Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobić masło?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 17:05

Jak zrobić masło? Zastanawiam się dlaczego masło zrobione z własnego mleka jest twarde i trudno smarne ,w przeciwieństwie do kupnego?.Czy mleczarnie dodają "coś" czy jest specjalna technologia wytwarzania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zrobić masło? Dzisiaj, 09:38
  •  

#2 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 listopad 2011 - 17:29

Jak zrobić masło?

Zastanawiam się dlaczego masło zrobione z własnego mleka jest twarde i trudno smarne ,w przeciwieństwie do kupnego?.Czy mleczarnie dodają "coś" czy jest specjalna technologia wytwarzania?

ale masz na myśli że z chłodzone z lodówki trudno się rozsmarowuje, bo jak jest w temp. pokojowej, to jest ok,

#3 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 21 listopad 2011 - 17:36

Jak zrobić masło?

Zastanawiam się dlaczego masło zrobione z własnego mleka jest twarde i trudno smarne ,w przeciwieństwie do kupnego?.Czy mleczarnie dodają "coś" czy jest specjalna technologia wytwarzania?

Jak kupujesz masło to nie patrz na to ze pisze masło tylko spójrz na skład i wtedy się dowiesz dlaczego jest bardziej miękkie ;)
A i wiele produktów nazywanych masłem które są dosyć tanie to juz bardziej margaryny bynajmniej tak mi się wydaje jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:05

Jak zrobić masło? suzuki21lZ lodówki to w ogóle nie uskrobiesz, nie wiem czy coś nie tak robię.

pronarek piszę tu o normalnym maśle np.osełkowym

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2011 - 18:16

Jak zrobić masło? Masło z mleczarni przez to się łatwo smaruje bo dodają tłuszcz roślinny :D
ot cała tajemnica .

#6 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:41

Jak zrobić masło? Masło " pełne " podobno nie zawiera oleju.

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:58

Jak zrobić masło? u nas masło z mleczarni jak jest w lodówce to jest jak kamień szybciej chyba ser by rozsmarował heh. jak sam zrobisz to tak samo będzie. my zawsze trzymamy masło na szafie w maselnicy chyba tak to się nazywa i ładnie się smaruje:) ja się zawsze śmiałem że to mydelniczka heh

#8 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 19:10

Jak zrobić masło? nie wiem czy widzieliście masło eksportowe prosto z chłodni,o temperaturze -50 stopni-jak blok spadł to jak szyba hartowana :lol: ale to było kiedyś.
praktycznie czystego masła w sprzedaży już nie ma ;[

#9 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 21 listopad 2011 - 19:29

Jak zrobić masło? no własnie dlatego napisałem ze trzeba spojrzeć na skład bo teraz to juz nawet masło musi być ochrzczone ;(

#10 Share martina

martina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo medyczne, rolnictwo, jazda konna, strzelectwo

Napisany 25 listopad 2011 - 21:59

Jak zrobić masło? MOże mnie skrytykujecie, ale ja nie lubię prawdziwego domowego masła. Wole upiec z niego szarlotkę niż smarować nim po chlebie.

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:37

Jak zrobić masło? Na prawdziwym maśle jest podana zawartość tłuszczu 82%. Wszystko inne to "mixy" o zawartości tłuszczu ok 60% i musi być na nich napisane że zawieraja tłuszcz roślinny. Jeśli chodzi o osełkowe to spotkałem już takie o zaw. tł. 62% :blink:

#12 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 15:14

Jak zrobić masło? u nas w mleczarni zaczęli sprzedawać takie masło ceny nie znam jeszcze dopiero zamówiłem i kierowca ma przywieźć mi to zobaczymy co będzie z niego

#13 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 00:12

Jak zrobić masło? Nazwa MASŁO jest zastrzeżona dla produktów bez domieszek tłuszczów roślinnych o określonej minimalnej zawartości tłuszczu mlecznego (co najmniej 80% dla masła, 60%-62% dla masła o zawartości 3/4 tłuszczu, 39%-41% dla masła półtłustego)
W przeciwnym razie mleczarnie mogą płacić kary.A jeśli występuje napis na opakowaniu śmietankowe,stołowe,osełka itp.bez wyrazu MASŁO to wiadomo że jest tam dodatek tłuszczów roślinnych.

#14 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 10:42

Jak zrobić masło? te które aktualnie braliśmy miało 76% i też jakąś tam nazwę miało chyba śmietankowe

#15 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:21

Jak zrobić masło? Chcesz przepis na masło no więc tak. Najpierw zbierasz mleko i odstawiasz je do ciepłego pomieszczenia no tak + 25 stopni. Musi się utworzyć śmietana. Zbierasz śmietanę i wlewasz ją do maszynki. Fotki zrobię jutro bo późno no i ona zbija tą śmietanę i robią się krupy. Potem to co jest po tym mieszaniu cedzisz przez pieluchę lub jakąś szmatkę i to co zostanie to ściskasz i formujesz. Na koniec to bierzesz tą kulę i wodą ją jakby wycierasz. Zn masz rękę z wody mokrą i jeździsz po tej kuli. Potem to wrzucasz do lodówki i można wcinać. Zn to tak na szybko bo ja to tak znam, no babcia to robiła a ja patrzyłem no a ona nie żyje :(

#16 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 15 luty 2012 - 21:41

Jak zrobić masło? ja to robię tak.. zebraną śmietanę wlewam tak 3/4 pojemnika <u mnie słoika> zakręcam i trzącham a zobaczę że zrobiła sie taka duża gruda.. i tyle Smacznego!! trzeba trochę się namęczyć ale warto ;D

#17 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:08

Jak zrobić masło? Bo jest masło i wyroby masłopodobne :P

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:58

Jak zrobić masło?

ja to robię tak.. zebraną śmietanę wlewam tak 3/4 pojemnika <u mnie słoika> zakręcam i trzącham a zobaczę że zrobiła sie taka duża gruda.. i tyle Smacznego!! trzeba trochę się namęczyć ale warto ;D

My posiadamy maszynę do "trząchania".

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:05

Jak zrobić masło?

ja to robię tak.. zebraną śmietanę wlewam tak 3/4 pojemnika <u mnie słoika> zakręcam i trzącham a zobaczę że zrobiła sie taka duża gruda.. i tyle Smacznego!! trzeba trochę się namęczyć ale warto ;D

na świerzutką bulkę i wędliny nie trzeba :rolleyes:
ostatnio prawdziwe masło jadłem jak były kary za przekroczenie limitu mleka....3-4lata temu, aj widzicie dopiero jak czegoś niema to człowiek to docenia....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:17

Jak zrobić masło? ja takie masło jadam-znajomi robią z mleka(śmietany) od 5 krów-no i maślanka.
też kiedyś robiliśmy,też od tylu krów-wirówka i maselnica napędzana silnikiem-kilka kilogramów na tydzień się robiło.

wiecie co zrobić żeby zimowe masło miało kolor ładny?-i to w naturalny sposób?