Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał??

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:33

Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał?? Dokładnie tak jak w temacie, powoli opada mi przedni tuz, zanim opadnie do pożądanej wysokości musi minąć parę sekund. A że u mnie tuz jest wykorzystywany np przy siewie czy w zimie przy odśnieżaniu pasowało by żeby szybciej opadał. Przypuszczam że gdzieś jest jakiś dławik. Tylko gdzie go szukać? Dodam że jest to model 120, mój znajomy który ma większą Renie również z tuzem tak samo opada jak i u mnie chociaż tam widzę że siłowniki są dwustronnego działania jednak też szału nie ma jeżeli chodzi o opadanie. Będe wdzięczny za wszelkie pomysły :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał?? Dzisiaj, 11:46
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:38

Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał?? Trzeba sprawdzić całą linię od siłownika do rozdzielacza, jak już to gdzieś na przewodzie będzie dławik.
Podłączone masz to pod szybkozłącza rozdzielacza?
Jeśli tak to podłącz pod inną sekcję i obserwuj co się dzieje wtedy- może w sekcji rozdzielacza jest ustawiony regulator przepływu.

Edytowany przez kris14, 20 listopad 2011 - 18:38.

#3 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:31

Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał?? Hmmm w sumie to raczej nie jest podłączone tak jak Ty to mówisz pod szybkozłącze rozdzielacza. A jeszcze się tak zapytam, bo może to być to... Jak wychodzą mi przewody od siłowników potem jest trójnik i następnie jest zawór kulowy wstawiony. I to może przez to wolno działać że na tym zaworze jest mała przepustowość??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:28

Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał?? Tak, może być tak że zawór nie jest do końca otwarty i dlatego tak się dzieje.

#5 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 21:51

Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał?? A jeżeli zawór jest otworzony do końca więc trzeba szukać gdzieś dalej w takim razie. A jak ten dławik wygląda?? żebym wiedział czego mam szukać :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 20 listopad 2011 - 22:35

Wolno opadający przedni tuz. Co zrobić żeby szybciej opadał?? tez mam 120 z przednim tuzem w dodatku chyba fabrycznym i tez mam zawor kulowy pod przodkiem ciagnika a przewody od tuza i wyjsc ida do rozdzielacza i sa wpiete razem z tymi na wyjscie na tył , ciezko to opisac ale mam przednie i tylne wyjscia obslugiwane tymi samymi dziwgniami zalezy tylko od tego ktorych uzywam ;) i tez bardzo powoli opada z ciezarem nieco szybciej..
znalazłem to czego szukałem ..:)))