Zaloguj się, aby obserwować  
przemo198

Same Silver 90

Polecane posty

przemo198    0

Witajcie, mam ogromny problem, jak wiecie zaczyna się orka po kukurydzy a w moim same silver 90 nie załącza się przód. Sytuacja wygląda tak, że po wciśnięciu guzika elektrozawór naciska na wajche która wchodzi do skrzyni, a napęd się nie załącza, jaka może być tego przyczyna POMÓŻCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

Witaj wydaje mi się że zostały zerwane frezy na wałku tym przekazującym co idzie pod miską olejową. Jeżeli masz możliwość, zapnij napęd i sprawdź czy ten wałek się kręci. A jeżeli był u ciebie już mechanik daj znać co się stało.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo198    0

Hej EDWIN wsunąłem tą usterkę sam i tak wyszło że nie zaglądałem na forum, ale masz racje na łączniku na wale do przedniego mostu zmieliło zęby wymieniłem ten łącznik i wszystko hula ale dzięki za info. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagusia1008    24

Witajcie,mam problem ze same silver90. Chodzi mi o hydraulike jest dobrze od kwietnia do pazdziernika jak jest wyzsza temperatura, jezeli temperatura spadnie nie chce mi podnosic tura ani podnosnika, silnik musi chodzic chwile zeby sie olej zagrzal, jak odkrece korek wlewu oleju do skrzyni to nie widac tam wgl oleju po chwili slychac jak stamtad powietrze wypycha i stan oleju sie podnosi,wydawalo mi sie ze filtr oleju przez ktory pompa ciagnie olej jest za gesty i nie przepuszcza oleju,wyjalem wszystko ze srodka ze zostala sama obudowa ale to tez nic nie dalo.Co moze byc przyczyna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 rzeczy po pierwsze nie wiem jak w samie ale w niektórych jelonkach poziom oleju hydrauliczno-przekładniowego sprawdza sie na pracującym silniku więc poziom może byc nie taki, co do objawu odnośnie kwieciń październik, sprawa wydaje mi sie prosta, olej jest za gęsty, może być tego wiele przyczyn, podaj więcej szczegulów, lie czasu masz ciągnik od ilu lat jest ten problem, kiedy wymienileś cały olej i wszystkie filtry, i z jakimi maszynami pracowal ciągnik ( czy byla szansa na wymieszanie oleju z olejem z jakiejś maszyny )

Edytowano przez mariuszonisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Witajcie,mam problem ze same silver90. Chodzi mi o hydraulike jest dobrze od kwietnia do pazdziernika jak jest wyzsza temperatura, jezeli temperatura spadnie nie chce mi podnosic tura ani podnosnika, silnik musi chodzic chwile zeby sie olej zagrzal, jak odkrece korek wlewu oleju do skrzyni to nie widac tam wgl oleju po chwili slychac jak stamtad powietrze wypycha i stan oleju sie podnosi,wydawalo mi sie ze filtr oleju przez ktory pompa ciagnie olej jest za gesty i nie przepuszcza oleju,wyjalem wszystko ze srodka ze zostala sama obudowa ale to tez nic nie dalo.Co moze byc przyczyna???

Wygląda na to jakby się pompa kończyła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby kończyła sie pompa było by dokładnie na odwrot, im cieplejszy i im żadszy olej tym gożej a na gęstym by chodzila dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

To znaczy przy słabej pompie przepchnięcie oleju przez filtry jest dużym problemem . Po rozgrzaniu oleju w układzie jest już nieco lepiej . Miałem podobnie w Deutzu - zimny nie można było ukręcić kierownicy ( pompa odpowiadała za wspomaganie i podnośnik ) . Ale mogę się mylić w tym przypadku z Same .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

scott11 masz w zasadzie rację ale w wmiarę nowym samie olej powinien być na tyle dobry że nie powinien zmieniac gęstości w październiku kiedy nie ma jeszcze mrozu, w zasadzie pół syntetyk hydrauliczno-przekładniowy nie powinien zmienić gęstości nawet przy -20 ja kiedyś miałem problem z odalaniem MTZ w zime i ktoś doradził mi żeby go syntetykiem zalać i pomogło olej nie gęstniał, niestety MTZ nie nadaje się do syntetyku bo palił mi więcej oleju jak ropy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

@aaguusia1008 poziom oleju przypadkiem nie sprawdza się na wzierniku (okienku) z tyłu po prawej stronie?Jeśli wywaliłeś filtr to kup nowy i olej wymień i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver115    0

Witam mam problem z Same Silver 95, płyn z chłodnicy i ze zbiornika wyrównawczego wyciekł do silnika i znajduje się ten płyn w oleju co mogło się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagusia1008    24

mariuszonisk. Ciagnik mam od 2009r marzec no i od tego czasu tak sie dzieje kazdej zimy,pewnie w angli tak robilo dlatego go sprzedali,olej i filtry wymienilem w styczniu 2012

maszyny to mam z hydraulika np.brony hydraulicznie skladane kupilem je w marcu ale byly nowe i nie bylo zadnego oleju w silowniku jeszcze go odpowietrzalem,prasa zwijajaca tylko z tym ciagnikiem chodzi,agregat uprawowosiewny tez tylko ten ciagnik,przyczepa,raz w zniwa mialem inna i dwa razy kiprowalem,jeszcze kupilem plug obrotowy ale to w zeszlym roku kwiecien czyli po tym byl wymieniony olej.Wydaje mi sie ze jest za gesty ale to olej taki jak zaleca producent chyba 10w40 o ile dobrze pamietam.

Nie mam pojecia co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagusia1008    24

Silver 115 To ze płyn ci poszedl do oleju to moze poszly ci te oringi gumowe na tulejach albo uszczelka pod glowica ale szybciej oringi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj