Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kosiarkę? [2,10m]

111 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:57

Jaką kosiarkę? [2,10m] A więc tak mam kosiarkę samasza 2,10m + kondycjoner rok 2001 bodajże (dokładnie to niepowiem bo niepamiętam). Kondycjoner to lipa strasza nawet w 15 cm trawie się zapycha. Ale dlaczego ? A to dlatego bo on nie wyżuca tylko nagarnia i wywala górą tak że ma ciężko przewinąć przez siebie i na gardzieli się zapycha i wałek ze sprzęłem zaraz staje; (tak że odkręciłem to ustrojstwo i leży w garażu). Na temat samej kosiarki to moja jest bezawaryjna (może mi taka się trafiła) skoszone około 700 ha jedyna awaria to wywaliło uszczelkę pod pokrywą skrzyni przekładniowej i jak się składało a jest składana hydraulicznie to olej lekko kapał, ale zrobione i jast ok. Jak rozkręcałem pokrywę (rok temu) to po ocenie wizualnej (skoszone około 700ha) zebatki jak nowe. Pracuje cicho nic nie stuka nic nie puka. Mój sąsiad kupił taką samą tylko nie skłądaną hydraulicznie skosił około 30 ha i poleciały mu paski. Tydzień temu odkręciłem przekładnie od kondycjonera aby przełożyć zembatki by kręciło w drugą stronę w tym celu trzba było stoczyć wałek główny i zrobić wpust na klin i zawiozłem to do tokarza ( profesjonalista) dzwoni do mnie że tego nie da rady stoczyć bo ten wałek jest utwardzany i szlifowany. W takim razie dotoczył mi nowy wałek (koszt 90zł + jego materiał). Poskładałem przekładnie (odwrotnie zębatki) aby kręciło w drugą strone założyłem kondycjoner i pojechałem kosić. trawa około 30-40 cm ( na sprubunek czy nie będzie się pchało). Mówie wałm nie ta kosiarka ładnie wyżuca (kiedyś nakręce filmik i wrzucę na YouTube jak to chodzi , lecz pogoda teraz nie pozwala)

Podsumowując to ja nie wiem jak to jest z tymi kosiarkami chyba jak się trafi albo jak kto urzytkuje, w każdym bądź razie ja jestem ze swojej zadowolony i oby tak dalej było.
Gorąco polecam.
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kosiarkę? [2,10m] Dzisiaj, 17:37
  •  

#22 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:05

Jaką kosiarkę? [2,10m] No widzisz, musisz fotosy zrobic co przerobiles w tej kosiarze, przyda sie napewno.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:08

Jaką kosiarkę? [2,10m]

To masz ten sam problem kolego co ja, i wlasnie nie mam zestawu do nowego ciagnika i borykam sie z wyborem kosiarki.

No i jakie wnioski? może i dyskowa lepiej zabespieczona osłonami, ale jest to ale że dyski pracują z dużo wiekszą prędkości i jak coś już strzeli to z ogromna siła, a bębnówki mają bardzo mało nadbudowane przed bębny sołony i tak w samaszce bladeczka zwisa 27 cm przed talerzem a w dyskowej na 40cm przed talerzem, ale w bębnowej famarolce już bladeczka zwisa troche dalej niż w samaszce i tak chyba nie ma kosiarki która gwarantuje bespieczeństwo.
ps. to co ten kondycjoner to nie warto? @Vector nie straciłeś nigdy szyby?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:13

Jaką kosiarkę? [2,10m] co do szyby kosze od lat MTZ 82 rok 1988 ( mała kabina) dodam żę jak kupiliśmy tą kosiarke to osłony nie były zamontowne i tak już zostało (leżą w garażu). kosiłem różne łąki nawet zdażyło się kosić jęczmień na zielonkę ( kamieni sporo było) i nigdy ale to nigdy nie dostałem kamieniem po szybie. Miałem nawet taki przypadek żę natrafiłęm na taki kamień że nie przedostał się przez bębny tylko się zaklinował oj było gorąco ale różne pola ludzie mają ;)

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:15

Jaką kosiarkę? [2,10m] Z oslonami to maly problem, ja to bym rozwiazal w ten sposob ze dlabym na dole plandeczki w takim rowku lancuh dookola kosiarki i plandeczka bedzie ciezsza i lepiej bedize tlumila kretowicha. Wlasnie rozwazam taki patent w swojej kosireczce.

#26 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:17

Jaką kosiarkę? [2,10m]

No widzisz, musisz fotosy zrobic co przerobiles w tej kosiarze, przyda sie napewno.

przmieniłem zębatki na przekładni stożkowej od kondycjonera aby odwrotnie kręciło jak miałęm rozebraną przekładnie to nie zrobiłem fotek teraz nie będę rozbierał bo dużo roboty może zrobię w przyszłości zdjęcia jak mi się rozwali ;)

#27 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:20

Jaką kosiarkę? [2,10m] to czyli kondycjoner daje teraz do dolu i gniecie trawe TAK??a nie rozrzuca??

#28 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:30

Jaką kosiarkę? [2,10m] po staremu było żę skoszoną trawe brał spowrotem w strone bębnów i wywalał górą tam były takie śmieszne blaszki że kierowało trawę na boki i można było przymykać gardziel ale to było nie praktyczne bo i tak to nic nie dawało tylko teoria dobra. Po przeróbce skoszoną trawe wywala bezpośrednio nie robi koła tylko odrazu do tyłu i łądnie łamie bo o obudowe troche rzuca i rozwala równomiernie

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:42

Jaką kosiarkę? [2,10m]

co do szyby kosze od lat MTZ 82 rok 1988 ( mała kabina) dodam żę jak kupiliśmy tą kosiarke to osłony nie były zamontowne i tak już zostało (leżą w garażu). kosiłem różne łąki nawet zdażyło się kosić jęczmień na zielonkę ( kamieni sporo było) i nigdy ale to nigdy nie dostałem kamieniem po szybie. Miałem nawet taki przypadek żę natrafiłęm na taki kamień że nie przedostał się przez bębny tylko się zaklinował oj było gorąco ale różne pola ludzie mają ;)

może mtz jest wysoki i ma duże koła tylne to przysłaniaja, ale ile szyb poleciało w mf 255 to głowa mała i nawet boczną z 2giej strony ciagnika wybiło i raz 2 szyby na raz w dzwiach i przednią za jednym strzałem, jak były osłony to tylko dolne w dzwiach leciały oraz czasem w dzwiach górne, teraz jak mam osłony dośc duże bo ponad 30cm przed bębnami w 1,65m i to raz strzeliło że dolną w dziwach wywaliło dziórkę ale szyba nie wyleciała, także dla mnie kamyczki to jest problem

#30 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 05:35

Jaką kosiarkę? [2,10m] No jak co roku 2 szybek w ciagniku niepoloze to niemoge zyc, a konkretnie to pierdzielone kretwoicha na lakach a to szczegolnie na lekkich glebach, zawsze trafi sie kamuszek w kretwichu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 08 czerwiec 2009 - 09:07

Jaką kosiarkę? [2,10m] Jak leca szyby to moze by zrobic na nie osłonę z drobnej siatki ze 20cm od szyby i powinno być po kłopocie
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#32 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 21:38

Jaką kosiarkę? [2,10m] Tu można zobaczyć jak pracuje kondycjoner pokosów po przeróbce w kosiarce samasz 2.1m

>>>FILMIK<<<

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 20:43

Jaką kosiarkę? [2,10m] Czy warto inwestować w kosiarkę 2,1m polskich producentów samasz/famarol 2,1m różne opinie przewineły się na forum o tego typu maszynach jak to jest z zabezpieczeniem przed strzałami kamieniami i awaryjnością tych maszyn?

#34 Share MTZ8200

MTZ8200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 październik 2009 - 11:05

Jaką kosiarkę? [2,10m] mam samasz 2.1 juz 3 lata troche cieknie olej spod pokrywy gornej a poza tym nic sie nie dzieje skosiłem nią 300 ha

Edytowany przez andrzej2110, 02 październik 2009 - 14:01.
Cytowanie poprzedniego postu

#35 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 02 październik 2009 - 15:18

Jaką kosiarkę? [2,10m] Dobre pytanie właśnie też myślałem nad takim tematem bo na pokazach w rudawce była kosiarka samasz 2.10 i kusiła ceną 8tyś ale podobno to sa podobne częsci jak w tych starszych polskich wiec pewnie też lipa

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 październik 2009 - 14:15

Jaką kosiarkę? [2,10m] jak to jest ze schnięciem siana po tej kosiarce, prawda to że wolniej schnie bo pokosy są bardzo duże?
samasz 2,1m z siłownikiem do składania to conajmniej z 9 tyś, a dyskówka 2,1m możeby wyszła za 12,5-13,5 tyś pytanie teraz która będzie wydajniejsza oraz na nierównościach się sprawdzi, w tych bębnówkach 2,1m zastanawia mnie tylko to dlaczego np. w famarolce 1,85m osłony są szersze i lepiej obudowane jak w tej 2,1m oraz czy lepsze 2,1m bębnówki robi samasz czy famarol?

#37 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 październik 2009 - 08:52

Jaką kosiarkę? [2,10m] Famarol 1,85 m ma takie same ułożyskowania jak 1,65m rama tylko mocniejsza i mnie osobiście nie pasuje MF 255 maił z nią na 2 ciężko musiałem założyć obciażniki bo mu znosiło przód w trakcie koszenia , lepiej kup dyskówke

#38 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 październik 2009 - 08:55

Jaką kosiarkę? [2,10m] z taka na 5 dysków mf 255 na 2jce będzie miał lekko? co z hydrauliką, wystarczy tylko podnośnikiem regulować lub tylko siłownikiem podczas koszenia? bo chyba z polską kosiarką na 6 dysków na lisztwie comer to fergi nie ma szans?

#39 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 październik 2009 - 09:10

Jaką kosiarkę? [2,10m] Popatrz sobie w galerii @robertbara jaką kosiarke podczepia do MF 255 z dyskówką na pewno będzie lżej , u mnie w okolicy to polskich nie ma dyskówek , jest fella i jak sprawdza sie przy koszeniu lotniska to na normalnych łokach nie ma co gadać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 październik 2009 - 09:25

Jaką kosiarkę? [2,10m] Niby tak, ale ja pytam o polskie dyskówki wiem że na 7 dysków famarolka to w dobrej trawie potrafi zadusić z7211, więc z ferdkiem na 6 dysków to nie ma co marzyć nawet, no i co z tą hydrauliką, czy na samym siłowniku da się kosić? nie używając podnośnika?