Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładnie bezstopniowe

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 21 listopad 2011 - 22:56

Przekładnie bezstopniowe Proszę o wasze opinie na temat różnych przekładni bezstopniowych czyli vario, s-matic, eccom, dwusprzęgłowa CVX/AC, Direct.
Głównie chodzi o trwałość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładnie bezstopniowe Dzisiaj, 07:56
  •  

#2 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 08:21

Przekładnie bezstopniowe z przekładni bezstopniowych jakie dosiadałem najlepiej się jeździ fendtem i sterowanie tą przekładnią przez operatora jest super rozwiązane.. chociaż i CNH (case/newholland) mają super rozwiązane sterowanie tylko już działanie tej skrzyni jest kiepskie. nie odczuwa się tego gdy ciągnik ma lekko, wtedy pracuje to zupełnie jak w fendzie można wręcz powiedzieć super.. następną przekładnią bezstopniową jaką jeździłem to claas xerion, bardzo fajnie to sobie radziło technicznie tylko w modelu jakiego dosiadałem sterowanie nie było ciekawe- działało to z lekkim opuźnieniem. w nowych modelach się pozmieniało więc może poprawili niedogodności.. ferguson ma skrzynię fendta tylko też spartolili sterowanie tzn technicznie działa to dobrze tylko sterowanie tą jazdą wystającym z podłokietnika 'pin-D-lem' to męka. w jd podobnie jak w fergusonie też wystający pin-D-el z pokrętłem technicznie działa to dobrze i sterowanie samą skrzynią można porównać do fendta tylko brak dodatkowych funkcji.
a z trwałością? zmieniaj oleje( oleje syntetyczne lub półsyntetyczne) filtry to pojeździsz chociaż skrzynia koncernu agcco wydaje mi się, że będzie miała najdłuższą żywotność gdyż zmiana przełożeń odbywa się tylko w postoju i ma tylko dwie prędkości. nie znam budowy przekładni xeriona więc się nie wypowiem a w CNH to są 4 przełożenia przełączane pod obciążeniem i sprawność tej skrzyni może się skończyć najszybciej podobnie jak w jd gdzie (nie jestem do końca pewien) tych przełożeń jest 3.

Edytowany przez Ginterpol, 22 listopad 2011 - 08:39.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2011 - 10:02

Przekładnie bezstopniowe patrząc na to co pokazują testy Instytutu w Nebrasce to Przekładnie 4 stopniowe (CNH, JD, Claas) wykazują mniejsze straty niż 2 stopniowe (Vario Fendt i MF). Przekładnia Xeriona z 8 stopniami jest dość ciekawa, ale poza jazdą owym ustrojstwem to nie mam wiedzy na ten temat (była to I bezstopniówka jaką jeździłem także dość dziwnie na początek) Odnośnie Direct to skrzynia 4 zakresowa z nabudowanym automatem, jednym to pasuje, innym nie. Odnośnie samej skrzyni to opinie o niezawodności są pozytywne, jednak nie wiadomo do końca ile w niej zmieniono względem wzorca i jak zachowuje się automat, także wielka niewiadoma.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 listopad 2011 - 14:18

Przekładnie bezstopniowe U nas był modele t172 direct wgl. mocy nie miał, piszczał zgrzytał a nie jechał. Skrzynia była 2 razy robiona a gdy miała wypadek to na żyletki poszla ;)
KPK Kumurun Team

#5 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:47

Przekładnie bezstopniowe Bardzo dobry temat. ;) Ma ktoś może jakieś linki do artykułów o przekładniach bezstopniowych? Schematy budowy poszczególnych przekładni też bym chętnie pooglądał.

Przenoszę do "Tematów ogólnych", żeby nie zaginął wśród tematów o wyborze ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share body78

body78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 16:52

Przekładnie bezstopniowe Piszecie o pojazdach nowych a temat z przekładniami bezstopniowymi zaistniał w latach 60,ihc produkowało dużo modeli z bezstopniową przekładnią sam mam z lat 80tych.Może miał ktoś styczność z tymi pojazdami.Co prawda diagnoza ewentualnej usterki jest dosyć trudna dla osoby niewtajemniczonej lecz wszystko jest do przejścia.Podstawową rzeczą w mojej przekładni hydrostatycznej mającej wpływ na jej żywotność jest olej i filtr!!! Zgromadziłem sporo materiałów o tego typu przekładniach i muszę powiedzieć że obecnie stosowane np w fendt konstrukcyjnie są bardzo podobne.

Dodaj odpowiedź