Skocz do zawartości

Zdjęcie

świeca żarowa w MF

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 20:55

świeca żarowa w MF panowie zbliża się zima i mam takie pytanie gdzie w masseyu 6140 jest świeca żarowa, jeśli jest czy jest plomieniówka.
chyba są żarowe a gdzie jej szukać i jak ja zdiagnowować czy jest sprawna czy nie.

teraz trochę ciężko mi pali

pomóżcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
świeca żarowa w MF Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 20 listopad 2011 - 10:28

świeca żarowa w MF Ja mam 6160, mam w nim świecę płomieniową jest ona w kolektorze ssącym.

#3 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 10:30

świeca żarowa w MF witaj, nie posiadam tego modelu ale raczej jest świeca płomieniowa która zawsze jest umiejscowiona w kolektorze dochodzi tam kabelek i rureczka, jeśli takowej nie ma to żarowe znajdują się w głowicy. sposób sprawdzenia, płomieniowych bardzo prosty jak ją znajdziesz to na zimnym silniku przekręć kluczyk na grzanie i po ok 30-40 sekundach dotknij kolektor obok świecy i już powinien być lekko ciepły, co do żarowych jak je zlokalizujesz zdejmik kabelek z świecy i weź kabel obojętnie jaki i podłącz jedna stronę do + akumulatora a drugą dotykaj do tej końcówki świecy co był kabelek jak iskrzy to znaczy ze świeca pobiera prąd i jest sprawna i tak z każdą kolejna.
co do ciężkiego palenia przyczyn może być wiele akumulator, instalacja, pompka paliwa, filtry, słabe sprężanie, wtryski no i pompa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:31

świeca żarowa w MF hm... powiem tak jeśli jest to raczej jest płomieniowa ponieważ w głowicy nie dojrzałem. ok to muszę jakoś ją zlokalizować i zobaczyć czy to działa

dotarłem do świecy jest to płomieniowa ale teraz jest problem tego typu wyjąłem ją podłączyłem pod prostownik no i grzeje tylko na jakiej zasadzie ma sie tam dostać ropa jest ta rurka ok ale przecież po przekreceniu kluczyka nie ma w ciągniku pompki elektrycznej żeby podała tam paliwo a drogą grawitacji to nie ma co liczyć

czy przed wsiadaniem pod pompować tą ręczną pompką jak to ma wogóle działać

Edytowany przez szymonek5320, 21 listopad 2011 - 20:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 22:08

świeca żarowa w MF Z tego co mi wiadomo trzymasz kluczyk na pozycji grzanie, a gdy kontrolka się zaświeci przekręcasz na zapalanie i w tedy silnik rusza pompa zaczyna tłoczyć paliwo, a wiec i do świecy idzie ropa zapala się a silnik w tedy wciąga to rozgrzane powietrze i szybciej zapala. świeca płomieniowa jest na tyle wydajna czyli ciepło wytwarzane przez płomień szybko rozgrzewa powietrze w kolektorze, że wystarczy że robi to w czasie rozruchu. To tyle ode mnie.