adas148

Wał do kultywatora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adas148    0

Witam, po przejrzeniu wszystkich tematów zauważyłem, że nie ma sprecyzowanych wypowiedzi jak zrobić wał (wałki) do kultywatora (agregatu) krok po kroku. Mam malutkie gospodarstwo i chcę zrobić samemu wałki do kultywatora. Rozważałem kupno ale przy dochodach w moim domu to duży wydatek, a w dzisiejszych czasach trzeba gruntownie rozważyć propozycje kredytowe. Po oględzinach obejścia mojego domu, zauważyłem że materiał jest, spawarka i szlifierka też, a tym bardziej chęci. Więc zwracam się do forumowiczów z uprzejmą prośbą o pomoc w wykonaniu takiego urządzenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.


nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Mogę ci podpowiedzieć że jak będziesz robił wałki to zrób na łożyskach a nie jak jest w drewnianych panewkach


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Najpierw obejrzyj wałki na allegro można kupić już ok 600zł zależy od szerokości ,myślę że zakup materiału na wałek wyjdzie tobie z 300-500 zł ,jak nie masz tokarki dasz coś dotoczyć znowu koszt ,kilka dni swojej roboty elektrody tarcze itd ,chyba że masz naprawdę sporo różnego złomu ,starych maszyn że obudowy łożysk. oś zaczepy da się wykorzystać do budowy wałka ,akurat zrobiłem skrzynkę na podnośnik do przewozu ,przyda też się do śniegu wypchania albo wywózki materiał ok 650 zł zakup plus moje drobiazgi co miałem w garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Ja przerabiałem ten temat około roku temu. Co do budowy, nikt nie powie Ci dokładnie jak zrobić. W zależności od tego jaki materiał masz w domu coś na pewno z tego stworzysz. Wystarczy trochę pomyśleć, podłubać i efekt gwarantowany. Co do kosztów, to mnie zrobienie wałka kosztowało około 100zł wraz z łącznikiem. Tak wygląda wał zrobiony przeze mnie: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/268375-wal-strunowy/

Jeśli potrzebujesz jakiś informacji pytaj. Ewentualnie możesz napisać do kolegi prorok, on zmajstrował dwa takie wały, więc będzie wiedział co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Kolego adas148 podaj meila podeślę Ci fotki mojego wałka domowej roboty to nic trudnego dobre chęci i zrobisz :)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Trudno opisać jak to zrobić i malo komu chce się siedzieć i pisać

Ale wiem jak trudno dojść samemu do czegoś więc dam kilka porad

Najlepiej zrobić na osi tak jak stare fabryczne wałki

Oś najlepsza z rury dwa cale i piasty ze starej prasy do słomy KUNA

Średnica około 25 cm

Gwiazdki pod płaskowniki też z płaskowników

Mocowanie do kultywatora na rurach tak aby w pionie i w poziomie mógł wałek kopiować teren

To tyle, powodzenia


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego Marecki2922 ten twoj wał jest wytrzymały widać gratuluje, tylko jeżeli by miał te pręty pod kontem (na skos) to by lepiej rozrzucał ziemie. Widziałem też na youtube jak gościu robił taki wał i na zdjeciach ma od początku do końca wszystko, ale nie moge znaleźć tego filmu. Powodzenia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Coś mi się wydaje że jest już gdzieś podobny temat.

 

Co do wałka.Zrobiłem z Tatą dwa jak na razie super się spisują.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a46af8ea060f5a4.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb755bd45c48f755.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa1ec7e7cdcf42c6.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1b1867ce999997e.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84123d84fe0b7ad5.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2eea65c22020cc3.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7f9dcbc3072c6971.html

 

Drugi wałek tutaj dobrze widać:

 

 

Nic trudnego trochę chęci i czasu i można stworzyć coś fajnegowink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas148    0

Dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się tematem. Wasze wypowiedzi są dla mnie bardzo pomocne. Złom się znajdzie:) więc będę brał się do pracy, niestety grzebał będę co jakiś czas bo jestem na studiach:P ale już mam w głowie gotowy wyrób:). Mam nadzieję, że temat nie tylko mi pomógł. Pozdrawiam wszystkich


nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

adaś tylko jak będziesz robił nie zapomnij ustawić płaskowników pod kątem bo obydwaj koledzy co zrobili fachowo wszystko tylko prosto wspawali te płaskowniki pod kątem lepszy efekt w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Tak jest dobrze Kolega pisze staraj się jak najbardziej poskręcać płaskowniki.

 

Ja w jednym(tym przy kultywatorze) trochę poskręcałem. Ten drugi jest prosty bo nie było cieńszych płaskowników i kupiłem grubsze a ich skręcenie było by dość kłopotliwewink.gif

 

 


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas148    0

już wiem jak się za to zabrać i rzeczywiście postaram się zrobić pod kątem bo na mojej ziemi będzie lepszy ale wielki szacun dla konstruktorów :). A szczerze powiedziawszy to zastanawiałem się nad wspawaniem zamiast płaskowników piły od traka którą można kupić za grosze tylko trzeba by ja składać z kilku kawałków bo jedna blaszka się z pewnością pognie. Ale jak tak dłużej o tym myślę to mi się wydaje że to skórka za wyprawkę wyjdzie

Edytowano przez adas148

nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Rzecz jasna że mam skręcone płaskowniki no i szukaj cienkich i szerokich jak będziesz kupował

Zarzucił bym zdjęcia ale o wiele lepiej radzę sobie ze spawarką niż z kompem ;)


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas148    0

nie jesteśmy chodzącymi ideałami:) ja szczerze powiedziawszy też informatykiem nie jestem:P, a i spawania mógłbym się uczyć od innych:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jeśli to miałbybyć agregat uprawowo siwny nadbudowany, kiedy wiekszosć masy spoczywa na wale, żeby sie zbytnio nie zagłebiał lepiej dać na mój gust rurki.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

bębny od młocarni to na 2 m z 4 sztuki trzeba i ciężkie by to było mam wałek swojskiej roboty szer 2.10m dzielony na 2 części środkiem idzie oś gwiazdy z blachy są wycięte na wałku mocowane do tych gwiazd płaskowniki spawane skośnie robotę dobrze robi kupiłem go za 300zł mocowania na ramie tylko poprawiłem materiał jakby był to jeszcze jeszcze ale kupić i robotę dołożyć to za 600 zł jest nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas148    0

Tak ale ja nie chce kupować materiału bo 3/4 posiadam a resztę potrzebnego mogę dokupić po cenie złomu więc wolę sam coś pokombinować i mieć przy tym frajdę, niż zamówić i liczyć się z ryzykiem rozczarowania, a do ceny wałka trzeba doliczyć także cenę transportu, wiec można śmiało liczyć 600-700zl więc uważam że warto samemu coś myśleć.


nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja myślałem coby od malucha zabrać piasty z felgami bez bębnów na środku wspawać samą felgę zrobić nacięcia wspawać płaskowniki trochę ramy i walec gotowy.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

A jakie według was są najodpowiedniejsze wymiary elementów wału? Chodzi mi o grubość i szerokość płaskowników, grubość piasty do której są przyspawane, co ile taka piaste umieścić w wale i ile co ile na obwodzie przyspawać taki płaskownik? chodzi mi o wał szerokości 2,7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam ja kupiłem niedawno użytkowałem wiosna i jesień i miał jeden feler co jesienią widziałem na Bednarach że firma poprawiła ,mój miał za słabe za cienkie te gwiazdy co dospawano płaskowniki i pękały masakra,więc jak będziesz robił do daj grubsze u mnie były z 5 mm blachy inne wymiary płaskownik jest ich 6 szer 45 mm grób 6mm,oś 32mm,na 2,7 m tych gwiazd jest 6 szt i właśnie tam daj grubsze jak pisałem u mnie były 5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj