Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni?

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 11:29

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Wczoraj z ojcem złożyliśmy wymówienie z dotychczasowej mleczarni... z prostego powodu... 4 razy zawyżone komórki somatyczne i to nie wiadomo skąd!!! Wynik 1134 a limit jest max do 400 ... 3 miesięcy maxymalnym wynikiem jaki osiągnęli rodzice to 270 ... A teraz nagle taki wynik... na drugi dzień przyjechali jeszcze raz pobrać i do dziś dzień wyników nie otrzymaliśmy a minęły 2 tygodnie... Dlatego zapadła decyzja o zmianie ewidentnie mleczarni ... W tej dotychczasowej mamy ponad 20 tyś zł udziału członkowskiego ... Jak wygląda sprawa z odzyskaniem teraz tej kasy?? Jaki jest czas odzyskania jej?? I czy jest to możliwe ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Dzisiaj, 19:30
  •  

#2 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 12:54

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Najpierw napisz co to za mleczarnia?

#3 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 13:23

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Łódzka Spółdzielnia Mleczarska "JOGO"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcin1609211

marcin1609211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 14:10

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? rozłożą ci na raty i oddadzą a powinno być napisanie w umowie miedzy tobą a mleczarnią

#5 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 14:19

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? No właśnie nic a nic nie ma :/

#6 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 14:31

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Jeśli się przeniosłeś to mają do 10 lat na oddanie, przynajmniej w mojej mleczarni tak jest.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#7 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 listopad 2011 - 14:44

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? no ja mam podobny kłopot też zmieniłem mleczarnie i mam ponad 10tyś udziału niby maja mi go oddać ale prezes mleczarni cały czas przećiąga termnin.teraz mówi ze po nowym roku

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 14:50

Wczoraj z ojcem złożyliśmy wymówienie z dotychczasowej mleczarni... z prostego powodu... 4 razy zawyżone komórki somatyczne i to nie wiadomo skąd!!! Wynik 1134 a limit jest max do 400 ... 3 miesięcy maxymalnym wynikiem jaki osiągnęli rodzice to 270 ... A teraz nagle taki wynik... na drugi dzień przyjechali jeszcze raz pobrać i do dziś dzień wyników nie otrzymaliśmy a minęły 2 tygodnie... Dlatego zapadła decyzja o zmianie ewidentnie mleczarni ... W tej dotychczasowej mamy ponad 20 tyś zł udziału członkowskiego ... Jak wygląda sprawa z odzyskaniem teraz tej kasy?? Jaki jest czas odzyskania jej?? I czy jest to możliwe ??

Podejrzewam że jak skończy się wypowiedzenie to sami przyjadą do was żeby nie odchodzić i dadzą wam taka podwyżkę że zostaniecie. Mleczarniom pali się grunt pod nogami i mocno walczą o dostawców.

#9 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 15:34

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? damian podejrzewam że przyjadą już w przyszłym tygodniu ... My już zdania nie zmienimy...

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 16:20

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? byłem w tej samej sytuacji co ty z tym że nie chodziło o wyniki tylko o słabą cenę i co się okazało że mleczarnia która jest znana w okolicy ze słabej ceny dała cenę najwyższą z gwarancją jej utrzymania do kwietnia. Odstawiamy około 90tys rocznie.

Edytowany przez damian40000, 19 listopad 2011 - 16:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share stas1506

stas1506

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 16:42

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Jeżeli jest to spółdzielnia to jest w spółdzielnia to jest w statucie po jakim okresie zwracają udziały.Najczęściej jest to pięć lat od wypowiedzenia umowy.Dodatkowo trzeba złożyć podanie o zwrot udziałów.

#12 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 19 listopad 2011 - 16:57

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? tak trzeba złożyć podanie o zwrot bo zwrot udziałów musi zatwierdzić rada nadzorcza albo zgromadzenie akcjonariuszy tak jest w statucie spółdzielni a potem pozostaje czekać aż termin ci minie to wypłacą

#13 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 19 listopad 2011 - 17:01

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Oj na pieniądze za udziały to trzeba długo czekać :]
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#14 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 17:15

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? ja 10 lat temu odzyskałam udział z mleczarni koło kiedy poszłam po udział pani oświadczyła że mój udział to komputery krzesła no to ja na ostro że biorę jeżeli to moje więc pani się wkurzyła że chce mleczarnie okraść więc poradziłam się różnych osób prawnika pierwsze status mleczarni piszesz o wycofanie udziału przed walnym bo muszą zatwierdzić od dnia walnego muszą cię poinformować kiedy ci wypłacą ,jeżeli zbywają wysyłasz pismo z potwierdzeniem odbioru że naliczasz odsetki ustawowe od zebrania walnego musi to pomóc ja odzyskałam inni czekali po5 lat

#15 Share 7613farmer

7613farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 15:03

Wczoraj z ojcem złożyliśmy wymówienie z dotychczasowej mleczarni... z prostego powodu... 4 razy zawyżone komórki somatyczne i to nie wiadomo skąd!!! Wynik 1134 a limit jest max do 400 ... 3 miesięcy maxymalnym wynikiem jaki osiągnęli rodzice to 270 ... A teraz nagle taki wynik... na drugi dzień przyjechali jeszcze raz pobrać i do dziś dzień wyników nie otrzymaliśmy a minęły 2 tygodnie... Dlatego zapadła decyzja o zmianie ewidentnie mleczarni ... W tej dotychczasowej mamy ponad 20 tyś zł udziału członkowskiego ... Jak wygląda sprawa z odzyskaniem teraz tej kasy?? Jaki jest czas odzyskania jej?? I czy jest to możliwe ??

To chyba juz standard dla JOGO u mnie w tym miesiacu komorek 610 tez rozwazam zmiane mleczarni bo to u nich nie pierwszy raz robia jak chca. A gdzie sie przenosisz znasz moze jakas dobra mleczarnie ?

Edytowany przez 7613farmer, 20 listopad 2011 - 15:22.

#16 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 15:41

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Nie wiem co ta mleczarnia kombinuje ale w tym miesiącu sobie jaja z rolników robią... no cóż gwiazdka się zbliża trzeba z rolnika pociągnąć by mieć premię... Najpierw akcja z przed pół roku z mlekiem że co zbiornik 30 litrów było mniej na liczniku w cysternie teraz po raz kolejny somatyka ... robiłem awanture u kierownika skupu bo przecież max jaki z 3 miechów rodzice osiągneli to 270 komórek sobatycznych a teraz ?? Cztery razy tyle... Ale i tak Pan Kierownik wie lepiej ... i nie posłucha weta a o ponownej próbie nie chciał słuchać... Czyżby się czegoś bał?? Bał się tego że wynik wyszedł by na 100 procent w normie... Poprostu z rolników w tej mleczarni jaja sobie robią!!!!

P.S. Farmer ostatnio też Ci nie przeszło bodajże w sierpniu?? Czyli jakoś w wakację??

Edytowany przez Luke16, 20 listopad 2011 - 15:44.

#17 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 16:38

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? damian mówisz o łowiczu ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#18 Share 7613farmer

7613farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 17:20

Nie wiem co ta mleczarnia kombinuje ale w tym miesiącu sobie jaja z rolników robią... no cóż gwiazdka się zbliża trzeba z rolnika pociągnąć by mieć premię... Najpierw akcja z przed pół roku z mlekiem że co zbiornik 30 litrów było mniej na liczniku w cysternie teraz po raz kolejny somatyka ... robiłem awanture u kierownika skupu bo przecież max jaki z 3 miechów rodzice osiągneli to 270 komórek sobatycznych a teraz ?? Cztery razy tyle... Ale i tak Pan Kierownik wie lepiej ... i nie posłucha weta a o ponownej próbie nie chciał słuchać... Czyżby się czegoś bał?? Bał się tego że wynik wyszedł by na 100 procent w normie... Poprostu z rolników w tej mleczarni jaja sobie robią!!!!

P.S. Farmer ostatnio też Ci nie przeszło bodajże w sierpniu?? Czyli jakoś w wakację??

Dokładnie nie pamietam ale jakos tak we wakacje ponad 400 ale ogolnie z 3 prob przeszło a tak to woda albo antybiotyk w moich stronach to czesto do braku na ilosci juz przywykłem ale co zrobic jak na portierni torby pełne ktos musi za to zapłacic.

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:53

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni? Farmer a skąd jesteś z jakich okolic??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 17:38

damian mówisz o łowiczu ?

Nie my odstawiamy do pośrednika mlekovity, dostaliśmy propozycje przejścia do sierpca i grudziądza (warlubia) ale narazie zostaliśmy. A jak płaci teraz łowicz?