Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus jaki kupić???

120 odpowiedzi na ten temat

#21 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:51

Belarus jaki kupić??? ale ten pol-mot to jeszcze nie sprawdzony jest to podobno turek&chińczyk a od komfortu w kabinie belarusa to chyba na zdrowiu nikt jeszcze nie podupadł komfort to przedział od 200 w górę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus jaki kupić??? Dzisiaj, 15:34
  •  

#22 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:59

Belarus jaki kupić??? ostatnio czytałem w gazecie ranking kupionych w tym roku ciągników to pierwsze miejsce zajmuje już od kilku lat NH a drugie Belarus ciekawe o czym to świadczy he czekam na jakąś odpowiedź na temat główny bo też mnie interesują te ciągniki ale nie wiem który lepiej nadaje się do tura

#23 Share stasiek87

stasiek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 22:37

Belarus jaki kupić??? Kupnem Belarusa kieruje się tyn iż jest to najtańszy na rynku ciągnik rolniczy o największej mocy. Mam nie wielkie gospodarstwo i służył by mi jako główny ciągnik do wykonywania najcięższych prac polowych.
Za podstawową wersje Belarus 820 81KM chcą 75000
model 920.2 81Km (bogatsza wersja 820) szerokie opony zsynchronizowana skrzynia biegów z boczną dźwignią zmiany biegów + reduktor, napęd krzyżakowy, wzmocnienie ramy i osłona silnika. 3punktowy układ zawieszenia z dwoma siłownikami... cena 95000
Belarus 920 84KM to koszt 88000

za różnice w cenie miedzy Belarusem a zachodnim ciągnikiem można kupić nowy osprzęt do ruska i może zostanie jeszcze na paliwo..

Edytowany przez stasiek87, 22 listopad 2011 - 22:44.

#24 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 22:46

Belarus jaki kupić??? a myślałem że od lat to zetor nr 1

#25 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 22 listopad 2011 - 23:32

Belarus jaki kupić??? Jeśli chcesz poprawić komfort to kup siedzenie pneumatyczne. http://www.sklep-gre...ath/29579_29742
antyfan AF

#26 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 23 listopad 2011 - 08:28

Belarus jaki kupić???

czasami jest też mowa o chińskim perkinsie :) a po 2 90% właścicieli nie zwraca uwagi na normy spalin a z 2 strony do czego to potrzebne... jeszcze rejestrują te MTZ i pewnie będą rejestrować a jak coś to ruskie dołożą katalizator i po sprawie... a według Ciebie kolego czy te silniki MMMZ są złe?? ja nie powiedziałbym tego, konstrukcja identyczna jak w starych 82 które mają po 20 pare lat i jeszcze jeżdzą. wiadomo to nie fendt ani inne marki czołowe ale już bez przesady na co tu narzekać... a pogłównie mówiąc to choć cenę podniesli to i tak jakie olbrzymie nakłady tych MTZ się przedają i będą się sprzedawały bo za cenę tą nic lepszego nie kupi.

a po 2 dlaczego skoro autor postu pyta się jakiego belarusa kupić to po co mu mówicie żeby kupił cos innego?? chyba nie oczekuje porównania ciągników i ich zestawiania tylko porady

Jest też mowa czasami o tym że pod Belarusa trzeba wiaderka podstawiac :P
A po co mają je dokładac jak już maja w produkcji ciągniki spełniające normy Euro III z układem wtrysku CR a ostatnio nawet SCR zaczynają wdrażac ;) Jak byś niezauważył im noram spalin jest wyższa tym ciągnik jest droższy <_< Nie mówię że MMZ jest złym silnikiem ale chyba i nadzwyczaj dobrym nie jest skoro producent stosuje też w Belarusach inne marki silników ;)

Moje posty odnoszą się do @Waldekps2

interesują te ciągniki ale nie wiem który lepiej nadaje się do tura

Belarus się nienadaje do tego typu prac :P - Gabaryty, zwrotnośc, skrzynia(chyba że byś za rewers dopłacił)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#27 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 23 listopad 2011 - 08:33

Belarus jaki kupić??? Dobry

Otóż każdy ma po trochu racji :) ale nie każdy może sobie pozwolić na dołożenie tych 20- 30 tyś. zł. na "lepszy" ciągnik, wiadomo jak jest z dochodowością polskiego rolnictwa :(
Mój główny ciągnik to poczciwa ale zajefajna C-360 i jak bym kupił MTZ to w komforcie pracy chyba będzie różnica :lol: :lol:
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#28 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 12:27

Belarus jaki kupić??? kiedyś rozmawiałem z gościem który kupił traktorek składaczek piękny wydał chyba ponad 100 gdy mówił ile miał awarii w ciągu 100mtg to wierzyć mi się nie chciało jak przymierzałem się do traktorka to koleżka niby radził żeby jakiegoś fotona bo bardzo się nim zachwycił to czemu sam zetora kupił jak ktoś kupi dobrą zachodnią markę a potem narzeka że filtry za drogie oleje za drogie serwis za drogi i szukają zamienników to śmiać mi się chce moim zdaniem na gospodarstwo do 30 ha traktor powinien być prosty w budowie łatwy w naprawie i tani w eksploatacji nie musi być belarus ale co poniżej 100tys

#29 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 13:45

Belarus jaki kupić??? u mnie nie długo 500 mtg i żadnego przecieku paraktycznie i 0 awari, ciągnik sprawuje się dobrze

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#30 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 15:50

Belarus jaki kupić??? Szybko Ci te h lecą niedawno miałeś 65 a tu już do 500 dochodzi :D
źródło
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus jaki kupić??? Dzisiaj, 15:34
  •  

#31 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:06

Belarus jaki kupić??? ...Belarus 952 podnosnik bosch, przod carraro, blokada i walek elektryczny, godny polecenia...ludzie na punkcie zetorow maja jobla i to dobrego....matrialy z ktorego jest wykonany pozostawiaja wiele do zyczenia....skrzynie robione nie wiadomo gdzie silniki tak samo...czyli krotko mowiac zetor to skladak ktorego mozna tak powiedziec montuja na statku w trakcie transportu...jesli chodzi o belarusa - tanie czesci, silnik oszczedny,niewiem jak kto dba ale u mnie od marca 2010 roku do tej pory procz uszczelniaczy w przodzie nic nierobione (najezdzone 1800mtg) wart tych 100000zl

#32 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:35

Belarus jaki kupić??? kolego 65 to ja miałem praktycznie na wiosnę... bo w siew poszedł jak miał 55 mtg. mówisz że szybko lecą... i tak jest a po 2 ostatnio sporo robił bo kopał 5 ha buraków i je woził dość daleko i siewu było sporo także nie ma się co dziwić

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#33 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 18:40

Belarus jaki kupić??? Dlatego sie dziwię że sąsiada 1025 ma przez 4 i pół roku zaledwie nieco ponad 1100h a jak by niebyło 60ha nim "obskakuje"

...Belarus 952 podnosnik bosch, przod carraro, blokada i walek elektryczny, godny polecenia...ludzie na punkcie zetorow maja jobla i to dobrego....matrialy z ktorego jest wykonany pozostawiaja wiele do zyczenia....skrzynie robione nie wiadomo gdzie silniki tak samo...czyli krotko mowiac zetor to skladak ktorego mozna tak powiedziec montuja na statku w trakcie transportu...jesli chodzi o belarusa - tanie czesci, silnik oszczedny,niewiem jak kto dba ale u mnie od marca 2010 roku do tej pory procz uszczelniaczy w przodzie nic nierobione (najezdzone 1800mtg) wart tych 100000zl

Skoro podnośnik Bosch a przód Carraro to też składak :P a tak serio to jak tam jest Carraro to ja jestem Hanka Mostowiak :lol: :D :P ;)

Uważasz iż Zetor jest zrobiony z goryszych materiałów niż MTZ? :blink:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#34 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 23 listopad 2011 - 18:55

Belarus jaki kupić???

Jest też mowa czasami o tym że pod Belarusa trzeba wiaderka podstawiac

No bez przesady,a poza tym to te ''lepsze ''i droższe tez ciekną,ot na przykład w szkolnym NH T5050 dzisiaj patrze na tylne zwolennice ,a tam taki nieciekawy widok-całe osie zalane olejem ,felgi upaprane :blink: Dodam że ciągnik jest prawie nowy [więcej jak 200 mth to on nie ma ],wiec to że za coś więcej zapłacisz to nie oznacza że kupisz coś dużo lepszego.
Jak ja miał bym ci doradzać jakiego mtza kupić to skłaniał bym się w kierunku Belarusa 952.2w plastiku[takiego jak ja posiadam ]- podnośnik ''carraro'', przod ''carraro'', blokada i walek elektryczny,ale wszystko zależy od twoich potrzeb i wymagań ...

Uważasz iż Zetor jest zrobiony z goryszych materiałów niż MTZ?

To zależy o czym mowa ,może kabina jest z lepszych materiałów w zetorze ,ale podzespołów sprowadzanych z chin chyba nie nazwiesz lepszymi ...