FanUrsusa

Jaki pług zagonowy do zetora 7745T ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FanUrsusa    0

Jaki pług na ziemie kasy 4,5 , górzyste i średnio ciężkie w uprawie ? Bo kupimy zetora na 90% . On ma 81KM bo na Turbo dodatkowo wyposażony jest w ładowacz i komplet obciążników . U sąsiada deutz 70KM 4x4 ciąga uwaga 5x35 no na głębokości 20-25cm dalej nie ma po co bo się surowica wyoruje . Drugi sąsiad ma zetora 7245 wersja horal i ciąga 5x30 cm . Obydwa dają radę zetorem orał kiedyś sąsiad w 5x35cm jak jeszcze było sucho to masakra . Z przodu 100kg na tuzie , włączone blokady , jazda na 1 a jak wyrwało niekiedy przód w górę to kurde , sceny jak z filmów Slomka . No jaki polecacie myślałem nad 4x45 bo chcę żeby to było optimum . Trochę mocy pod butem , wyższy bieg mniejsze obroty . Najlepiej nowy pług . Najtańszy bo rocznie to on zaorze z 10ha . Potem może więcej . Usługi i te sprawy . Najtańszy ma być i jakiś w miarę . Kasy to jeszcze nie wiem ale nie za dużo .

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

chyba cie posrało z pługiem 4x45 ty nie bedziesz miał zadnego zapasu pod butem pług góra 3x45 i jak zaorasz te 30cm to bedzie miał co robić 81 km to nie jest ciagnik do pługa 4x45 do takiego pługa to ciagnik minimum 120 km na klase ziemi 4-5 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

skrzynia662 nie tak ostro...

4x45 to myślę ciut ciut przydużo, 3x45 to jak najbardziej.

A jak chcesz 4 skiby to 4x35 powinno wystarczyć.

Bierz mniejszy o większej skibie bo letszy jest i lepiej pójdzie w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

ale ja napisałem prawde jak kto zobaczy ten wpis ze pług 4x45 do ciagnika 81 koni to go wysmieje ja mam ciagnik 82 konie i wiesz posiadam pług 3x35 i dla niego wystarczy na zime zaorać te 40 cm to ma co robić ale jest zapas mocy on ci mniej spali a po co wydawać kilkanaście tysiecy na pług z którym nie ruszy albo go nie uniesie bedzie przy nim pierdział puści hmure i stoi jak chcesz orac 10 cm to kup te 4x45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Ma do sprzedania pług Unia Grudziądz 5 x 30 . Cena 1500 zł . Województwo Mazowieckie , okolice Mińska Mazowieckiego .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

4x40 i powinno byc dobrze:)

lub 5x35 jak sasiad co ma deutza:)

ty bd mial turbo tura i komplet obciaznikow to spokojnie:)

cena nowego takiego pluga cos ponad 3 tys:)

ja do ltz kupilem 4x35 za 2700:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja do Zetora Proximy 85 mam plug Staltech jednobelkowy z (teoretycznie regulowaną szerokością orki od 28 do 40 cm na skibę) w praktyce orze na fabrycznym ustawieniu 36 cm. Jest tak optymalnie na lżejszych ziemiach ciągnik się nie przemęcza ale na glinie ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Mój sąsiad zetorkiem 5320 ciąga 4x40 miewa czasami ciężko ale zawsze daje radę, a górki to w moich stronach są ładne. :rolleyes:

Także 7745 spokojnie powinien pociągnąć te 4x45. :)

Nie zapominajcie że Zetor jest bardzo dobry w uciągu a ten będzie miał jeszcze tura co zwiększy jego masę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Idź do tego sąsiada i zmierz ile ten pług bierze(62 konie i 160 cm szerokości, nie będę komentował). Do 80 koni wystarczy 4x35 lub przy dobrych warunkach 4x40 ale nic więcej, chyba że chcesz się wlec na polu 4km/h. Zresztą wystarczy zajrzeć do galerii, jest parę takich Zetorów i można podpatrzeć co ciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Kurde to nie wiem jakie w macie ziemie 3x35cm do 82KM deutza, jezu to u nas z takim sąsiad 6211 popyla aż miło, do c-360 faktycznie przydało by się te 3x30. Zetor 7245HS współpracuje z 5x30cm w orce na 1 a w podorywce na 2, prędkość wystarczająca, głębokość to max 25 ale lepiej orać te 22cm bo później i tak się przeleci tym głęboszem raz na 3 lata i ok. Z tego co wiem to lżej idą 3x45 niż 4x35cm więc wiecie. A z resztą kogoś powaliło? 40cm na co komu jak ma się urodzajne gleby to te 30 -35 jak pod buraki to max. U nas to by cię ktoś wyśmiał, u sąsiada mf 5460 z turem ciąga pług 4x50 w obrocie + wał. On ma max 135KM więc ok. Ja was nie rozumiem, przecież należy wyznaczyć optimum głębokości bo się tylko paliwo traci. Ja kilka lat jak tak dalej pójdzie to będziecie orali na 50cm, po co ? Uprawisz na głębokości max 30cm kiedyś dzisiaj to max jakieś 25cm, to i tak dużo. Lepiej orać do tych 25cm. Pod zboża trzeba agregatem jechać na głębokość jakichś 10cm trzeba pod qq jakieś 15cm. A z resztą to u mnie plon zbóż jest różny jak dam dobrze nawozów, obornika i poplon a jest dobry rok to da z 5t pszenicy . Gleby od 6z do 4b . A taki 4x45 pójdzie jak 5x35 , bardzo podobnie . Może za rok do c-330 zapniecie jedną c-330 i zaorzecie na 40cm ? 4x35 to uciągnie farmtrac 665DT .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    110

c 360 52 km i 3x30 zetor 7245 62,5 km i 5x30 10km więcej izaraz 2 skiby więcej ja mam 5340 i ciągnie 3x35 obrotowy i ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Po 1 on ma 4x4 to już daje coś , mniejsze opory toczenia , skrzynia lepiej ze stopniowana .

Po 2 ty masz zetora 72KM a mój by był + 9KM + tur . A bez obrotka u ciebie by szedł 4x35 . Z resztą zależy jaka ziemia , stan ciągnika , jak umiesz ustawić pług . Myślałem nad obrotkiem jakieś 3x45cm lub 50cm , dawał by radę spokojnie . W galerii jest zetor 7745T z pługiem obrotkiem 4 skibowym min 30cm na skibę a myślę że tak nie orze tylko na 35cm żeby opona wchodziła do bruzdy . A im większe skiby przy takiej samej szerokości tym lżej się orze .

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    110

Mam go od nowego 1200mtg 2006 rok i jak podaje instrukcja i homologacja pojemność 3960cm moc 61 km a skad zetor 7245 ma 80km z 4x35 zagononowym na 10cm to by i uciągnął ale ja orze 35-40cm a na 10cm to se przejade talerzówką bo szkoda mi pługa.A jaka różnica 3x35 obrotowy od zagonowego że ciągniesz 200kg więcej żelaza to tak jak 360 i zetor z napędem ''wieziesz'' tonę żelaza więcej że oczywiście z napędem 4x4 uciąg większy to sie nie kopiesz tylko zadusisz silnik

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

polecam pług akpila mix 40, ma on regulowana szer orki a cena tez jest do zaakceptowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Ma do sprzedania pług Unia Grudziądz 5 x 30 . Cena 1500 zł . Województwo Mazowieckie , okolice Mińska Mazowieckiego .

 

Ja go ciągałem John Deere 3400 ( 85 ) KM i dobrze mu z nim szło . Klasa ziemi jest u mnie podobna jak u ciebie . Do tego pługa mogę dołożyć gratis nowe odkładnie więc poorzesz nim tyle co nowym . Skąd jesteś ?? Jeśli byłbyś zainteresowany to napisz na pewno się dogadamy .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

Mój sąsiad zetorkiem 5320 ciąga 4x40 miewa czasami ciężko ale zawsze daje radę, a górki to w moich stronach są ładne. :rolleyes:

Także 7745 spokojnie powinien pociągnąć te 4x45. :)

Nie zapominajcie że Zetor jest bardzo dobry w uciągu a ten będzie miał jeszcze tura co zwiększy jego masę... ;)

 

ahahaha zetorkiem co on orze podorywke ciekawe czy go on uniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj