Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expose premiera...

279 odpowiedzi na ten temat

#141 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 21:49

Expose premiera... Już, nie pier..., bo widzę Twoją iskierkę (w Twoim oku), a Ty tej iskierki i nie potrafisz zapalić i nie potrafisz podtrzymać.

Edytowany przez milanreal1, 25 listopad 2011 - 21:58.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Expose premiera... Dzisiaj, 16:36
  •  

#142 Share kumurunista

kumurunista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:03

Expose premiera... Na temat opodatkowania mogę napisać, tyle, że większe gospodarstwa, które inwestują na tym skorzystają. Zakupią nową maszynę wliczą w koszty i już podatek będzie niższy, także duzi na pewno na tym skorzystają. Najmniejsze gospodarstwa, które nie są towarowe będą miały wysokie koszty a małą sprzedaż towarową, tym samym również nie zapłacą podatku. Pozostaje grupa będąca po środku, którą generuje produkcję towarową, jednak jest na tyle mało płynna finansowo, aby dokonać znaczących inwestycji.

#143 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:35

Expose premiera... Gdyby nie dopłaty to prawie połowa gospodarstw przynosiła by same straty-(brak dochodu).
20 % gospodarstw pomimo dopłat i tak nie ma dochodu.
Podane informacje znalazłem w jakiejś gazecie.
Po co wprowadzać nowe przepisy, utrzymywać tysiące nowych urzędników...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 02:11

Expose premiera...

Na temat opodatkowania mogę napisać, tyle, że większe gospodarstwa, które inwestują na tym skorzystają. Zakupią nową maszynę wliczą w koszty i już podatek będzie niższy, także duzi na pewno na tym skorzystają. Najmniejsze gospodarstwa, które nie są towarowe będą miały wysokie koszty a małą sprzedaż towarową, tym samym również nie zapłacą podatku. Pozostaje grupa będąca po środku, którą generuje produkcję towarową, jednak jest na tyle mało płynna finansowo, aby dokonać znaczących inwestycji.

sorki ale głupoty gadasz ze aż sie nie chce czytać... Po pierwsze tym dużym nikt nie daje sami muszą zarobić tak jak ci mali...Rolnik w małym gospodarstwie ma mniej pracy i mniejsze ryzyko że coś nie wypali. (dysponując nadwyżka czasu nikt nie zabrania podjąć mu 2 pracy)
Piszesz ze duży rolnik kupi sprzęt i odpisze... mały również może to zrobić (a jak każdy wie cena sprzętu zależy od jego wydajności)
Rząd na tyle wykazał się wyrachowaniem iż przez kilka lat biernie przyglądał sie jak polskie rolnictwo sie rozwija i zadłuża...Bo te wszystkie maszyny na PROW w części były brane na kredyty. A spłaty kredytów chyba się nie wlicza do kosztów prowadzenia biznesu.
Gdyby komukolwiek zależało na polskim rolnictwie to zmiany w nim zapowiadał by z min 5 letnim wyprzedzeniem. Gdyby tak posąpił Tusk to większość zakupionego sprzętu wzięta została by w leasing (koszty leasingu wliczają się w koszty prowadzenia gospodarstwa)

Gdyby nie dopłaty to prawie połowa gospodarstw przynosiła by same straty-(brak dochodu).
20 % gospodarstw pomimo dopłat i tak nie ma dochodu.
Podane informacje znalazłem w jakiejś gazecie.
Po co wprowadzać nowe przepisy, utrzymywać tysiące nowych urzędników...

Każda zmiana przepisów podatkowych służy temu aby ściągnąć większe podatki.... Teraz możemy sobie pogdybać co i jak bo tak naprawdę nikt nie wie jak będzie wyglądał ten podatek dochodowy, co się stanie z podatkiem gruntowym (czy będzie on zniesiony, czy będziemy go płacić jak dawniej)i co najważniejsze jak będzie wyglądało opodatkowanie budynków na cele rolnicze....

1. jak wygląda sprawa dopłat do dzierżawionego gruntu. ja dzierżawie 20ha teoretycznie powinienem dostawać dopłaty i oddawać je dzierżawiącemu gdyby to była umowa spisana u notariusza. ale jak to jest na kolanie spisana w (obecności 2 świadków) i dopłaty bezpośrednio trafiają do właściciela. czy to oznacza ze trzeba spisać nową umowę i jak rozwiązać sprawę dopłat. u nas oddaje się je za dzierżawę. gdy dopłatę dostaje od agencji to nie nie liczy się jako dochód, ale gdy tą kwotę przeleje na konto właściciela ziemi to już mogę wrzucić sobie w koszty. a kosztów w podatku dochodowym należy szukać jak najwięcej.

2.jeżeli do gospodarstwa do 6 ha opłaca państwo to jak maja paść psełdo "gospodarstwa" skoro nie generują dochodu a mają możliwość dorobienia na czarno bo skłatke i tak im opłaci państwo. a ziemi i tak nie sprzedadzą

co do 1 to jesteś w błędzie...Dopłaty nalezą się temu kto faktycznie pracuje na polu...natomiast jak dzierżawca dogada się z właścicielem to Agencji nie obchodzi.
Rozmawiałem niedawno z ważną Figurą w ARiMR Powiedział mi on iż ci wszyscy co oddali grunty w dzierżawę za dopłate (a ta umowa została ujawniona) maja wielki problem...bo nie tylko ARiMR będzie ich ścigać za niesłusznie pobrane dopłaty ale tak samo skarbówka za oszustwo skarbowe.

Powiedz mi gdzie tu jest to dokręcenie śruby??
Bo narazie widze że ma byc wprowadzona jakaś niewielka składka zdrowotna??

składka zdrowotna, oraz dziwna danina na rzecz kursu jeśli gosp. osiągnie wielkość powyżej 50 ha
nowy podatek dochodowy ( przy czym nikt nie mówi o zniesieniu gruntowego)
Zwrot akcyzy...jak każdy wie akcyza przy paliwach jest naliczana procentowo...czyli im droższe paliwo tym większa akcyza i podatki.... tymczasem zwrot akcyzy jest ciągle na tym samym poziomie...

Rząd dobija polskich rolników swoimi głupimi pomysłami i brakiem wizji rozwoju obszarów wiejskich. Tak ważne zmiany jak podatki powinny być konsultowane z zainteresowanymi środowiskami kilka lat wcześniej aby rolnicy mogli dostosować swój rozwój do przyszłych obciążeń...Tymczasem Tusk zapowiada rewolucje na wsi by przypodobać się swoim wyborcom.

#145 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 09:39

Expose premiera... Bo te wszystkie maszyny na PROW w części były brane na kredyty.
i tu masz rację, ale polski chłop to jest taki - zesraj się a postaw się. kolega windykator opowiada, że czasem takie maszyny i ciągniki ściąga z placu że głowa mała.
Przykład z wczoraj - przyszedł rolnik oglądać ciągnik claasa, córka (stara panna, w dosłownym tego słowa znaczeniu)dostała młodego rolnika, i on chce kupić ciągnika za prawie 170 tys. 75 z młodego, trochę ma odłożone, a na resztę kredyt. Po co im taki ciągnik?? jak on umrze jutro to kto będzie spłacał ten ciągnik? ona?? można kupić tańszy i bez kredytu. No chyba że dziadziunio na starość chce polatać sobie nowym claasem bo też mu się oczywiście coś od życia należy.

Edytowany przez pic2ek, 10 grudzień 2011 - 09:42.

#146 Share kumurunista

kumurunista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:30

Expose premiera...

sorki ale głupoty gadasz ze aż sie nie chce czytać... Po pierwsze tym dużym nikt nie daje sami muszą zarobić tak jak ci mali...Rolnik w małym gospodarstwie ma mniej pracy i mniejsze ryzyko że coś nie wypali. (dysponując nadwyżka czasu nikt nie zabrania podjąć mu 2 pracy)
Piszesz ze duży rolnik kupi sprzęt i odpisze... mały również może to zrobić (a jak każdy wie cena sprzętu zależy od jego wydajności)
Rząd na tyle wykazał się wyrachowaniem iż przez kilka lat biernie przyglądał sie jak polskie rolnictwo sie rozwija i zadłuża...Bo te wszystkie maszyny na PROW w części były brane na kredyty. A spłaty kredytów chyba się nie wlicza do kosztów prowadzenia biznesu.
Gdyby komukolwiek zależało na polskim rolnictwie to zmiany w nim zapowiadał by z min 5 letnim wyprzedzeniem. Gdyby tak posąpił Tusk to większość zakupionego sprzętu wzięta została by w leasing (koszty leasingu wliczają się w koszty prowadzenia gospodarstwa)

Sam mam 100ha i spory jak na polskie warunki przybytek w postaci inwentarza żywego. Drogi towarzyszu, z racji, że jedziemy na jednym wózku znasz realia produkcji. Każdy rolnik sam ocenia i decyduje na co wyda pieniądze, nikt na siłę nie prowadzi do banku by brać kredyt. My Polacy akurat mamy tendencje do nie wykorzystywania potencjału maszyn, tym samym często mamy spore koszty w postaci zakupu samej maszyny. Akurat leasing to najdroższa opcja zakupu, więc opłacalna tylko przy intensywnym użytkowaniu, bo jest jednak formą stosunkowo wysokooprocentowaną. Osobiście wolę kupić za własne ciasne, ale wiem co mam i nikt mi tego nie zabierze, powoli sukcesywnie rozwijać się. Właśnie o to mi chodziło o kupowaniu co rok, ale za własne, aby nie zaciągać pożyczek, a jedynie unikać płacenia podatku. Co do małych gospodarstw, to one nie potrzebują tak wielu maszyn, a ich wykorzystanie jest na tyle małe, że taka farma nie wymienia często parku maszynowego.

Twórzmy koła, grupy producenckie, rozkładajmy koszty na wielu i odpisujmy to od podatku nawet bez przymusu przechodzenia poszczególnego gospodarstwa na podatek dochodowy. Zamiast kupić kilka maszyn kupmy razem wspólnie jedną i korzystajmy z niej nie 2 dni, ale 14 dni w roku. Cieszmy się, że razem możemy więcej i nie patrzmy na to co rząd zrobi dla nas. Tusk nas nie zbawi, zrobimy to sami, a sposób jest łatwy... łączmy się, pracujmy i oszczędzajmy, tak aby razem budować silne polskie rolnictwo.

Edytowany przez kumurunista, 12 grudzień 2011 - 20:33.

#147 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:53

Expose premiera... @kumurnista , a na końcu brakuje jeszcze " pomożecie, pomożemy"...

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:19

Expose premiera...

Tusk nas nie zbawi, zrobimy to sami, a sposób jest łatwy... łączmy się, pracujmy i oszczędzajmy, tak aby razem budować silne polskie rolnictwo.

A ja bym dodał- A tym co zaoszczędzimy , wspomóżmy całą bandę nierobów i leni ze strefy Euro.
A co niech mają biedaki ;) .

#149 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:45

Expose premiera... Tylko ta cała banda nierobów i leni na PROW dała 70 mld euro to było w porządku, a jak my mamy pomóc to po co... Pozdrawiam

#150 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:57

Expose premiera... nikt za darmo ci nic nie daje, a akurat polska zwroci jak juz nie zwrocila tego z nawiazka.

z reszta i tak ten caly eurokolchoz padnie niebawem, juz dawno nie byl efektywny, dzis tylko ponosimy konsekwencje :/.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 09:50

Expose premiera... Panowie a ilu z WAS ma flagę Polski?
Patriotyzm stał sie czymś niemodnym patrioci uznawani za bandytów w swięto Niepodległości obcy demolują nam stolicę.. takie czasy iż wiekszość zakładnikiem mniejszości.. własne państwo nas łupi.. a dla większości z nas najwiekszy wróg to własny sąsiad..

#152 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 10:43

Expose premiera... Ja mam. i wieszam na 3 maja, 15 sierpnia, 11 listopada.

#153 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:23

Expose premiera... I nie myl patriotyzmu z młodzieżą wszechpolska. Patriotyzm to nie faszyzm.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#154 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:15

Expose premiera... A czy faszysta nie mógł być patriotą ?:D A czy znasz znaczenie słowa "faszyzm" ?

#155 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:07

Expose premiera... Faszysta może być, a nawet nim jest, tylko to nadinterpretacja definicji. Twój dziadek jak walczył na wojnie to nosił szalik który zasłaniał całą twarz poza oczyma?(nie mówię tu o zimie :P)
Zapraszam na swój profil

#156 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:15

Expose premiera... Poczytaj sobie (dla równowagi-żeby odpocząć od mediów jedynie słusznych :D ) np. bibula.com ,salon.24 wtedy może zmieni się Tobie światopogląd .

#157 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:37

Expose premiera... Nie skomentuje tego, w całym Twoim istnieniu na forum widziałem może z 5 postów napisanych poważnie. Reszta to informacje nic nie warte i prowokacje. Dalej w polemikę już się nie wdaję.
Zapraszam na swój profil

#158 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:43

Expose premiera... Myślę że 5 postów poważnych to i tak dobrze-wychodzi średnio jeden rocznie !

#159 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:25

Expose premiera... Oho pan moderator się odezwał.. on wie co kto ma na myśli... i w głowie... kolega spod tęczowej flagi raczej nie będzie nas uczył patriotyzmu... nieprawdaż? brawa lemingom dzięki wam wysiłek dziadów ma szanse pójść na darmo..
kolego rogas Cześć i chwała Ci za To ale uważaj abyś w jeszcze własnym kraju nie został posądzony o faszyzm, antysemityzm, nietolerancję, i homofobie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:31

Expose premiera...

A tu panowie artykuł europosła i obrońcy rolników z Prawa i Sprawiedliwości Mój odnośnik Czy sędzia Wojciechowski ma racje czy na nasza ziemie czekają już biznesmeni i mafiozi ? :(

Sędzia wojciechowski broni wszystkich szczególnie u takiej p Jaworowicz. A w gruncie rzeczy chyba jeszcze nikogo nie obronił taki miły demagog. I wolałbym żeby trzymał się z daleka od rolnictwa.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem