Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Sieczkarni na Zarobek

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:58

Kupno Sieczkarni na Zarobek Sami jeździmy na takie usługi. Faktycznie szału niema, ale coś tam zostanie po odliczeniu kosztów (około 20 tys zł minimum przy skoszonych ponad 120 ha u ludzi). Dużo kukurydzy będzie teraz u nas(ponad 50 ha) i chcemy kupić jakąś nowszą a może nawet nową sieczkarnie :)
My w większości przypadków wystawiamy faktury, jak nie zapłaci to komornik w zębach przyniesie :lol: Choć narazie odpukać nie było takiej konieczności. ;)
Jeśli chodzi o gumowy areał to mamy GPS Garmina. Brat albo mierzy przy 1 przejeździe, albo jak np transportu nie ma to sieczkarnią zrobi kółko, jak jeszcze nie to ma Jeepa i na wieczór po skończonej pracy jedzie pomierzy. W takim wypadku to może mu podskoczyć, bo nie ma narazie precyzyjniejszego urządzenia od GPS. Takie urządzenie to koszt około 600-700 zł więc to ch*j nie pieniądze i się zwraca po 2 dniach.
Z naszą sieczkarnią problemów nie było, bo jak ją 3 lata temu kupiliśmy to daliśmy do serwisu NH, włożyliśmy 30-40 tyś i chodziła jak lala. Miała wymienioną stalnicę, noże, paski i inne duperele(np. kamień do ostrzałki). Przed tym sezonem zrobiliśmy te słupki w przystawce. Ona nie dawno była na allegro ale już wyszła, muszę na nowo wystawić, ale brak weny :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Sieczkarni na Zarobek Dzisiaj, 19:49
  •  

#22 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 22:14

Kupno Sieczkarni na Zarobek Zarobek to zjadł parobek jest takie powiedzenie -ale poważnie jeżeli jest zapotrzebowanie na usługę to dlaczego nie wejść w ten temat,może być całkiem opłacalne.W mojej okolicy jest kilka sztuk a więc jest wybór i można negocjowac cene a wiadomo gdzie taniej tam każdy idzie.Skończyło się cięcie w nocy bo skoro słonce za chmurę to koniec roboty tak samo z od wozem każdy nie chce na 3 tylko 2 rozrzutniki.Jeżeli są blisko pola to nie wpuszczają na reje tylko dopiero jak zostanie dobrze dogniecone.Więc nie jest o aż tak słodko bo wycinają 7 ha na dzień .A druga sprawa kukurydza jest sporym nakładem i każdy chcę zebrać jak najlepiej bo to kosztuje.

#23 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 22:42

Kupno Sieczkarni na Zarobek popieram słowa @tomparkiet. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile trzeba włożyc żeby coś zarobić. Ja też swiadcze usługi co prawda nie sieczkarnią ale wiem coś o tym.
Przedewszystkim musisz robić wszystko legalnie bo jak opuścisz z ceny a wokół masz konkurencję to na drugi dzień masz US na podwórku. Pozatym Większość sieczkarni na allegro to przechodzone trupy które mają nastukane po kilkatysiecy ha więc jak liczysz zyski to z ha 250 policz na paliwo, ze 200 na części a reszta co zostanie to twoje. Oprócz tego jak u nas koszą to każda firma ma w pogotowiu ekipę mechaników którzy w ciagu 20 min są na miejscu w razie awarii i sprzęt naprawiają.
Podsumowując ja bym w to nie wchodził chyba że znajdziesz naprawde dobry sprzęt ale za sto parę tyś to raczej wątpie...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 23 listopad 2011 - 22:48

Kupno Sieczkarni na Zarobek Powiem tak, usługa jest najlepsza dla kogoś który w dużym stopniu sam wykożystuje maszynę, którą chce zarobkować.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#25 Share Przemek840

Przemek840

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 00:33

Kupno Sieczkarni na Zarobek Widze ze duzo ludzi mowi ze to jest nie oplacalny biznes.Wiadomo ropa idzie w gore czesci ida w gore ale to chyba jasne ze cena za taka usluge tez idzie w gore.Nie mowie ze chce zbijac kokosy jakies to ma byc tylko 2 miesieczna ze tak powiem zabawa,w dlug zaden nie popadam,mechanicy beda zeby cos zrobic,a przy kupnie maszyny,wiadomo ze nie pojade sam i nie wyloze 150tys,wezme ze soba ludzi ktorzy zsnaja sie na tego typu maszynach,wiadomo ze do silnika Ci nie zajrzy ale ogolny stan nozy,paskow itp stwierdzi.a co do tych ktorzy nie chca placic,wlasnie faktura i nie ma ze nie zaplaci,niektore argumenty sa smieszne...a moze wypowiadaja sie ludzie ktorzy swiadcza takie uslugi i boja sie konkurencji ?

#26 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 07:27

Kupno Sieczkarni na Zarobek Fakturą to sobie tyłki wycierają. Jak zechcesz coś cwaniakować z ludźmi to nie nadążysz żelastwa z pola i maszyny wyciągać.

#27 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 14:47

Kupno Sieczkarni na Zarobek @jankris skąd ty jesteś, że ludzie ludzie mają tak we łbie najxxxne żeby takie coś odpierxxxxć? U nas są ludzie bardziej cywilizowani :D Żelastwa na polu nie wbijają bo złom za drogi :lol:
Z fakturą to jest tak, że ci więksi zazwyczaj sami chcą a ci mniejsi zazwyczaj płacą gotówką i nie chcą. Na dzień dzisiejszy wszyscy, u których kosiliśmy zapłacili.

Edytowany przez milanreal1, 24 listopad 2011 - 22:44.

#28 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 24 listopad 2011 - 15:16

Kupno Sieczkarni na Zarobek dobrze tu jeden kolega napisał, mieszkanie lepiej kup, lokujesz kapitał, nie traci tak na wartośći i zarabiasz bez roboty, sam wolałem zamiast 5 ha pola kupić mieszkanie we wrocławiu i co miesiąc czysta kasa na konto a z maszyną to różnie, tez myslałem o takim biznesie ale jakoś boje się zaryzykować, za dużo do stracenia... pozdrawiam

#29 Share Przemek840

Przemek840

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 17:59

Kupno Sieczkarni na Zarobek heh za 150tys to ja w warszawie moge kupic jedynie garaz:)a i tak sie nie zwroci po 5 latach.. no ja wlasnie tez niewiem gdzie tacy ludzie mieszkaja ze chca zelastwo na pole wyciagac,troche chore.Ja jestem zdeterminowany i mysle ze zaryzykuje tym bardziej ze nie biore pozyczki w banku i nikt mi procentow nie nalicza.

#30 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 18:22

Kupno Sieczkarni na Zarobek Bez urazy ale jesteś napalony na ten biznes jak szczerbaty na suchary.Przez 5 lat żeby zarobić na sieczkarni 150 tyś musisz przez sezon mieć na czysto 30 tyś czyli z kosztami musisz zarobić około 70tyś i modlić się codziennie żeby nic się nie okociło czyli 70 tyś / 600 zl(prawdopodobnie zaczynający na rynku więcej nie weżmie za ha)=116 ha.Zaznaczyłeś że jesteś z podlaskiego ja jestem z pogranicza mazowieckiego i podlaskiego i się mniej więcej oriętuję że w prawie każdej wiosce jest lepsza,gorsza sieczkarnia tak że nie wiem czy uskrobiesz te 116 ha a co jest najlepsze w tym twoim biznesie to że przez 5 lat nie oglądasz ani złotówki bo musisz oddać rodzińce ale masz ZABAWĘ fakt fajną zabawką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 18:50

Kupno Sieczkarni na Zarobek Panowie był przypadek w mojej okolicy że gościowi poprzywiązywali drut 12 do kukurydzy dokładnie to kawałki drutu do kolb i detektor metalu na tej wysokości tego nie wykrył.Domyślacie się jaki był finał.Podłość ludzka nie zna granic.

#32 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:08

Kupno Sieczkarni na Zarobek Ja w kukurydzy miałem powieszony płaski kamień tak że gładko poszedł na noże.

#33 Share Przemek840

Przemek840

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:11

Kupno Sieczkarni na Zarobek tomparkiet jesli moge zapytac masz swoja sieczkarnie?wieszj ak sie pracuje na tej maszynie ?

#34 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 24 listopad 2011 - 20:10

Kupno Sieczkarni na Zarobek Posłuchaj kolegów którzy Ci odradzają sieczkarnię a proponują inwestycję w nieruchomości. Nikt Ci nie każe kupować garażu w wawie, wystarczy jakieś miasteczko w którym są jakieś szkoły, uczelnie wynajmiesz studentkom i kasa sama będzie wpływać bez żadnego wysiłku. Za 150 tys napewno coś znajdziesz, ja znalazłem za 160 tys 60m2 i to w nowoczesnym budownictwie tylko, że kilka lat temu. Wynajmują cztery studentki a ja siedzę na agrofoto i liczę kasę. Właśnie zbieram na następne mieszkanie.

#35 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:13

Kupno Sieczkarni na Zarobek Nie mam sieczkarni .Ale opowiem ci moją przygodę z usługami rolniczymi,otóż po sieczkarnie już jechałem z kasiorką (tak samo jak i ty byłem napalony na ten biznes wszyscy mi odradzali ale co tam kasy będzie jak lodu tak se myślałem)ale na szczęście po zajechaniu na miejsce okazało się że maszynę sprzedali dzień wcześniej trudno se pomyślałem ale nie odpuściłem uslug jak nie sieczkarnia to kombajn szłem w zaparte kupilem u znajomego (z rodziny) dominatora z belgi zapewniał i on i jemu w belgi że igielka ,popatrzylem z wyglądu jako tako chodzić chodzi nawet wszystko się kręci.Siedziałem przy nim dwa tygodnie przed żniwami (myślałem że lepiej teraz coś poprawić niż w żniwa w te nagonkę) na i przyszły żniwa pochodzil 1 dzień i urwała się blacha co trzyma cały bęben (nic tej awarii nie zapowiadało) kombaj przestał dwa dni po dwóch dniach do koszenia ,a tu lipa bo prawie wszystko wykoszone ale zeszłem z ceny i znalazłem pare niedobitków ,co przejazdu było 1 godz a koszenia 45 min ale placą ci za 45 min no właśnie płacą!!!!za tydzień za dwa rekordzista przetrzymał mnie prawie dwa miechy a cpn tyle nie będzie czekał jak podsumowałem żniwa to nie dość że nic nie zarobilem to jeszcze od szwagra musialem pożyczać żeby zaplacić w cpn.Taka to moja historia a teraz stoi to żelaztwo na placu fakt że jeść nie woła ale zamrożona kasa i już.W przeszłym roku koszę tylko u siebie i lecę na Fuerteventurę z rodziną wolę tak spędzać wakacje niż w w kurzu,niedojedzonym,niedospanym(remonty głównie nocą)i cały w smarach.Nie będę cię nakłanial dalej da rezgnacji ale przemyśl to dobrze to może był "dobry" biznes ale 10 lat temu jak takich maszyn było 5 na powiat a nie 15 na gminę

Edytowany przez tomparkiet, 24 listopad 2011 - 21:15.

#36 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:52

Kupno Sieczkarni na Zarobek Jak tak se czytam że na Podlasiu tyle tych sieczkarni to faktycznie może być krucho. Może nie wypalić, ale może warto spróbować z jakąś tańszą i mniejszą sieczkarnią. U nas na około 1500 ha jest 8-9 sieczkarni, więc nie jest tak źle.
Kombajnu na usługi bym se nie kupił, bo u nas we wsi jest około 20. W Gębicach jest około 800 ha w rękach rolników i około 500 w rękach H. Stokłosy. W tym roku mój sąsiad nawet się szarpnął na 12 ha Bizonka. Nakład za niego 35 tyś 83 rok bo ładnie odmalowany, w żniwa tydzień naprawiał(na szczęście deszczowy tydzień) ale ma swojego. Więc kombajnem bym nie poszalał.
Ja chcę też trochę zmniejszyć usługi(około 50-60 ha plus moje 50), czasu już też coraz mniej, bratu się rodzina powiększyła i już też nie chce prawie 1,5 miesiąca na sieczkarni spędzić. Ale sieczkarnią chciałbym sianokiszonki robić, bo te owijanie to niech je trafi szlag. I doszliśmy do wniosku, że jak se kupimy nową lub prawie nową to będzie parę lat spokój z awariami.

#37 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 22:21

Kupno Sieczkarni na Zarobek Z tą sianokiszonką to wydaje się niezły pomysł dopóki się nie spróbuje. Dzień przestrajania sprzętu (noże, stalnica, walce, podbierak) i jazda. Niby wałki ograbiarką zrobione, ale co chwila coś zgrzyta (zastanawiasz się jak duży był to kamień) lub zatrzymuje na szczęście elektromagnes (patrzysz, szukasz, ząb przewracarki, kawałek łańcucha, pal od pastucha, ząb widłów,itd.itp. maszyna chodzi). Tu hektar, tam półtora,tu może dwa. Minął dzień, ulga,maszyna się kręci. Czekasz na następnego klienta, ale już go nie ma bo większość woli owijane bele. Rozbierasz maszynę ze strachem co zobaczysz w środku. Na szczęście tylko noże i stalnica poszczerbione do połowy, jeszcze w przyszłym roku pochodzą w trawie,później noweza 10 tys. Zrobiłeś 20 godz. razy 500zł, wystarczy na noże, ale paliwo już gratis.

#38 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 07:49

Kupno Sieczkarni na Zarobek Nie no podbierakiem chciałbym u siebie robić. Na to napewno zbytu nie znajdę u siebie, żeby usługi robić. Ja jak kiedyś miałem Forschrittkę to robiłem na pryzmę. Pół pieniędzy w kieszeni. Tylko trzeba na raz trochę nakosić łąk żeby zrobić w miarę dużą pryzmę.

#39 Share Przemek840

Przemek840

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 17:58

Kupno Sieczkarni na Zarobek chyba mnie nie przekonaliscie.kupuje sieczkarnie:)claas jaguar 860 z kemperem 4500:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 18:39