Skocz do zawartości

Zdjęcie

oczyszczalnie przydomowe

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 11:26

oczyszczalnie przydomowe u mnie w mojej rodzinnej wsi miała byc oczyszczalnia przydomowa ale jak przyjechali to było tak to studnia tu bagno tu rów i droga tu zaraz pole i oczyszczalni nie ma chociaż my nie narzekamy bo mamy szambo 25tys litrów heh:P i to budowane wiele lat temu i z tego co wiem to jako jedyni we wsi mamy szambo które jest szczelne i nic z niego nie przedostanie się do gleby a od mojego taty z pracy przyjedzie beczka 10tys litrów i dwa kursy zabierze ze sobą zawsze. Tak jak ktoś wyżej pisał nie ma szans aby się proszki itp rozłożyły a to w małych ilościach przedostaje się do gleby ale zapewne jest jakaś norma na to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oczyszczalnie przydomowe Dzisiaj, 10:30
  •  

#22 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 listopad 2011 - 13:12

oczyszczalnie przydomowe Ja też mam, zbiornik 3000 litry i 4dreny po 20 metry, nic nie śmierdzi, pomby brak bo działa grawitacyjnie. Super sprawa. Koszt 1500zł resztę gmina i unia dołożyli.

#23 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 22 listopad 2011 - 13:36

oczyszczalnie przydomowe Nic nie śmierdzi, ale chemia się nie rozłoży, i trafi do wód gruntowych. Jeśli ktoś mieszka w wiosce, i są tam takowe "oczyszczalnie ścieków" to nagromadzenie detergentów będzie bardzo duże.

Patologiczny przykład mojej wsi- połowa domów nie ma szamba, wieś leży w niecce terenu, i w dodatku w wiosce znajduje się hydrofornia doprowadzająca wodę do wsi oddalonych o kilkanaście kilometrów. A Wielki Brat patrzy, i ma to gdzieś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 13:36

oczyszczalnie przydomowe Ja na oczyszczalnie zdecydowałem się już dawno. Skierowałem kilka pism do gminy - bo gmina miała dotacje unijną. Niestety wybudowali kanalizacje w sąsiedniej wsi, podłączyli ludzi i teraz każą płacić Spółce wodnej a na przydomowe już niby nie ma kasy. Wystosowałem kolejne pismo do gminy w sierpniu ale na razie cisza.

Orientowałem się trochę w sprawie oczyszczalni i u mnie jest problem z nieprzepuszczalnymi gruntami (gliny). Znawcy z kilku firm twierdzą, że może na wiosnę być problem z odprowadzeniem wody, zalecają podłączyć dren do melioracji albo odprowadzić wodę do naturalnego zbiornika wodnego (mam staw). Oczywiście nie podoba mi się żadne rozwiązanie więc szukam dalej (melioracja jest z starych rurek drenarskich, pewnie już zamulonych w jakiejś części, staw jest oddalony o 500m i do tego nachylenie terenu jest niekorzystne więc albo pompa albo jakieś studzienki na po ale po co) do tego dochodzi jeszcze wysoki poziom wód gruntowych.

Znalazłem firmę EKODERN, która ma innowacyjny system IN-DRAN pozwalający na montaż oczyszczalni w każdych warunkach. Czy ktoś ma coś podobnego w swoim gospodarstwie, jak to pracuje i czy są jakiekolwiek problemy z użytkowaniem?
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#25 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 22 listopad 2011 - 13:46

oczyszczalnie przydomowe http://www.eko-sum.p...t=oczyszczalnie typowa oczyszczalnia drenażowa, nie wymaga energii ale potrzebuje sporo wolnej powierzchni na założenie drenów.
http://www.eko-sum.p...odukty&part=bio oczyszczalnia w która wymaga pompki do napowietrzania zbiornika, ścieki oczyszcza już w samym zbiorniku i w sezonie wegetacyjnym można ją pobierać ze zbiornika pośredniego i używać do podlewania trawnika, zasilać oczko wodne lub staw. W przypadku płytkich wód gruntowych wypompować do pobliskiego rowu melioracyjnego
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2011 - 16:11

oczyszczalnie przydomowe

... albo odprowadzić wodę do naturalnego zbiornika wodnego (mam staw)....

nie da się. Też tak liczyłem. Chciałem poświęcić cześć podwórka na sączki a cześć walnąć bezpośrednio do studzienki bo niby bezpieczne. Kobitka co się projektami zajmowała powiedziała że teoretycznie tak ale w praktyce skończy sie na pozwoleniu wodno-prawnym i się nie opłaci.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#27 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:29

oczyszczalnie przydomowe Ja posiadam pozwolenie wodno prawne ale wszystko było na głowie gminy , oczyszczalnia kosztowała mnie 1500zł reszte pokryło dofinansowanie .Jest to oczyszczalnia przydomowa Biokube i wlasnie oczyszczona woda leci do pobliskiego rowu melioracyjnego ale coś za coś bo oprócz pompy która włącza sie sporadycznie to ciągle muszą pracowac pompy napowietrzające reaktor biologiczny niby 60 wat ale w skali roku trochę sie nazbiera

#28 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 22 listopad 2011 - 23:25

oczyszczalnie przydomowe

@Alio nie można sadzić drzew na drenach, bo korzenie zatkają dziury w drenach i zniszczą rury.

Dreny są położone na głębokości 150 cm a jeszcze nigdy nie spotkałem drzewa owocowego żeby tak głęboko sięgały korzenie. Jabłoniom rosną korzenie niezbyt głęboko i raczej poziomo a nie w głąb.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#29 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 15:10

oczyszczalnie przydomowe U nas jak firma zakładała to dreny układali dosyć płytko ok 30- 40 cm pod ziemią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:55

oczyszczalnie przydomowe

Z tego co wiem, to owe oczyszczalnie, wyżej opisane, gdzie bakterie rozkładają "towar" a "czysta" woda jest rozsączana, to jedna wielka lipa.
Bakterie rozłożą "towar"- OK. Ale detergentów, chemii, nie rozłożą, i dostają się z wodą przez te sączki do wody gruntowej.

Zgadzam się z @Indiana, (nie bede juz pisal o tym jak nakrecali "popyt"). W tym całym "burdelu", nie podoba mi się, że, zrobili studnię na "chemię" - i to nie ma znaczenia czy ktoś ma "drenaż" na zasadzie rozprowadzić po całym podwórzu (i to chyba było by lepsze, ale bardziej skomplikowane), czy studnię chłonną - wg mnie najgorszy scenariusz. Ale obydwa rozwiązania z tymi niby "oczyszczalniami przydomowymi" są OK, ale warunek jeden - Te całe "ustrojstwo" co wychodzi z nich wypompować na trawę. Takie jest moje zdanie. - Nie do wód gruntowych.

#31 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 27 listopad 2011 - 22:36

oczyszczalnie przydomowe Koledzy. Skoro takie oczyszczalnie są oficjalnie dopuszczone do budowy i korzystania to chyba wystarczająco spełniają zwoje zadanie. Nie jestem tu specjalistą, ale z moją oczyszczalnią dostałem wszelkie dopuszczenia, certyfikaty itp które ktoś podpisał. Chyba nikt nie zezwoliłby na budowę takich urządzeń, które do gleby wpuszczałyby ścieki. Ja swoją kupiłem i zainstalowałem w jak najlepszej wierze. Wolę oczyszczalnię niż jak do tej pory raz do roku szambowóz (dla kwitka) i co miesiąc pompowanie szamba w krzaki nocą, jak do tej pory robią wszyscy w okolicy.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#32 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 23:23

oczyszczalnie przydomowe

Koledzy. Skoro takie oczyszczalnie są oficjalnie dopuszczone do budowy i korzystania to chyba wystarczająco spełniają zwoje zadanie.

A wierzysz w to? Gdyby miały zastąpić "zwoje" a nie "swoje", to jeszcze jako tako byłbym w stanie uwierzyć ;) Zgodnie z zasadą: "Gówna nikt/nic nie ruszy" - dopóki samo się nie ruszy.

"Nie jestem tu specjalistą, ale z moją oczyszczalnią dostałem wszelkie dopuszczenia, certyfikaty itp które ktoś podpisał. Chyba nikt nie zezwoliłby na budowę takich urządzeń, które do gleby wpuszczałyby ścieki. Ja swoją kupiłem i zainstalowałem w jak najlepszej wierze. Wolę oczyszczalnię niż jak do tej pory raz do roku szambowóz (dla kwitka) i co miesiąc pompowanie szamba w krzaki nocą, jak do tej pory robią wszyscy w okolicy." -

Specjalistą to ja też nie jestem, ale chłopski rozum (i przedewszystkim wypalone/niewypalone kubki smakowe) podpowiada mi, że "nie jest coś OK". Moje stare "zabetonowane gównem" szambo nie przenikało tak do mojej "studni", jak zaczęło przenikać "gówno" (i wcale to nie jest g....) z tego całego nowego nałożonego (nie rozsądkiem - tylko biurokracją) UE.

#33 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:49

oczyszczalnie przydomowe

Od zamontowanej przydomowej oczyszczalni ścieków w gospodarstwie rolnym przysługuje ulga w podatku rolnym , jeśli nie korzystało się z innych form dofinansowania.

#34 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 10:41

oczyszczalnie przydomowe

możesz bardziej sprecyzować, sam mam z dofinansowaniem ue  ( projekt gminny) i  nic nie słyszałem o jakichkolwiek ulgach.

#35 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 17:50

oczyszczalnie przydomowe

Normalnie ,po zamontowaniu występujesz do gminy o ulgę w podatku ROLNYM bo taka Ci się należy tak samo jak podłączałem wodę do gospodarstwa, 150m u mnie ,  również korzystałem z ulgi w podatku.

#36 Share MikoajWilanowski

MikoajWilanowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 maj 2016 - 09:02

oczyszczalnie przydomowe

My się zdecydowaliśmy na takie rozwiązanie, które moim zdaniem jest godne polecenia. Gdyby ktoś potrzebował namiarów na firmę, która się tym zajmuję to proszę http://pcvwiplast.pl/

#37 Share AnetaKrupaKuzera

AnetaKrupaKuzera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 17:58

oczyszczalnie przydomowe

Moim zdaniem generalnie przydomowe oczyszczalnie ścieków to bardzo dobre rozwiązanie. Jeżeli bowiem zdecydujemy się na produkty takiej firmy jak http://megakan-bud.pl/ , przede wszystkim wybieramy oczyszczalnie, które zmieszczą się na każdej działce, a co więcej nie potrzebujemy dodatkowo biopreparatów. Poza tym w ich przypadku wywóz nadmiernego osadu zwykle odbywa się dwa razy do roku, a szacunkowa wartość w zakresie redukcji zanieczyszczeń wynosi w granicach 98 % i taką wodą spokojnie możemy już podlewać ogródek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share modliszka

modliszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 12:45

oczyszczalnie przydomowe

No ba, pewnie że taka oczyszczalnia to lepsza opcja niż szambo, które musisz opróżniać dwa razy w miesiącu i bulić za to niemałą kasiorę. Tylko zanim człowiek się weźmie za robienie oczyszczalni, musi wiedzieć co do czego. Czy w ogóle na jego działce taka możliwość wchodzi w grę? Jakby co, to w tym artykule http://maxmag.pl/prz...warto-wiedziec/ można dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o takich oczyszczalniach.