Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz80 nie dogrzany silnik

90 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 07:57

Mtz80 nie dogrzany silnik Witam. Zastanawiam się co zrobić, aby w mzt80 z 90r. silnik łapał normalnej temp. pracy. W tej chwili przy takich temperaturach jakie mamy, silnik osiąga 40-50max st C. Może nawet bardziej ta dolna wartość. Zegar mam sprawny, roleta na chłodnicy zasłonięta, termostat sprawny. W kabinie ledwo ledwo ciepławe powietrze leci. W lecie aby wyższą temp łapał ok 80st. to dopiero w cięższej pracy typu orka. Jak macie w swoich mtz?
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz80 nie dogrzany silnik Dzisiaj, 20:04
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 08:05

Mtz80 nie dogrzany silnik To samo. Silnik nie łapał temp. to wymieniłem termostat. Nic to nie dało. Nawet przy orce czteroskibowcem nie urośnie nawet do 70 stopni. Założyć musze żaluzje zobaczymy co będzie się działo. Kabiny nie zagrzejesz gdzy silnik ma 40 stopni poza tym dziwnie są zrobione nagrzewnice w kabinie. Przynajmniej u mnie. Wentylator zamiast całe powietrze ciągnąć przez wymiennik to część ciągnie obok. Dokręce jakieś zasłonki żeby nie brało powietrza z boku i zobaczymy.
KPK Kumurun Team

#3 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 19 listopad 2011 - 08:15

Mtz80 nie dogrzany silnik ja tam swojemu zakładam taki ocieplacz fabryczny który dostałem jak kupiłem ciągnik tak żaluzje jak zaciągniesz to dają zwyżkę temp. te silniki mają temp.pracy ustaloną na 70.c jak moim to wymiana oleju raz 250mtg a mam go 94r

#4 Share long

long

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 08:37

Mtz80 nie dogrzany silnik w nowych takich problemów nie ma cały czas trzyma 80 stopni a w kabinie ciepło robi się po 10 minutach zawsze można zasłonić żaluzje 50 stopni to jakieś szit a nie termostaty

#5 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 24 listopad 2011 - 19:18

Mtz80 nie dogrzany silnik no to niech mi teraz ktos powie, dlaczego jak u mnie przy MTZ mam 80*C , to muszę pilnie patrzec na cisnienie oleju? Ale w normalnej pracy jak jest 50*C, to jest OK. Właściwie po co grzać silnik do 80*C, skoro 50-60*C mu wystarczy?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#6 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 20:57

Mtz80 nie dogrzany silnik ja jak jezdze ojca mtz 80 to nigdy nie złapie wiecej jak 80 stopni, nawet w ciezkiej orce a w moim 952,2 dochodzi do 90 czasem 100 stopni

#7 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:10

Mtz80 nie dogrzany silnik

no to niech mi teraz ktos powie, dlaczego jak u mnie przy MTZ mam 80*C , to muszę pilnie patrzec na cisnienie oleju? Ale w normalnej pracy jak jest 50*C, to jest OK. Właściwie po co grzać silnik do 80*C, skoro 50-60*C mu wystarczy?

To jest mało od 60 można mu wstawiać dopiero w palnik. to jest rusek jemu przegrzanie nie jest tak groźne jak niedogrzanie. W niskiej temperaturze wytwarzaja sie szkodliwe substancje dla silnika dlatego ten silnik powinien minimum 60 stopni mieć
Mój Wladimirec podbija świat

#8 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:52

Mtz80 nie dogrzany silnik u mnie też nie dogrzewa silnika latem to max siedemdziesiąt pare. nigdy nawet 80 st C nie złapał a zimą to ledwie co tam wskazówka od temperatury drygnie... tak cały czas jest ja już się nawet tym przsestałem przejmować bo kogo bym sie nie zapytał to wszyscy to samo mówią...

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 13:17

Mtz80 nie dogrzany silnik Po to jest żaluzja na chłodnicy żeby regulować temp. silnika która powinna mieć najmniej 80 a i 95 mu nie zaszkodzi. Mój mtz też się nie grzeje i na bank założe. Miałem 4011 i w niej się przekonałem jaka jest różnica w pracy silnika jak ma właściwą temperature. Poza tym jak zagrzać kabine jak na busoli nie ma nawet 50 stopni?
KPK Kumurun Team

#10 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 październik 2013 - 18:11

Mtz80 nie dogrzany silnik chcialbym odswiezyc temat. czy ktos znalazl moze rozwiazanie by silnik zima zlapal temperature? jezdze ciagnikiem caly rok i chcialbym jakos rozwiazac ten problem. nowy termostat nie pomogl chlodnice mam zaslonieta nawet latem, no i latem trzymal 80st. dodam ze ciagnik prawie caly czas ma lekko i chodzi na dosc wolnych obrotach. myslalem moze by odlaczyc chlodnice oleju albo wentylator podlaczyc jakos przez sprzeglo wiskotyczne badz elektromagnetyczne albo zastapic je wentylatorem elektrycznym z jakiegos auta no silnikl mialby lzej nie krecac caly czas niepotrzebnie wiatrakiem . co otym myslicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 29 październik 2013 - 22:51

Mtz80 nie dogrzany silnik U mnie też nie dogrzewa. W zimie coś pomyślę aby rozwiązać ten problem. Mam żaluzję muszę zamontować.

KPK KUMURUN TEAM

#12 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 październik 2013 - 17:10

Mtz80 nie dogrzany silnik Mój grzeje prawidłowo, nawet zimą bez żaluzji po 10 minutach łapie zielone pole. Ciekawe co zmienili...
KPK Kumurun Team

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 30 październik 2013 - 19:52

Mtz80 nie dogrzany silnik Możliwe że to wina termostatu starego typu. Ja taki mam i ciągnik też ciężko się grzeje. Nie narzeka zaś nikt kto kta nowszego mtz-ta. Warto by to sprawdzić.
KPK Kumurun Team

#14 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 30 październik 2013 - 20:21

Mtz80 nie dogrzany silnik Umnie w pronarze 1025 na wolnych obrotach o tej porze na 40 stopni nie wejdzie. Podczas pracy na średnich obrotach te 80 stopni trzyma ale wystarczy chwila na wolnych i temperatura spada. Dziwne te ruskie termostaty albo układ jest tak skonstruowany, że jednak nie zamyka całkowicie małego obiegu. Być może podyktowane to było tym, żeby przy pracującym nieobciążonym silniku woda w chłodnicy nie zamarzała - kiedyś płyny chłodnicze nie były w tak szerokim użyciu lub ich po prostu nie było...

#15 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:44

Mtz80 nie dogrzany silnik Jeśli sprawdzi się teoria z tym termostatem to trzeba będzie przerobić to gniazdo gdzie siedzi termostat pod nowy typ.

KPK KUMURUN TEAM

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 31 październik 2013 - 06:38

Mtz80 nie dogrzany silnik Nie wydaje mi się. Na moje oko tylko kupić obudowę nowego termostatu bo jest inna i termostat.
KPK Kumurun Team

#17 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 31 październik 2013 - 21:41

Mtz80 nie dogrzany silnik Dokładnie trzeba zmienić obudowę i termostat.

#18 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:56

Mtz80 nie dogrzany silnik No to jeszcze lepiej.

KPK KUMURUN TEAM

#19 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 08:41

Mtz80 nie dogrzany silnik A nie lepiej z termostatu wywalić ten malutki grzybek zalutować otworek i wywiercić wiertłem o średnicy 1 mm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 11:46

Mtz80 nie dogrzany silnik Ja nie mam wcale termostatu teraz. A wcześniej miałem kawałek twardej uszczelki z wyciętym na środku otworek fi 8. Muszę założyć teraz termostat i zobaczę co się będzie działo.

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź