Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5245 TURBO?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zolo2

zolo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:25

Zetor 5245 TURBO? Czy da się założyć turbo do zetora 5245 i co trzeba przerabiać?Jeśli ktoś może coś powiedzieć na ten temat to proszę o wskazówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5245 TURBO? Dzisiaj, 13:36
  •  

#2 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 22:30

Zetor 5245 TURBO? juz kilka razy byl taki temat-kiepski pomysl i trudny do zrealizowania,byly silniki turbo w 7745 i to nie wszystkich, ale roznily sie konstrukcyjnie od tradycyjnych.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 21 listopad 2011 - 21:01

Zetor 5245 TURBO? do nieprzystosowanego silnika turbina spowoduje jego wysilenie i zmniejszy wytrzymałość wiem ze wychodziły 3320 turbo miały one silniki zmodernizowane od 5211 ale konstrukcyjnie się różniły

#4 Share MrMily

MrMily

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 23:43

Zetor 5245 TURBO? Po co zakładać mu turbo ?? :blink: Lepiej wymienić na większy model np. 6245 albo 7245 i się nie bawić bo szkoda czasu i zdrowia na takie wynalazki..

#5 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 23:55

Zetor 5245 TURBO? Pewnie ze się da, wyszedł przecież model zetora 3 cylindrowego z oryginalnie montowaną turbiną,wspomaganiem na orbitrol, przednim napędem,inna kabiną i jeszcze rózniącymi się szczegółami. Z tego co wiem to żeby fachowo założyć turbine trzeba zmienić tłoki na przystosowane pod turbo,doprowadzić smarowanie na denka tłoków,smarowanie do turbiny,inny filtr oleju,kolektory ssący i wydechowy ,i jeszcze kilka istotnych szczegółów sie znajdzie o których zapomniałem. Jednym słowem NIE Opłaca się tego przerabiać. A tak dla jasności to ten model był produkowany głównie jako wersja do sadów i winnic sa to modele 5213 , 5243 i 5243 Turbo i ma on 53 KM /2200 obr./min
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#6 Share zolo2

zolo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 13:30

Zetor 5245 TURBO? Ale mi nie chodzi o to czy się opłaca czy nie tylko po prostu co dokładnie trzeba w silniku przerabiać.Zakładałem turbo do U-914 i wiem co trzeba przerabiać a tu nie wiem np. jakie tłoki by musiały być i co z pompa paliwową.Nie przymierzam się do zakładania turbo tylko po prostu interesuje mnie ten temat bo widziałem 5245 z turbo i jak w silniku 3- cylindrowym jest to rozwiązane.A co jak np. jest 6245 TURBO,bo widziałem na allegro takiego,to tez ma całkiem inny silnik niż zwykły 6245?I jaka jest różnica mocy między 5245 i 6245 zwykłymi i TURBO?

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 19:52

Zetor 5245 TURBO? A czy silnik 3 cylindrowy różni się czymś szczególnym od 4 cylindrowego? Temat bez sensu, do kosza.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#8 Share zolo2

zolo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 07:47

Zetor 5245 TURBO? widzę że ktoś tu nie rozumie moich pytań.Chodzi mi o to czym kontrukcyjnie różni się zwykły silnik a z turbiną.Co dokładnie jest zmienione(ozywiście oprócz turbiny) bo ktoś pisze że silnik musi by przystosowany pod turbo,to chce wiedzieć co.A silnik 3 cylindrowy różni się tym od 4 że ma jeden cylinder mniej:P

Edytowany przez milanreal1, 28 listopad 2011 - 15:39.
cytowanie poprzedniego posta

#9 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 08:09

Zetor 5245 TURBO? Tylko widzisz Kolego napisałeś, że już jeden silnik przerabiałeś na turbo więc zakładam, że powinieneś wiedzieć. Plus w przypadku Ursusa to model 1014, z którego części typu tłoki, wał i korbowody opasują do 914. Najprościej to przedzwonić do Zetor Polska do Kalisza i tam się powinieneś dowiedzieć. No różni się liczbą cylindrów, ale nie o to mi chodziło :P

MichuFarmer

#10 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 28 listopad 2011 - 17:02

Zetor 5245 TURBO? doładowany od zwykłego tym że ma mocniejszy wał podczas obróbki są azotowane, dalej natrysk oleju na denko tłoka bo wypali dziure, zawory w głowicy pod innym kątem, wymiennik ciepła między olejem a płynem, i przerobiona pompa, inne wtryskiwacze chyba tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 17:10

Zetor 5245 TURBO? ludzie do c360 zakladaja turbo i jakos lataja :D wiec nie mowcie ze w zetorku odrazu silnik padnie po szalozeniu turba bo silniki zetorowskie sa mocniejsze (wytrzymalsze) od silnikow ursusa

#12 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 17:14

Zetor 5245 TURBO? Oprócz tego co wymieniliście inna jest równiez pompa wody. Według mnie zakładnie, poprawne, jest duzo bardziej kosztowne i nastrecza więcej kłopotów niż wymiana modelu, ale do odwaznych świat należy. Zresztą dziwne mi sie wydaje, że w ursusie zakładałeś a tu pytasz o podstawowe rzeczy.

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 17:21

Zetor 5245 TURBO? W zetorze zawory pod innym kątem? Podstawowa standardowa różnica w budowie pomiędzy silnikami, to większa komora spalania, większa średnica sworznia(czyli inny tłok i korbowód) inna regulacja pompy wtryskowej(nawet inny typ) mogą być inne końcówki wtryskiwaczy i większe zawory, czyli inna głowica. Chłodnica oleju nie zaszkodzi. Warto porównać różnicę w częściach silników modelu 7745 i 7745 Special(z turbo).

#14 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:24

Zetor 5245 TURBO? Tematów o montażu turbosprężarki jest już kilka, więc ten uważam za zbędny. Nic tu nowego nikt nie napisze, a będzie wykrywany niepotrzebnie przez wyszukiwarkę - do kosza :P

MichuFarmer

#15 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 20 grudzień 2012 - 23:05

Zetor 5245 TURBO? Gdzie można kupić taki siłownik jak we wspomaganiu na orbitrol jak ten montowany w zetorach 3320-7340 ?

#16 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 21:02

Zetor 5245 TURBO? Naprędzej to w sklepie z częściami do maszyn rolniczych, grene agroma.

MichuFarmer

#17 Share Szczur

Szczur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:46

Zetor 5245 TURBO? Witam
Posiadałem swego czasu ZETORA 5245 TURBO - turbosprężarka firmy HOLSET fotki znajdują się w mojej galerii :)
Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

#18 Share wili183

wili183

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 luty 2013 - 14:26

Zetor 5245 TURBO? koledzy mam pytanko odnośnie Zetora 5243, czy ten ciągnik ma mechaniczne włączanie przedniego napędu czy może włącza się automatycznie

#19 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:21

Zetor 5245 TURBO? Witam

Przedni napęd przy zetorze 5243 załącza się tak jak przy innych zetorach tej serii, mechanicznie dźwignią w podłodze po lewej stronie.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 21 czerwiec 2013 - 20:53

Zetor 5245 TURBO?

Witam
Posiadałem swego czasu ZETORA 5245 TURBO - turbosprężarka firmy HOLSET fotki znajdują się w mojej galerii :)

No widziałem i szkoda że go "ożeniłeś" . Podobno i niedaleko pojechał. No więc gdyby nie daj boże nastąpiła konieczność remontu silnika to prosiłbym o obszerną fotorelację . Ułatwiło by to zapaleńcom (mechanikom-samozwańcom) zaturbianie swoich ciągników.