Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni?

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 00:22

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? mi odpowiada
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Dzisiaj, 16:48
  •  

#22 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 09:02

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? W mleczarni jeszcze trochę zostaliśmy, a raczej na upartego... Ja chciałem uciekać a tate sentymenty wzięły i tyle ... Ale w tym momencie jesteśmy u Pana Zarębskiego w Ksawerowie ... czekamy do wypłaty pierwszej ... Ale przyszły nareszcie normalne wyniki badań mleka... A będąc w Jogo przez ostanie 3 miechy na okresie wypowiedzenia mleko wychodziło nam po 85 groszy bo ani razu nie przeszło... Kumpel oddaje do Piotrkowa Kujawskiego zawiozłem mu moje mleko żeby mi zbadali i wyszło mi że mam 270 tys komórek somatycznych a w Jogo z tego samego mleka od 600tys w górę ...Złodzieje złodzieje i jeszcze raz złodzieje!!!! Z mojej okolicy nie liczni zostali tylko w ŁSM .... Wszyscy duży dostawcy pouciekali .... No ale jak mieli 3 lata temu 4 tys dostawców to teraz mają 900 i ciągle ta liczba idzie w dół a do nich nikt się nie przepisuje ... I w cale nie zamierza... Dodatkowo przez Pana istruktora zostaliśmy (jak każdy) obmówieni na okolice od brudasów itp... Co do udziału to w ciągu roku powinni wypłacić bo został zachowany okres wypowiedzenia ... A takto po ok 5 latach

#23 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:49

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Jeśli o Łowicz chodzi to oni też sobie dają szeroki termin. Ewentualnie szybka wypłata ale utrataa znacznej części kapitału. Mleczarnie zabezpieczają się jak mogą przed tym, że w razie niższej od konkurencji ceny mleka nie będzie masowych odejść dostawców bo mogło by to wplątać spółdzielnie w ładne bagno. Jednak jeżeli ktoś likwiduje produkcje to dla mnie to jest państwo w państwie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Patiii

Patiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:40

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Czy ktoś odchodził ze spółdzielni mleczarskiej w krośniewicach, bez wypowiedzenia 3 miesiecznego ?
Czy da sie uniknąć kary pieniężnej ?

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:21

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Jest tutaj ktoś kto odchodził z ŁSM i miał okazję otrzymać już udział członkowski?? Bo ciekawi mnie termin wypłaty udziału... W końcu ponad 20 tysi jest uziemione...

Edytowany przez Luke16, 16 luty 2013 - 18:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 16 luty 2013 - 21:20

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? u mnie w bieluchu mają 3 lata na wypłatę udziału. A z tymi wynikami LKS to tak samo u mnie, badania tylko na papierze.

#27 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 18 luty 2013 - 12:59

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? witam jeśli rodzice kiedyś oddawali mleko do mleczarni ryki nie były to jakieś duże ilości potem przestali od tego czasu mineło już około 12lat czy należy im sie teraz jakiś udział(kwota mleczna)

#28 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 15:02

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Odnowię ciutkę temat ... Czy odzyskał ktoś udział z ŁSM JOGO??

#29 Share farmer8002

farmer8002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 17:17

Witam wie ktoś jaki jest czas oczekiwania na zwrot udziałów w SM Ryki przy rezygnacji z produkcji ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share michatek

michatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, filmy sensacyjne

Napisany 08 luty 2016 - 22:08

w mlekovicie jest tak, że jak rzucasz mleko to czekasz 5 lat na udziały a jak do innej mleczarni to 10 lat

teraz wprowadzili że możesz wybrać udział w produktach albo paliwie wiem po sąsiad pismo dostał - tak konbinują byle tylko kasy nie wypłacać

przedtem (parę lat wstecz) wypłacali część pieniędzy np znajoma miała 2300 zł to na rękę dostała 2000 zł a za 300 serków ...