Dawwid

Dam w dzierżawę 12 ha

Polecane posty

Dawwid    0

Witam

 

Posiadam 12 ha gruntów rolnych 3 i 4 klasy w dobrej kulturze rolnej (zmianowanie 4 letnie) w woj, podlaskim gminie Raczki.

 

Chcę je wydzierżawić od nowego roku.

 

Problem w tym że nie wiem za ile i jak się wylicza taką dzierżawę! jest jakiś przelicznik czy cennik ?

Trochę poczytałem to forum i widzę że ceny są przeróżne ale nikt nie wskazał jak ustala cenę i na jakiej podstawie.

 

Są chętni do wydzierżawienia ?

 

Zainteresowanych proszę o pisanie na moje GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam Raczki... :)

A konkretnie jaka wieś?

Sory że nie na temat... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Nie ma żadnego przelicznika lub cennika aby obliczyć wysokość czynszu dzierżawnego. Po prostu musisz ustalić to z dzierżawcą. Oczywiste jest że ty będziesz chciał jak najwięcej a on jak najmniej ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Zależy jaki popyt na dzierżawy. Jeśli duży to wołaj 95-100% dopłat bezpośrednich.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Cena wydzierżawienia to ok 1/2 dopłat . Czyli dopłatami dzielicie się po połowie .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Kurde, nie możesz mieć tego pola koło mnie? :D U mnie zazwyczaj jest tak że właściciel bierze dopłaty i płaci podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

unas też tak jest przeważnie że dopląty i podatek właściciel a dzierżawca to urośnie i zbierze to jego ale są różne wersje to zależy jak się dogadasz ż dzierżawcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja jak dzierżawie od właściciela daje 400 kg zboża (pszenicy) , lub jego równowartość i płace podatek u mnie słabe gleby i inaczej nic by z tego nie było. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

u nas stawka bardzo wysoka. Ziemia 3-4 klasy. Dopłaty właściciela, podatek płaci właściciel, dzierżawca płaci jeszcze 500-1000zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

u mnie(ziemie 3-6kl) nie ma takiej opcji zebym robił a dopłaty brał właściciel. Jak właściciel chce doplaty to właściciel niech robi. Zazwyczaj jest że dopłaty po połowie a podatek ja płace. Wszystko idzie w góre nawóz paliwo - koszty. Najlepiej nie dzierżaw tylko zasiej konieczyne i bierz dopłaty a trawe komuś sprzedawaj lub oddaj.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

To jest w jednym kawałku ??

Jak tak to bardzo ciekawy kąsek i możesz zrobić licytacje "Kto da więcej" ten bierze. U mnie we wsi koleś tak zrobił i było kilku chętnych rolników z naszej wsi ale oferowali za mało (jednemu nawet odebrał dzierżawę) i teraz ma to gościu co mieszka jakieś 15 kilometrów od naszej wsi :rolleyes:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

to gdzie tu jakis zarobek?? To majac 10ha dostajac 1000zl i doplaty to tylko tak. czysty pieniądz. a dzierzawca niech robi moze mu sie uda zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

koledzy mam pytanko wydzierżawiam prawie 5ha narazie jest tam tragedia wszystko co niepotrzebne i mam pytanko mam zamiar spisać umowę z gościem tak między sobą na 10 lat i czy on może w każdej chwili zabrać mi ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Kawalek fajny, pole duze.

 

Jak na moje to proponuje cale doplaty dla Ciebie, podatek placi rolnik, ktory uprawia i jeszcze zwrot akcyzy na paliwo dla Ciebie... jakbys wiedzial, ze bogaszy rolnik to do ha jeszcze niech dorzuci 200zl.

 

 

Ogolnie zycze powodzenia w szukaniu jelenia.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja ci dam dopłatę zapłace podatek dołożę jeszcze 500 pln do hektara i ukrainkę na noc raz w miesiącu oczywiscie paliwówke bierzesz ty


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

dobra dobra @garek-już Ty nam tutaj na odległość w zupę nie pluj! :) w Naszą, Podlaską Zupę...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawwid    0

Witam Raczki... :)

A konkretnie jaka wieś?

Sory że nie na temat... :)

 

Witaj zetorek1234,

 

Pytanie jest jak najbardziej na temat ;) Wieś Korytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawwid    0

To jest w jednym kawałku ??

Witajcie,

 

dzięki, że zechcieliście odpowiedzieć i popisać w moim temacie.

 

U mnie tzn. w moich stronach dzierżawę i podatek jest właściciela a do tego plus jakaś kwota od ha na rok. Najwięcej to 400zł za ha/rok.

 

Ja się już trochę lepiej orientuję i widzę, że najlepiej dla mnie będzie przejść na ekologie czyli 800zł za ha/rok. Tyle nikt mi nie zapłaci, a do tego co urośnie to jeszcze sprzedam na pniu, bo u mnie brakuje gospodarzom gruntów i płodów, więc żadnych problemów ze zbytem traw nie będę miał.

 

dawid0605 w 3 kawałkach każdy po 4 ha

Edytowano przez Dawwid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

w ekologii chyba jest 2x więcej niż napisałeś


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawwid    0

W ODR mi koleś powiedział, który tym się zajmuje, że otrzymać mogę 800 zł/ha. Rozmawiałem z nim jakieś 2 dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj