Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup używanego siewnika...

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 21 listopad 2011 - 22:03

Zakup używanego siewnika... Witam

Panowie mam do was prośbę.Powoli zaczynam szukać siewnika do mojego Ursusa C-360 mogę przeznaczyć na ten cel 3-3.5tyś zł. Wiem że fundusze może nie za duże ale i areał nie wielkiDodany obrazek

Nigdy wcześniej nie kupowałem siewnika i chcę się co nie co dowiedzieć żeby coś w miarę dobrego kupić.Do tej pory pożyczałem od sąsiada ale jeśli chciałbym powiększyć areał to wolał bym mieć swój sprzęt żeby nikomu głowy nie zawracać.

Tyle wstępu teraz czas na pytania....

1.Jakiego szukać Polskiego czy zachodniego?

2.Jakiej szerokości? 2.5 2.7 3m? Mam opryskiwacz 10m do tej pory nie bawiłem się w ścieżki technologiczne ale jak bym miał swój siewnik to kto wie(siewnik fabrycznie za tę kasę nie będzie miał ścieżek ale zawsze można je dorobić)

3.Na co zwrócić uwagę podczas oględzin?

5. Czy siewniki do remontu są coś jeszcze warte? Znalazłem ogłoszenie o Poznaniaku za 850zł...Co od razu dyskwalifikuje taki siewnik?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup używanego siewnika... Dzisiaj, 05:31
  •  

#2 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 23:46

Zakup używanego siewnika... Witam!
Cztery lata temu miałem podobny problem z wyborem siewnika. Ostatecznie wybór padł na sprzęt zachodni, a konkretnie na Amazone D7 Standard o szerokości 2,5m. Faktem jest, że chciałem kupić taką samą "amazonkę" tyle, że 3 metrową (mam opryskiwacz 12m i myślałem o ścieżkach) ale niestety fundusze nie pozwoliły, ponieważ miałem przeznaczone na ten cel 4 tysie, a za 3 metrowa wołano 6-7 tysiaków, więc kupiłem 2,5m za 3,6 tysiaka. Z zakupu jestem bardzo zadowolony! (oby nie przechwalić :P) Zrobiłem przy nim małą przeróbkę, a dokładnie zamontowałem siłownik hydrauliczny do przestawiania znaczników. Jedyną wadą przy tym siewniku (jak dla mnie) jest brak centralnego nastawiania głębokości roboczej redlic, ponieważ każdą trzeb nastawiać z osobna i trochę mnie to denerwuje przy siewie różnego rodzaju roślin, choć tragedii nie ma bo zajmuje to może 5-10 minut ;) W planie mam zamiar zrobić wczesną wiosną to centralne nastawianie, ale nie wiem czy czas pozwoli :(
Podczas oglądania zwracałem uwagę na stan redlic, czy nie są mocno powycierane, w jakim stanie są wyrzutniki, ogólnie patrzyłem na to czy siewnik nie jest pogięty, czy nie spawany.
Jeśli chodzi o szerokość to powinieneś sobie przemyśleć czy rzeczywiście skusisz się na ścieżki, jeśli tak to dopasować sobie do opryskiwacza i rozsiewacza nawozów.
Życzę trafnego wyboru!
Pozdrawiam!

#3 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 08:45

Zakup używanego siewnika... witam,ja mogę sprzedać swojego famarola, 2,70 i 60tka spokojnie dawała rady z nim

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zblesiu

zblesiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, majsterkowanie, rolnictwo, maszyny rolnicze

Napisany 22 listopad 2011 - 08:52

Zakup używanego siewnika... Ja jakieś 2 lata temu zakupiłem poznaniaka za 300zł :D ale trzeba go wyremontować tzn, rozebrać, przeczyścić, i odmalować a tak to ok :D Zgodzę się z użytkownikiem Tandam gdyż musisz zwrócić uwagę na redlice czy nie są wytarte, Miłego wybierania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 listopad 2011 - 21:03

Zakup używanego siewnika... w takich pieniądzach to na pewno znajdziesz hassie du250 solidny metalowe aparaty wysiewu co prawda z częściami łatwiej do amazone ale d7 to zupełnie inne pieniądze

#6 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 22 listopad 2011 - 21:14

Zakup używanego siewnika... Dzięki Koledzy za odpowiedziDodany obrazek

Takie pytanko odnośnie siewników do remontu.Jak kształtują się ceny części do np Poznaniaka.Chodzi mi między innymi o redlice rurki nasienne części do aparatów? Które starsze siewniki najlepiej sieją? wschody itp?

Jakie macie z tym doświadczenia?

Edytowany przez prorok, 22 listopad 2011 - 21:15.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#7 Share zblesiu

zblesiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, majsterkowanie, rolnictwo, maszyny rolnicze

Napisany 22 listopad 2011 - 21:20

Zakup używanego siewnika... na allegro masz redlice i ogl wszystko do poznaniaka :D
http://moto.allegro....&category=99022

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:51

Zakup używanego siewnika... Witam ma ktos siewnik isaria prosze o opinje o nim i czy sa dostepne czesci do niego i czy dobrze sieje?

Dodaj odpowiedź