leszcz8

Elektryka c 330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszcz8    40

W mojej c 330 nie posiadam akumulatora bo mam zerżnięte koło zębate na silniku więc odpalam ją z popychu .

Mam pytanie : Czy można do alternatora lub prądnicy podłączyć przednie światła tak żeby przy odpalonym silniku świeciły się ?

Jeśli tak to jak ??


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabezpiecz klemy żeby nie dotykały się i nie dotykały skrzyni a przed odpaleniem przekręć stacyjkę na światła mijania i odpalaj ją dalej na pych! nic się wtedy nie stanie tylko na wolnych obrotach obrotach silnika bedą słabiej świecić a na szybszych mocniej świecą

 

pozdrawiwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Z alternatorem nie radził bym takich praktyk.

A swoją drogą to trochę leniwy jesteś,zmiana wieńca na kole to 3-4 godziny roboty.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Dzięki za poradę .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Bez akumulatora może nie dojść do wzbudzenia alternatora(chyba że na wirniku alternatora pozostanie magnetyzm szczątkowy który to spowoduje samowzbudzenie się alternatora, ale występuje bardzo rzadko) więc światła ci nie zaświecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

A jak juz sie zaświecą to może ale nie musi to być ich pierwszy a zarazem ostatni raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj