Skocz do zawartości

Zdjęcie

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 22:47

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora witam. chcę kupić dominatora za około 30 tyś PLN. W sprawach kombainu jestem laikiem. bęedzie to moija pierwsza maszyna i nie wiem na co zwracać uwagę. jakim silnik, czy konieczny jest stół do rzepaku czy da radę zebrać rzepak bez niego i gdzie zajrzeć żeby ocenić jego stan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora Dzisiaj, 04:26
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 22:55

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora w twoim przypadku na ogledziny rdze zabrac ze soba jakiegos mechanika lub kombajniste . bo tak trudno sprawdzic cos o czym nie ma sie pojecia za bardzo , a stul do rzepaku to zalezy czy kosisz rzepaki czy nie . a bez stolu to szkoda paliwa nerwow i oczywiscie straconego rzepaku ktory sie osypie

#3 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 06:34

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora chcesz za 30 tyś dominatora hmmm chyba 85 za to cenę najlepiej silnikiem mercedesa kupuj ja takiego niedawno sprzedałem a jeszcze jak uda się ci znaleźć na hydromacie to bomba ale za te pieniądze radze poszukać mniejszy deko model a praktycznie będzie ,,igła"

#4 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 11:49

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora Jest na sprzedaż dominator 78, po prostu igła ale nie za tą cenę. 8 sezonów bez awarii. Facet chce sprzedać ponieważ kupił o model większy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 listopad 2011 - 14:57

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora Bez stołu też jest możliwość koszenia. Znam osoby które kosiły bez i nie wyszło tak źle. Natomiast radziłbym Ci zasięgnąć opini o dominatorach. Nie są to nowe maszyny i lubią się psuć. Sąsiad ma domina 85 i traci powoli cierpliwość do niego. W żniwa więcej stoi niż jedzie. Znajomy także ma 85 i też strasznie się sypie. Oba kombajny były sprowadzone razem z niemiec jakieś 6 lat temu. Pomyśl może nad Bizonem z kabiną. Za te same pieniądze dostaniesz młodszy sprzęt, który nie ustępuje dominatorowi. :)

#6 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 15:45

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora Kolego napisz o jakim dominatorze myślisz? Ja też myślę o kombajnie, może i o dominatorze ale np 48 lub 56, ewentualnie 76 tylko na te sprzęty trzeba mieć min 40 tys. lecz pewnie na tego ostatniego o wiele więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 21:57

na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego dominatora Dominatory to ogólnie dobry sprzęt, ale za 30 tys. to można przeważnie kupić stary i wyeksploatowany.
Ogólnie to już mało kto kupuje kombajn jeśli go wcześniej nie miał. Przeważnie każdy zamienia swój stary na lepszy.
Zastanów się czy warto sprawiać sobie kłopot, bo zarobić na tym się nie da.

Edytowany przez jankris, 21 listopad 2011 - 21:58.

Dodaj odpowiedź