Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expose premiera...

279 odpowiedzi na ten temat

#101 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 10:00

Expose premiera... Powiedz mi gdzie tu jest to dokręcenie śruby??
Bo narazie widze że ma byc wprowadzona jakaś niewielka składka zdrowotna??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Expose premiera... Dzisiaj, 17:20
  •  

#102 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 10:07

Expose premiera... Chodziło mi o dochodowy i rachunkowość dla wszystkich ale to w późniejszym czasie..

#103 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 10:10

Expose premiera... ja bym tak przedwczesnie nie panikował. Ten podatek dochodowy to jak troche poczytałem to bez problemu bedzie można udowodnić ze dochód gospodarstwa wynosi zero. ale od zapowiedzi do wejścia w życie daleka droga...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 10:31

Expose premiera... trzeba dodac jeszcze to,że rolnik przez lata zmian itd itp zawsze jest przez wszystkich krzywdzony i zawsze go okradają z ostaniej złotówki a on biedny...... i nie wie co ma ze sobą począć, spotkaliście kiedykolwiek jakiegoś rolnika co by w oczy powiedział dobrze mi sie powodzi ..... bo ja NIE ;) a nastepną kwestia jest to, że 80 % starszych rolników nie ma żadnego wykształcenia i dla nich urząd czy wypełnienie jakiegokolwiek dokumentu to zło konieczne... zreszta to bardzo często CZUC zapachowo w różnego rodzaju agencjach czy urzędzie gminy,że niektórzy rolnicy sie całkowice zagubili w rzeczywistości.... bo w koncu mamy 2011 rok i rolnik to jest przedsiebiorca i nie produkuje tylko po to żeby nakarmic konia i miec zboża, aby zmielic w młynie na mąkę ;) a jak się czyta temat to najgorsze jest to ,że jest wychodowane następne pokolenie takich wszystko bojących sie rolników .... a pamietacie co było jak wchodzilismy do uni jakie było gadanie samoobrony itd ,że to koniec Polskiej wsi :D zeby nie pobierać dopłat bezpośrednich itd

Edytowany przez 1piotr1, 20 listopad 2011 - 10:32.

#105 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 11:37

Expose premiera...

było już napisane, że przeliczeniowe

czy aby napewno przeliczeniowe? nigdzie niema o tym mowy aczkolwiek było by to bardziej sprawiedliwie gdyby tak było, dla przykładu 10 ha fizycznych na Żuławach, a 10 ha w innym rejonie polski w klasie V czy nawet VI robi dużą różnice

#106 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 listopad 2011 - 11:44

Expose premiera... same ha przeliczeniowe stworzono z myslą o różnych rozliczeniach podatkowych więc - raczej zostaną one nadal do uwzględnienia podstawy opodatkowania - tak jest przynajmniej logicznie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#107 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 12:02

Expose premiera... Myślę, że nie do końca należy płakać nad pomysłem wprowadzenia podatku dochodowego - a co by było gdyby nasze władze wprowadziły podatek obrotowy?

#108 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 13:12

Expose premiera... "a nastepną kwestia jest to, że 80 % starszych rolników nie ma żadnego wykształcenia i dla nich urząd czy wypełnienie jakiegokolwiek dokumentu to zło konieczne..."-i co powinni wymrzeć ?:D

Ja tam pomimo posiadanego wyższego niż "żadne" wykształcenia mam awersję do wypełniania dokumentów-i co w tym dziwnego ?Nie mam duszy biurokraty i już.

#109 Share Adamo

Adamo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo<br /> :PROTECTOR:

Napisany 20 listopad 2011 - 14:09

Expose premiera... ...

Edytowany przez Adamo, 01 grudzień 2011 - 18:14.

#110 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 20 listopad 2011 - 16:04

Expose premiera...

To pierwsze skreślmy twoje ;[ a później zróbmy 100 letni okres przejściowy :D
zobacz ile mają średnio gosp na zachodzie!!! czasami jest tak, że mlody się wykształci ma chęć i ochotę na rozwój do tego możliwości bo ziemie dostanie po wujkach ciotkach, dziadkach i co skreślisz takiego?
kryssr nie koniecznie

Masz rację Janek-skreślić go ;[ -mam 11ha,chciałbym rozwijać in powiększyć areał,tyle że na moim terenie jest głod ziemi,a ceny dochodzą nawet do 55tyś/ha.Wiadomo że jest to za mało więc pracuję w papierni Metsa Tissue na utrzymaniu ruchu jako mechanik.Mając co miesiesiąc te 2500PLN na rękę jestem ciekaw czy szybciej wykończą mnie czy jego.Tak apropo to średnia wielkość gospodarstwa w Austi to 5ha :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 16:09

Expose premiera...

ja płace co miesiąc 150 zł składki zdrowotnej i żyję - dodatkowo mój zakład odprowadza drugie 150 zł składki zdrowotnej od mojego wynagrodzenia - więc nie wiem o co wam chodzi

Że trzeba będzie płacić to nie problem, problem jest fakt że przysłowiowy taksówkarz z 2ha dalej nie będzie płacił i dalej pozostanie szara strefa która szkodzi prawdziwym rolnikom.

#112 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 16:31

Expose premiera... Na razie nie ma sensu gdybać bo usłyszeliśmy tylko zapowiedzi, a znając naszego premiera do ich realizacji jeszcze bardzo długa droga :D Gdyby jednak wprowadzili podatek dochodowy w rolnictwie, to realnie rzecz biorąc nie powinno być źle bo przecież tego dochodu w tym biznesie to za dużego nie ma :mellow: Wszystko zależy od tego jak rozwiążą kwestię odliczeń nawozów, paliwa itp. oraz wszelkie amortyzacje. W sprawiedliwej wersji powinno to wyjść rolnikowi na dobre i ujawnić wszystkie nieprawidłowości w KRUS

#113 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 listopad 2011 - 17:26

Expose premiera... odliczeń środków produkcji nie trzeba wymyślać ludziska kochane - przecież w kraju poza wami rolnictwem zajmują się także przedsiębiorstwa rolne które juz obecnie objęte są pełna rachunkowoscią i stosuja już istniejące przepisy

W koszty można wpakować:
- ratę amortyzacyjną maszyn (czyli 14% wartości maszyny rocznie)
- nawozy
- środki ochorny roślin
- usługi
- części zamienne
- paliwa i smary
- materiał siewny własny i z zakupu
- koszty najęcia pracowników
- dzierżawa (jeśli dzierzawimy grunty od kogoś)
- ubezpieczenia i inne opłaty związane z gospodarstwem
i wszelkie inne rzeczy które bezposrednio zużywane są w procesie produkcji

z kolei jako przychód trzeba będzie wliczyć
- sprzedaż płodów rolnych
- sprzedaż usług
- wynajem ziemi (jeśli to my komuś dzierzawimy)

od przychodu odejmujemy koszty i mamy dochód od którego płacimy podatek więc jeśli ktos będzie dobrze główkował to zapłaci go mniej albo wcale
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#114 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 17:48

Expose premiera... Czyli że jeżeli ktoś ma stare maszyny,stosuje mało nawozów i ŚOR,nie najmuje usługodawców,nie kupuje materiału siewnego,nie wynajmuje pracowników,nie dzierżawi od kogoś gruntów a sprzedaje np. sporo mleka to będzie miał prze....bane :D ?

#115 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 17:49

Expose premiera...

odliczeń środków produkcji nie trzeba wymyślać ludziska kochane - przecież w kraju poza wami rolnictwem zajmują się także przedsiębiorstwa rolne które juz obecnie objęte są pełna rachunkowoscią i stosuja już istniejące przepisy

W koszty można wpakować:
- ratę amortyzacyjną maszyn (czyli 14% wartości maszyny rocznie)
- nawozy
- środki ochorny roślin
- usługi
- części zamienne
- paliwa i smary
- materiał siewny własny i z zakupu
- koszty najęcia pracowników
- dzierżawa (jeśli dzierzawimy grunty od kogoś)
- ubezpieczenia i inne opłaty związane z gospodarstwem
i wszelkie inne rzeczy które bezposrednio zużywane są w procesie produkcji

z kolei jako przychód trzeba będzie wliczyć
- sprzedaż płodów rolnych
- sprzedaż usług
- wynajem ziemi (jeśli to my komuś dzierzawimy)

od przychodu odejmujemy koszty i mamy dochód od którego płacimy podatek więc jeśli ktos będzie dobrze główkował to zapłaci go mniej albo wcale

No właśnie z tego powodu twierdzę że nie powinno to być dla rolników nic złego. Zakładając oczywiście że nie wprowadzą żadnych zmian żeby "ludziom los polepszyć"

#116 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 20 listopad 2011 - 18:06

Expose premiera... "" Jak "uczciwie określić kto faktycznie żyje z pracy na roli"?
Sposób jest jeden wprowadzić w rolnictwie podatek dochodowy, wielu rolników ciągle narzeka jak to jest źle i niedobrze z opłacalnością. Ci na pewno nie mieli by się czym przejmować bo bo jak nie ma się zysków to podatek wynosi zero. ""

Jestem za, mądrze ktoś napisał. U mnie też podatek wynosi zero.

Chodzi o to jak któryś z kolegów powyżej napisał by zlikwidować szarą strefę i tych PASOŻYTÓW którzy kręcą biznesy i niepotrzebnie blokują grunty tylko i wyłącznie dla Krusu. Wystarczy wprowadzić pełną księgowość co nie jest problemem dla nowoczesnego rolnictwa i będzie wiadomo kto prowadzi gospodarstwo, a kto tylko żeruje na dopłatach i Krus.

Otóż to ! Wokół mnie, okolicy pełno takich osób - bogaci kupują ziemię, biorą dopłaty - sie bogacą.
A nawet nie mają pojęcia jak się uprawia ziemię. !

Edytowany przez przemrolnik, 20 listopad 2011 - 18:08.

#117 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:16

Expose premiera... 1. jak wygląda sprawa dopłat do dzierżawionego gruntu. ja dzierżawie 20ha teoretycznie powinienem dostawać dopłaty i oddawać je dzierżawiącemu gdyby to była umowa spisana u notariusza. ale jak to jest na kolanie spisana w (obecności 2 świadków) i dopłaty bezpośrednio trafiają do właściciela. czy to oznacza ze trzeba spisać nową umowę i jak rozwiązać sprawę dopłat. u nas oddaje się je za dzierżawę. gdy dopłatę dostaje od agencji to nie nie liczy się jako dochód, ale gdy tą kwotę przeleje na konto właściciela ziemi to już mogę wrzucić sobie w koszty. a kosztów w podatku dochodowym należy szukać jak najwięcej.

2.jeżeli do gospodarstwa do 6 ha opłaca państwo to jak maja paść psełdo "gospodarstwa" skoro nie generują dochodu a mają możliwość dorobienia na czarno bo skłatke i tak im opłaci państwo. a ziemi i tak nie sprzedadzą

#118 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:44

Expose premiera...

Czyli że jeżeli ktoś ma stare maszyny,stosuje mało nawozów i ŚOR,nie najmuje usługodawców,nie kupuje materiału siewnego,nie wynajmuje pracowników,nie dzierżawi od kogoś gruntów a sprzedaje np. sporo mleka to będzie miał prze....bane :D ?

Jak już wcześniej pisałem wszelkie dotacje "unijne" nie mogą być w żaden sposób opodatkowanie, więc jeśli się odliczy od przychodów dopłaty bezpośrednie to już chyba z samej zasady żaden rolnik nawet ten największy nie będzie płacił podatku dochodowego.

#119 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:19

Expose premiera...

1. jak wygląda sprawa dopłat do dzierżawionego gruntu. ja dzierżawie 20ha teoretycznie powinienem dostawać dopłaty i oddawać je dzierżawiącemu gdyby to była umowa spisana u notariusza. ale jak to jest na kolanie spisana w (obecności 2 świadków) i dopłaty bezpośrednio trafiają do właściciela. czy to oznacza ze trzeba spisać nową umowę i jak rozwiązać sprawę dopłat. u nas oddaje się je za dzierżawę. gdy dopłatę dostaje od agencji to nie nie liczy się jako dochód, ale gdy tą kwotę przeleje na konto właściciela ziemi to już mogę wrzucić sobie w koszty. a kosztów w podatku dochodowym należy szukać jak najwięcej.

2.jeżeli do gospodarstwa do 6 ha opłaca państwo to jak maja paść psełdo "gospodarstwa" skoro nie generują dochodu a mają możliwość dorobienia na czarno bo skłatke i tak im opłaci państwo. a ziemi i tak nie sprzedadzą

ad 1 - jeśli dzierżawisz od kogos pole za dopłaty to dla właściciela gruntu wpływ z tego tytułu to już nie dopłata a przychód z tytułu dzierzawienia gruntu a co za tym idzie kwota ta podlega opodatkowaniu

ad 2 - poza składkami ma być wprowadzony podatek dochodowy - więc jeśli taksówkarz na taryfie zarobi kasę to i tak będzie musiał pomimo tego ze w świetle prawa jest rolnikiem zapłacić pełny podatek dochodowy a nie jak teraz nic (nie licząc rolnego za ten jeden ha) i tutaj pewnie nie jednemu zrzednie mina

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2011 - 20:27

Expose premiera...

ad 2 - poza składkami ma być wprowadzony podatek dochodowy - więc jeśli taksówkarz na taryfie zarobi kasę to i tak będzie musiał pomimo tego ze w świetle prawa jest rolnikiem zapłacić pełny podatek dochodowy a nie jak teraz nic (nie licząc rolnego za ten jeden ha) i tutaj pewnie nie jednemu zrzednie mina

E coś tu kolego kręcisz, KRUS to płaci jako rolnik ale jak ma dodatkową działalność to podatek dochodowy musi już teraz odprowadzać.