Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie słychać pracy nowej turbiny

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:01

Nie słychać pracy nowej turbiny a wcześniej miał turbinę? może pompa wtryskowa nie jest przystosowana do tej pompy? albo jest źle wyregulowana..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie słychać pracy nowej turbiny Dzisiaj, 01:56
  •  

#42 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:06

Nie słychać pracy nowej turbiny http://www.agrofoto....14/page__st__20
W tym temacie znajdziesz odpowiedź.
jestem ciekaw kiedy szukajka zacznie działać. :blink:
przez głupawe tytuły tematów sprawna szukajka nic nie da więc moze coś z tym zrobicie <_< <_< <_<

#43 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:06

Nie słychać pracy nowej turbiny turbina na pewno nie powinna gwizdac na małych obrotach silnika tylko na wyższych ja wymieniałem do 1614 na nowa angielska kupiona w grene za 1000zł. i tez jej za bardzo nie słychac, po drugie to ma działac a nie byc słychać....

#44 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 23:07

Nie słychać pracy nowej turbiny kup sobie gwizdek jak chcesz słyszeć gwizd bo nie każda turbina gwiżdże.

Edytowany przez coffey23, 31 grudzień 2011 - 17:54.

#45 Share ZO-9

ZO-9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 12:42

Nie słychać pracy nowej turbiny

Siema!Mam problem z turbiną w ursusie 1004 bo gdy założyłem nową turbinę(oryginał czeska) to powinna gwizdać a on nie zmienił głosu i nie jestem pewien czy działa.Proszę o odpowiedzi:)

Turbiny nie ocenia się po odgłosie. Musisz założyć zegar i zobaczyć czy pompuje. Ja w 1614 też tak mam, że za dużo jej nie słychać, założyłem zegar i zaczyna pompować dopiero przy dużym obciążeniu do 0,9 atm. Bo bez obciążenia za dużo nie pompuje. Dopiero słychać nie gwizd tylko świst.

Edytowany przez Marcin91, 03 listopad 2012 - 14:02.
Caps Lock

#46 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 listopad 2012 - 20:42

Nie słychać pracy nowej turbiny Gwizdanie... zależy jakie.Dobra turbina nie powinna gwizdać tak jak się gazuje na postoju.Jak się rozpędza pod lekkim obciążeniem lekko powinno być słychać gwizd.A jak ma luzy to będzie mocjniej gwizdać.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#47 Share jarek1991jjj

jarek1991jjj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:28

Nie słychać pracy nowej turbiny witam podepne sie a gdzie morzna zainstalowac taki zegar zeby sprawdzic cisnienie turbiny gdzie go połaczyc najlepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 listopad 2012 - 18:42

Nie słychać pracy nowej turbiny Zerknij do galerii kolegi @dante , on montował sobie zegar, ja również teraz zamontowałem zegar w 914 turbo Finn, wywierciłem otwór pod kalmitkę w kolektorze, zaraz za tą opaska gumową łączącą kolektor z rurą od turbiny... Fajna sprawa :D moja turbina bez obciążenia pompuje do 0,5 bar... a pod obciążeniem to nie wiem jeszcze bo nie było okazji ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#49 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:00

Nie słychać pracy nowej turbiny Witam.Znalazłem u siebie ostatnio angielską turbinę cała zardzewiała no i zacząłem ją rozkręcać.Wszystko ładnie pięknie aż do czasu.Nie mogę wybić/wyjąć całej ośli z wirnikiem od wydechu.Wie ktoś jak to wyciągnąć???Na razie wsadziłem to wszystko do ropy żeby trochę puściło.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#50 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 18:07

Nie słychać pracy nowej turbiny Witam podepne sie do tematu jak sprawdzic turbine u ursusie 1014 po zdjeciu weza ma ona delikatny luz na wirniku ale nie duzy.ursus ma troche mocy

#51 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:03

Nie słychać pracy nowej turbiny raczej jak ma luz, na ośce to już swoje wychodziła...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#52 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:40

Nie słychać pracy nowej turbiny ale czy nie nadaje sie juz bo oleju nie bierze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:43

Nie słychać pracy nowej turbiny Min. luz jest niezbędny do poprawnego działania turbiny, inaczej by się zatarła. Turbina ma bardzo duże obroty i dla zmniejszenia skutków tarcia zastosowano rozwiązanie w którym tulejka (panewka ) obraca się luźno w korpusie a w tulejce obraca się oś wirnika i do obydwu miejsc musi dotrzeć olej i wytworzyć "film" olejowy i wtedy luzy się kasują. Jeżeli nie ma śladów ocierania wirnika o korpus to najlepiej jak wyżej piszą; podpiąć zegar coś takiego http://allegro.pl/li...0&sg=0&order=bd i sprawdzić jakie daje ciśnienie. U mnie przy obciążeniu i 2400 obr przekracza 1 bar, nie wiem czy to trochę nie za dużo bo nie mam korektora nadciśnieniowego na pompie ale 0,8 bara musi dać.