Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał do kultywatora

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 18:37

Wał do kultywatora bębny od młocarni to na 2 m z 4 sztuki trzeba i ciężkie by to było mam wałek swojskiej roboty szer 2.10m dzielony na 2 części środkiem idzie oś gwiazdy z blachy są wycięte na wałku mocowane do tych gwiazd płaskowniki spawane skośnie robotę dobrze robi kupiłem go za 300zł mocowania na ramie tylko poprawiłem materiał jakby był to jeszcze jeszcze ale kupić i robotę dołożyć to za 600 zł jest nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał do kultywatora Dzisiaj, 09:52
  •  

#22 Share adas148

adas148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:muzyka, majsterkowanie, dziewczyny

Napisany 20 grudzień 2011 - 14:28

Wał do kultywatora Tak ale ja nie chce kupować materiału bo 3/4 posiadam a resztę potrzebnego mogę dokupić po cenie złomu więc wolę sam coś pokombinować i mieć przy tym frajdę, niż zamówić i liczyć się z ryzykiem rozczarowania, a do ceny wałka trzeba doliczyć także cenę transportu, wiec można śmiało liczyć 600-700zl więc uważam że warto samemu coś myśleć.
nic na siłę, weź większy młotek!

#23 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 15:07

Wał do kultywatora Ja myślałem coby od malucha zabrać piasty z felgami bez bębnów na środku wspawać samą felgę zrobić nacięcia wspawać płaskowniki trochę ramy i walec gotowy.
The Truth Is Out There

#24 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 22:49

Wał do kultywatora A jakie według was są najodpowiedniejsze wymiary elementów wału? Chodzi mi o grubość i szerokość płaskowników, grubość piasty do której są przyspawane, co ile taka piaste umieścić w wale i ile co ile na obwodzie przyspawać taki płaskownik? chodzi mi o wał szerokości 2,7m

#25 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 10:06

Wał do kultywatora Witam ja kupiłem niedawno użytkowałem wiosna i jesień i miał jeden feler co jesienią widziałem na Bednarach że firma poprawiła ,mój miał za słabe za cienkie te gwiazdy co dospawano płaskowniki i pękały masakra,więc jak będziesz robił do daj grubsze u mnie były z 5 mm blachy inne wymiary płaskownik jest ich 6 szer 45 mm grób 6mm,oś 32mm,na 2,7 m tych gwiazd jest 6 szt i właśnie tam daj grubsze jak pisałem u mnie były 5mm

#26 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 13:15

Wał do kultywatora Ten płaskownik 6mm na 45 trochę mi się cienki wydaje, ja myślałem nad 10 mm ale chyba 8mm/ 45 wystarczy, to też zależy czy niema kamieni w glebie. A co sądzicie o wycinaniu zębów w tych płaskownikach? jest to takie ważne?

#27 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:25

Wał do kultywatora kątownik minimalnie grubszy 8mm i szerszy 50mm możesz dać zwłaszcza jak byś chciał się bawić z ząbkami ,ja miałem wybór przy tym agregacie wałek z płaskownika płaskiego i z rurkami , tylko pamiętaj te gwiazdy co najmniej z 8mmm nawet jak nie masz kamieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2012 - 16:03

Wał do kultywatora Też chce dorobić wał do kultywatora, jakiej wielkości powinien być ten wałek, pod jakim kątem mają być płaskowniki bo chyba bd robił właśnie z płaskowników. Chyba że idzie kupić ten grzebień w miare tanio wszystko narysowałem. Na zielone nie patrzeć ;d http://www.abload.de...ztytuukeb0i.png
Podoba mi się ten podwójny czerwony http://allegro.pl/wa...2182107521.html i chciałbym zrobić mniej więcej takie coś.

Edytowany przez MarcinNH, 11 marzec 2012 - 16:05.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#29 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 maj 2012 - 20:14

Wał do kultywatora Koledzy i co z wałami. Jak zrobione to wrzuccie kilka zdjęć z komentarzem. Jestem na etapie zbierania informacji

#30 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 marzec 2013 - 20:02

Wał do kultywatora Hej, tak, zę chcem zrobic wałek do kultywatora i talerzówki, ale najwiekszy problem to wydaje mi sie przymocowanie samego wałka na łozyskach do ramy. Macie moze jakies pomysły? Moze mozna kupic gotowe takie mocowania na łozyskach, tylko nie wiem jak to sie nazywa? Z góry dzieki za pomoc

#31 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:09

Wał do kultywatora Można kupić takie gotowce http://allegro.pl/li...=Mozilla-search lub zrób tak jak kolega na pierwszej stronie http://www.fotosik.p...5c22020cc3.html Wystarczy kawałek rurki i większej średnicy niż wałek i po robocie

#32 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 marzec 2013 - 22:09

Wał do kultywatora dzieki o takie łozyska mi chodziło

#33 Share gorol

gorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:03

Wał do kultywatora Macie jakieś pomysły jak skręcić wał rurowy albo z płaskowników tak żeby wyglądał jak oryginalny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 13:45

Wał do kultywatora Kolego najlepiej oś przez środek ,na kołach wpusty do rurki lub płaskownika ,zakładasz na oś potrzebną ilość, pierwsze i ostatnie spawasz tak aby wpusty na nich były równoległe potem dajesz na wierzch rurę przestawiasz ją o np.2 wpusty a środkowe koła ustawiasz tak aby rura wchodziła w ich wpusty .i tak po kolei łączysz wszystko w całość .Koła muszą być pod kątem 90st. do osi bo będą się bujać podczas pracy maszyną .Jak chcesz robić z płaskownika to zasada ta sama ale wcześniej trzeba płaskownik skręcić w spiralę aby pasował prostopadle do każdego kola .Wydaje się skomplikowane ale mając potrzebny towar to ok 2godz, pracy :) .