Polecane posty

panowie zbliża się zima i mam takie pytanie gdzie w masseyu 6140 jest świeca żarowa, jeśli jest czy jest plomieniówka.

chyba są żarowe a gdzie jej szukać i jak ja zdiagnowować czy jest sprawna czy nie.

 

teraz trochę ciężko mi pali

 

 

 

pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

witaj, nie posiadam tego modelu ale raczej jest świeca płomieniowa która zawsze jest umiejscowiona w kolektorze dochodzi tam kabelek i rureczka, jeśli takowej nie ma to żarowe znajdują się w głowicy. sposób sprawdzenia, płomieniowych bardzo prosty jak ją znajdziesz to na zimnym silniku przekręć kluczyk na grzanie i po ok 30-40 sekundach dotknij kolektor obok świecy i już powinien być lekko ciepły, co do żarowych jak je zlokalizujesz zdejmik kabelek z świecy i weź kabel obojętnie jaki i podłącz jedna stronę do + akumulatora a drugą dotykaj do tej końcówki świecy co był kabelek jak iskrzy to znaczy ze świeca pobiera prąd i jest sprawna i tak z każdą kolejna.

co do ciężkiego palenia przyczyn może być wiele akumulator, instalacja, pompka paliwa, filtry, słabe sprężanie, wtryski no i pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... powiem tak jeśli jest to raczej jest płomieniowa ponieważ w głowicy nie dojrzałem. ok to muszę jakoś ją zlokalizować i zobaczyć czy to działa

 

dotarłem do świecy jest to płomieniowa ale teraz jest problem tego typu wyjąłem ją podłączyłem pod prostownik no i grzeje tylko na jakiej zasadzie ma sie tam dostać ropa jest ta rurka ok ale przecież po przekreceniu kluczyka nie ma w ciągniku pompki elektrycznej żeby podała tam paliwo a drogą grawitacji to nie ma co liczyć

 

czy przed wsiadaniem pod pompować tą ręczną pompką jak to ma wogóle działać

Edytowano przez szymonek5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Z tego co mi wiadomo trzymasz kluczyk na pozycji grzanie, a gdy kontrolka się zaświeci przekręcasz na zapalanie i w tedy silnik rusza pompa zaczyna tłoczyć paliwo, a wiec i do świecy idzie ropa zapala się a silnik w tedy wciąga to rozgrzane powietrze i szybciej zapala. świeca płomieniowa jest na tyle wydajna czyli ciepło wytwarzane przez płomień szybko rozgrzewa powietrze w kolektorze, że wystarczy że robi to w czasie rozruchu. To tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RaNNdaP
      Posiadam case cs 100 i chciałbym się zapytać gdzie znajduje się świeca żarowa/płomieniowa. Gdyż podgrzewam w zimne dni traktor i świeca wcale nie grzeje więc chce się do niej dostać ale nwm gdzie szukać. 
    • Przez osio
      Dzisiaj ciągnik po odpaleniu nie reagował na nic co jest związane załączaniem przez sterownik i później przez elektrozawory, nie działał rewers, półbiegi, załączanie napędu, przełączanie biegów polowych na szosowe itp. Można było tylko jechać do przodu tak jak miał przed zgaszeniem. Gdy został zgaszony i po kilkunastu minutach znowu odpalony, wszystko działało, natomiast gdy się znowu zgasiło i odpaliło, przestawało działać i znowu trzeba czekać by po ponownym uruchomieniu działało. 
       
      Czy miał ktoś podobny przypadek , czy to wina sterownika, czy hydrauliki ?
       
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez radek5314
      Gdzie znajduje się przekaźnik świec żarowych w Zetorze 10540 w ktorym miejscu dokladnie?
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj