kosiarke deutz-fahra 1,80m starą używaną i nie żałuje kosi się nią dużo lepiej niż czeską bo też taką mam w zachodniej nie musze ciągnika trzymać na max obrotach w mtz wystarczało ok. 1600 obr. silnika i można było szybko jeździć ,z opini znajomych wiem że te nowe kosiarki polskie to niezbyt wytrzymałe po roku im się jedna rozleciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kraker
      Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211
      Pozdrawiam Kraker
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie
       
      Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)
       
       
      Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny
       
      pozdrawiam witek.
    • Przez Piter71
      Witam  Jaką kosiarkę rotacyjną 165cm wybrać Wirax czy Talex ECO CUT?
    • Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania sprawna kosiarkę dyskowa Krone AM 282 , szrokość robocza 2,8m .stan dobry , Cena 7 400 do negocjacji . Priv 


    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj