Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus jaki kupić???

120 odpowiedzi na ten temat

#61 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:08

Belarus jaki kupić??? Wiesz wywiad środowiskowy to powinieneś robić przed zakupem. A teraz to już po ptokach.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus jaki kupić??? Dzisiaj, 17:48
  •  

#62 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:19

Belarus jaki kupić???

tam wszystko jest proste nie ma się co psuć... nawet głupie hamulce są mechaniczne...

A najlepsze jet to że te "hamulce" są gówno warte.Uważaj żebyś jakiegoś auta na skrzyżowaniu nie skasował

#63 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:36

Belarus jaki kupić??? Napisz ile to teraz zaplaciłeś ja na tyle ha kupiłem 1523.3 i narazie tyka bez awari już 4 lata tylko ta skrzynia biegow to zemsta ŁUK....KI MTZ 80 z 92 r pracuje bez awari do dzisiaj .

#64 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:46

Belarus jaki kupić??? @marian892 zacznij wcześniej hamować.

Edytowany przez Indiana, 15 grudzień 2011 - 18:06.

#65 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:07

Belarus jaki kupić??? A ja wolę stary zachodni niż nowy ryski.Ruskich miałem już dwa-dużo palą trzęsie,a komfortu zero.Miałem starego fiata someca 1000dt,z końca lat 70 i był o niebo lepszy od mtz o 15 lat młodszego

#66 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:55

Belarus jaki kupić??? wiesz Benio1067 z tym że ruski dużo palą to akurat się nie zgadzam bo mniej pali jak U-912 a już nie wspominając i zetorze sam mam MTZ82 już od 17 lat

miało być Benio 1967

#67 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:11

Belarus jaki kupić??? Mtz jest dobry ze względu na dostępność częsci i ich dobrą cenę,przynajmniej jest taka moja opinia.Nowego mtz nigdy nie miałem,tylko uzywany i miałem z nim tylko same problemy,a o fiacie chociaż jest mało popularny mam dobre zdanie.

#68 Share lukibelarus952

lukibelarus952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:08

Belarus jaki kupić???

jak by tu zacząć może tak kupiłeś belarusa w 2008 więc pocieszeniem jest to że za niego nie przepłaciłeś na dziś taki model około 100tys trzeba dać to może i rewelacji nie ma ale przed rokiem niecałe 80tys kosztował to 90 KM innej marki i żeby coś lepszego taniej jak za 120tys nie kupił to różnicy wychodzi 40tys to jak dla mnie sporo kasy ja 952 rok niespełna będzie jak zakupiłem to 200 mtg wykręcił wiec to za mało żeby pogląd jakiś mieć ale mtz 82 18 lal robiłem więc znam traktor u mnie 3800 mtg nabił nie mówię że usterek nie było pompa paliwa to nominalna jest od nowości i do dziś pięknie pracuje w skrzyni też nic wymieniane nie było usterki jakie miał to podwieszka wałków ,załączanie napędu ,hydraulika ,z poważniejszych na ataku zerwało nakrętkę ,głowicę silnika robioną miał i układ kierowniczy na orbitrol przerobiony, tarcza sprzęgła zmieniana była poza tym traktor do dziś sprawny jest i o ból głowy nigdy mnie nie przyprawił części dostępne zawsze były i nie drogie więc u mnie o zakupie zadecydowała cena i to że po latach nie zniechęciłem się do mtz-a i przed zakupem inne marki też prześwietliłem bo za chińczyka lub składaka to dzięki bardzo żeby z deszczu pod rynnę trafić dam przykład jak tego zefira oglądałem na targach i pytam co to za marka a gość kręci że to kooperacja włoska transmisja silnik angielski a na odlewach chińskie znaki yto i cena za niego ho. ho.albo farmerek gość u nas nabył 100 koników to awarie miał takie skrzynia się po 30mtg rozsypała i usterek kupę innych miał teraz doprowadzili jemu do porządku ale z początku więcej stał i gościu niezadowolony był tyle że jak mówił serwis jak zgłaszał zawsze był dziś na rynku ciągle jakieś nowości oferują polmoty, fotony tylko jak selekcje zrobić to wybrać nie ma co i jak składać przestana to gdzie części dostać to nie wiem jak kto ale ja na mtz-a powodów do narzekań nie mam biegi piszesz zgrzytają i trudno włączyć to coś nie tak musi być u mnie w 952 zgrzytów nie ma i nawet nie tak tragicznie się przełącza sam myślałem że gorzej będzie wiadomo belarus szczytem techniki nie jest i wygląd jakby z innej epoki ale na wystawę go nie kupowałem tylko robotę żeby zrobić .bo lepsze marki dla mnie to NH,case,deutz-fahr,mf,za które trzeba słono płacić i koszty eksploatacji do tanich nie należą

Przed rokiem nie całe 80tysi dałeś to chyba bez homologacji czyli zarejestrowany bez gwarancji i w metalu bo ja 20.11.2008r zapłaciłem 86tys przelewem+2tys jako zaliczkę "zabezpieczenie" że się nie rozmyślę w trakcie transportu którą mieli mi oddać zaraz po otrzymaniu przelewu a w końcu zatrzymali ją sobie na poczet przyszłego przeglądu sku...sy..a kupiłem go u nich ze względu że jako jedna z dwóch lub trzech firm w polsce dawali homologację KTÓRĄ JAK WCZEŚNIEJ PISAŁEM POLICJA MI ZAREKWIROWAŁA i niby gwarancję jak ją zobaczyłem to w sumie niewiele tej gwarancji podlegało heh !!!kupiłem go z alegro przez telefonale to jest nauczka żeby nie ufać takim złod...i wszystko na papierze a nie na gębę to taka przestroga dla przyszłych szcześliwych nabywców!!!!!!! a jeszcze kolego kiedy brałem belarusa to case 95 kosztował chyba około 120tys biorąc pod uwagę że ciągnik będzie pewnie u mnie około minimum 10 lat to w sumie nie jest duza różnica ale człowiek się uczy na błędach a co najgorsze mało kto potrafi się do błedu przyznać i żeby więcej ludzi pisało prawdę jakie miało problemy z ciągnikami ,maszynami czy z naszymi kochanymi dilerami to wszyscy byli byśmy o wiele mądrzejsi przed szkodą a nie po pozdro!!!

#69 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:13

Belarus jaki kupić???

@marian892 zacznij wcześniej hamować.

Kolego ja właśnie tak robie ale wczoraj tak bym wykurzył na skrzyżowaniu że szok

#70 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:16

Belarus jaki kupić??? Mnie jeszcze nie zawiodly. Włacz sprezarke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukibelarus952

lukibelarus952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:18

Belarus jaki kupić???

A najlepsze jet to że te "hamulce" są gówno warte.Uważaj żebyś jakiegoś auta na skrzyżowaniu nie skasował

co do hamulcy mam też podobną opinię co Ty kolego marian 892 gówno warte raz hamują normalnie raz blokują że nie można ruszyć tylko trzeba do tyłu i dopiero do przodu heh i to jest normalne w nowym ciągniku eh!!!

#72 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:29

Belarus jaki kupić??? jakoś u mnie wszystko w moim 1025 działa, hamuje i mało pali.... a jednak wolę coś z niższej półki a nowe niż starego niewiadomo jak użytkowanego ciagnika...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#73 Share lukibelarus952

lukibelarus952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:38

Belarus jaki kupić??? daj Boże żebym to tylko ja na taki egzemplarz trafił a wszyscy inni niech mają oki!!!

#74 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:44

Belarus jaki kupić??? Normalne jest, ze trafiaja sie usteki nawet w najlepszej marce.

Porazka w Belarusach natomiast jest zalaczanie WOM poprzez tasmy. To akurat mogliby zmienic.

#75 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:51

Belarus jaki kupić???

Mnie jeszcze nie zawiodly. Włacz sprezarke.

Cholera zapomniałem włączyć . Indiana a zdrać tajemnice co ma sprężarka do hamulców mechaniczych?? Bo kurde nie wiem jak to połączyć

#76 Share lukibelarus952

lukibelarus952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:53

Belarus jaki kupić???

Normalne jest, ze trafiaja sie usteki nawet w najlepszej marce.

Porazka w Belarusach natomiast jest zalaczanie WOM poprzez tasmy. To akurat mogliby zmienic.

no widzisz kolego indiana znowu mi przypomniałeś jakiś feler bo u mnie wom nie da rady włączyć się normalnie tą wajchą pod siedzeniem tylko trzeba próbować jak ciągnik gaśnie to też jest chyba nienormalne eh

#77 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:04

Belarus jaki kupić??? od zalaczania wom jest chyba ta dzwignia po prawej rece, bynajmniej w 820

#78 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:08

Belarus jaki kupić??? Ta dzwignia co jest pod siedzeniem powinna być rozłonczona gdy nie potrzeba używać MOM. A ta obok siedzenia jest tylko od załanczania czasowego WOM

#79 Share lukibelarus952

lukibelarus952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:22

Belarus jaki kupić???

Ta dzwignia co jest pod siedzeniem powinna być rozłonczona gdy nie potrzeba używać MOM. A ta obok siedzenia jest tylko od załanczania czasowego WOM

tak kolego marian892 powinna być wyłączona kiedy jest niepotrzebny wom i wiem że jest włącznik po prawej ale mimo to powinna się włączać bez większych problemów po wciśnięciu sprzęgła a nie żeby kąbinować jak koń pod górę nie wspomnę o włączaniu pompy hydraulicznej !!! chyba że u was to wszystko działa super ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:34

Belarus jaki kupić??? Sprzęgło nie rozłancza napendu WOM bo jest jednostopniowe, napęd WOM jest bezpośreni z silnika (kilka razy to rozbierałem towiem) I niestety tę dzwignie musisz włąnczyć na siłe

Dodaj odpowiedź