Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 110 - problem z odpalaniem

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 11:21

Case MX 110 - problem z odpalaniem Witam. Problem wygląda następująco ciągnik raz odpala "na dotyk" a raz kreci ok minuty (nieraz dłużej)niezależnie czy silnik jest zimy czy ciepły. Jak już odpali po tym dłuższym kręceniu to nieraz przez chwile obroty silnika są nieregularne,spadku mocy silnika nie zauważyłem. Oczywiście filtr paliwowy został wymieniony i filtr powietrza wyczyszczony, przecieków nigdzie nie widać na przewodach paliwowych, pompka paliwowa jest sprawna podaje dobrze paliwo. Wie ktoś co może być tego przyczyną? Z góry dziękuje za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 110 - problem z odpalaniem Dzisiaj, 03:49
  •  

#2 Share darekgo

darekgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 11:30

Case MX 110 - problem z odpalaniem Może to być pompa paliwowa...

#3 Share darekgo

darekgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 październik 2012 - 16:47

Case MX 110 - problem z odpalaniem Witam jeszcze raz pamiętaj te silniki palą na dotyk a jeżeli ci nie pali tak jak powinien to cos masz nie tak i zawsze jak chcesz odpalic podejdz i napompuj pompką paliwo ja tak robię i jest ok

#4 Share piotr1976

piotr1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:41

Case MX 110 - problem z odpalaniem mam ten sam problem z maxxum 100 jak jest zimny to słabo pali, najpierw leci biały dym, nie chce wejśc na obroty

#5 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 20:29

Case MX 110 - problem z odpalaniem mam mxu 130 i taki sam problem, świeci ci się kontrolka od podgrzewania ? mi się tylko włącza na chwilę przy przekręcaniu kluczyka
chyba że jakoś specjalnie się włącza ten podgrzewacz

#6 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:26

Case MX 110 - problem z odpalaniem Piotr No to odpowiem wam z dużym opóźnieniem, u mnie pomogła regeneracja pompy wtryskowej oraz nowe wtryskiwacze po 1-1.5 MPa miały za małe ciśnienie ustawione i już prewencyjnie wymieniłem na nowe, dwa lata temu jakieś 3,5k PLN Powód? szajs a nie ropa naftowa ;)

Dragonek w serii MX jest osobny przycisk (czarny) po lewej stronie kierownicy do podgrzewania świecy żarowej umieszczonej w kolektorze dolotowym(po rozgrzaniu spala paliwo tym samym zwiększa temperaturę powietrza dolotowego), w USA nawet na podawanie eteru robili instalację.
Kontrolni nie ma ale jak się dobrze przyjrzysz to lekko podświetlenie wyświetlacza przygasa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:37

Case MX 110 - problem z odpalaniem hmm tylko że jakoś właśnie nigdzie nie widzę u mnie tego przycisku, mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie tego ? tak dla porównania chociaż

#8 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:46

Case MX 110 - problem z odpalaniem Pewnie że mogę tylko że Ty masz MXU :P anie MX
http://fs05n3.sendsp... przycisków.png

edit: nr 8

Edytowany przez casemx110, 13 styczeń 2014 - 21:47.

#9 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:55

Case MX 110 - problem z odpalaniem mało popularne te mxu, rocznik 2007, więc to zupełnie co innego niż na obrazku
w kolektorze dolotowym świeca jest tylko pytanie jak się ją włącza, kontrolka przy przekręcaniu kluczyka na chwilę się tylko włącza
przy psiknięciu samostarterem pali od razu

#10 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:04

Case MX 110 - problem z odpalaniem Więc prawdopodobnie jest tak jak w samochodach osobowych, po włączeniu zapłonu podgrzewa świecę, możesz spróbować 2-3 razy przekręcić kluczyk żeby dobrze ją podgrzać ale nie wróże happy endu, możesz sprawdzić czy napięcie dochodzi do świecy, czy świeca się nagrzewa,

Wg mnie jeżeli zimny pali na samostarta i ciepły odpala lepiej (bez wspomagacza) to pompa paliwowa albo wtryskiwacze do sprawdzenia, ustawienia bądź regeneracji

#11 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:08

Case MX 110 - problem z odpalaniem tz ciepły niekoniecznie dobrze pali, też trzeba mu psiknąć. pompa paliwowa jest nowa, poprzedni właściciel wymienił,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Maszyny,Komputery,Motory

Napisany 13 styczeń 2014 - 23:28

Case MX 110 - problem z odpalaniem o ile sie MX110 od MX150 duzo nie rozni to:
-w pewnym momencie zaczal slabo palic..dlugo krecic,...po zamontowaniu zaworu zwrotnego przed pompa,wszystko wrocilo do normy:)sitko w pompce zasilajacej bylo tez zaje..ne mulem :)
-byla tez jdenorazowa sytuacja ze albo nie palil,albo gasl...winowajca byla slaba sprezynka od zaworu gaszenia silnika,poprostu slabo trzymala i zawor sie zamykal:)

Edytowany przez mati00733, 13 styczeń 2014 - 23:41.

Dodaj odpowiedź