Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expose premiera...

279 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 18:29

Expose premiera...

Stawka zdrowotna to 38 chyba zł na kwartał. Nikt przez to z głodu nie umrze. Na upadłość ursusa i tym podobnych zakładó pracowało kilka rządów przez lata, pomagali im związkowcy i same zakłady bardzo się o to starały.

Hubertuss, czy mogę Cię uważać za debila, nie na forum tylko w "swoim mniemaniu"?

Edit:
Literki zjadłem :P

Edytowany przez zmija2a, 19 listopad 2011 - 18:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Expose premiera... Dzisiaj, 00:42
  •  

#82 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 18:49

Expose premiera... Hm w takim razie patrząc na twoje nie mające nic wspólnego z tematem wtracenia nie wiem za kogo ty się uważasz. Ale cóż każdy pisze to na co go stać. Niestety nie podejme tego poziomu więc na dyskusje nie licz.

#83 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 19:01

Expose premiera...

Hubertuss, czy mogę Cię uważać za debila, nie na forum tylko w "swoim mniemaniu"?

Edit:
Literki zjadłem :P

No to i mnie musisz za takiego uważać bo jestem tego samego zdania co @hubertus jeśli chodzi o zakłady, a jeśli o składkę to nie 38 a 55zł kwartalnie jest w planie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2011 - 19:19

Expose premiera...

@JanekJelonek, jesteś w grupie producenckiej jak dobrze pamiętam. Możesz po krótce opisać jak to jest z tym podatkiem dochodowym tak naprawdę. Ile ha, czy płacisz rolny również,jak z odsetkami od kredytów czy też to są koszta, samochód no i czy i ile płacisz tego dochodowego.Który próg podatkowy? :D

Tak to ja :) no chyba, że chcesz Mnie bić to już nie Ja :P
Ile mam ha to już tajemnica i do niczego nie potrzebna imformacja
rolny jest płacony, jednak jest to koszt i jest odliczony od dochodowego, który wynosi 19%
Ja nie narzekam, jeśli się rozwijasz, inwestujesz, szkolisz to możesz jeszcze na tym zyskać, trzeba po prostu dobrze liczyć, czasami bardziej opłaca się jechać na szkolenie (zbierając przy tym wszelkie bilety, paragony itp) niż zapłacić większy podatek. Także jest to dobry stymulator wzrostu dla rolnictwa.
Do kosztów wrzucasz co się da (a raczej na co zgadza się US), dlatego opłaca się kupować nowy sprzęt, bo jak go amortyzujesz to Ci się rozkłada na 7 lat, amortyzację dokładasz do kosztów, przez co masz mniejszy zysk i mniejszy podatek.
Kredyt dokładasz do kosztów, nie wiem jak jest z preferencyjnym bo jakby nie patrzeć to nie jest normalny kredyt, ale leasing, dzierżawa, wynajem do kosztów się nie liczą. Ziemia się amortyzuje.
Tak samochód można kupić na gospodarstwo i ni tylko z kratką, amortyzować go itp. Tak samo jedzenie, nie mówię, że co dzien do sklepu po chleb :P ale raz na miesiąc z okazji jakiegoś szkolenia czy czegoś innego można zrobić zakupy, przynajmniej mój US się nie czepia, tak samo jak za bilety z kina teatru, muzeum itp gdyż można to jak jedzenie pod socjalkę podciągnąć, po prostu przy podatku dochodowym trzeba ciągle myśleć jak się rozwinąć, aby państwu mało oddać. Aha konsultacje przy zakupie maszyn w strefie tropikalnej odpadają, więc wakacji nie podepniesz pod to, no chyba, że dealer wystawi ci zaświadczenie, że we Włoszech lub Hiszpanii byłeś na premierze jakiejś maszyny lub i na wystawie bądź targach rolnych ( już z tego korzystaliśmy :) )

im więcej nawozów maszyn

żeby nie było niedomówień, że mod zachęca to zakupu nawozów sztucznych to powiem, że obornik i kompost też się liczy płynne także.

#85 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2011 - 19:25

Expose premiera...

a jeśli o składkę to nie 38 a 55zł kwartalnie jest w planie.

No chcieli byście :lol: 36 zł jest w planie ale miesięcznie, MIESIĘCZNIE ;[

#86 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 19:27

Expose premiera...

żeby nie było niedomówień, że mod zachęca to zakupu nawozów sztucznych to powiem, że obornik i kompost też się liczy płynne także.

- Lubię to, ni wiadomo co ;)

Poważnie?? :unsure: Jestem w szoku :blink:

Edit:
Był jakiś edit ale nie wiadomo gdzie ;)

Edytowany przez zmija2a, 19 listopad 2011 - 19:33.

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2011 - 19:30

Expose premiera... Poważnie od 15 ha 36 zł/mies http://www.rp.pl/art...r-w-expose.html

#88 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 19:44

Expose premiera...

No chcieli byście :lol: 36 zł jest w planie ale miesięcznie, MIESIĘCZNIE ;[

o rzesz w mordę, policzyłem swe gospodarstwo jako do 15ha, fakt będe bulił 36 miesięcznie. ;[ Przeżyjemy, fajki się żuci to na zus będzie. :lol:

#89 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 19 listopad 2011 - 20:27

Expose premiera... ja płace co miesiąc 150 zł składki zdrowotnej i żyję - dodatkowo mój zakład odprowadza drugie 150 zł składki zdrowotnej od mojego wynagrodzenia - więc nie wiem o co wam chodzi
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#90 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 20:42

Expose premiera... A ja się cieszę z jednego zn opodatkowania księży , wiecie ile kasy się tam przewija za poświęcenie placu pod kościół 5 tyś a to w czasie 1 roku to masz z 50 tyś , potem jakieś poświęcenia czegoś to masz 100 tyś , razem 150 tyś + wynagrodzenie miesięczne jakieś 10 tyś . To jest trochę kasy . Ale to wiadomo ktoś ważny wiadomo że trudno ocenić zarobki bo każdy ma inne ale same składki do kościoła w mojej miejscowości na 3000 osób wynoszą miesięcznie z 30 tyś zł + intencje na mszę , + na chrzty , śluby , chrzty . Kasy się przez to tyle przewija ... Nie mam nic do księży ale wiecie od kasy się w głowach nie którym przewraca zn kochanki i tyle .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 20:50

Expose premiera... to sie nie ciesz. chodzi o to by księża płacili składkę ubezpieczeniową a nie podatek dochodowy :lol:

#92 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 20:53

Expose premiera... @Fanursusa ty chyba nie jesteś fanem Prezesa bo ten oskarża Tuska o zamach na kościół. Jedno jest pewne, księża pod następne wybory odpowiednio nakierują wyborców na kogo mają nie głosować. :lol:

#93 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 21:06

Expose premiera... Szkoda, że rządzący zapomnieli o tym, że jeszcze kilka grup zawodowych (mundurowi, prawnicy, górnicy - jeśli dobrze pamiętam) ma opłacana składkę zdrowotna przez budżet państwa i tam też powinni poszukać tych "paru złotych" które mogą zostać w kasie państwa.

#94 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2011 - 21:25

Expose premiera... mundurówka w mniemaniu wojsko i służby specjalne mają normalnie potrącaną składkę z pensji, za leczenie płaci MON nie ZUS, emerytury i renty, odszkodowania wypłaca MON, z własnego budżetu, także jest tak samo, a nawet bardziej restrykcyjnie niż w innych zakładach pracy. Bo jaki zakład z własnej kasy leczy pracownika? :lol:

#95 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 04:34

Expose premiera...

Hm w takim razie patrząc na twoje nie mające nic wspólnego z tematem wtracenia nie wiem za kogo ty się uważasz. Ale cóż każdy pisze to na co go stać. Niestety nie podejme tego poziomu więc na dyskusje nie licz.

A widziałeś krowę, która sama by się doiła - oddając mleko do spółdzielni mleczarskiej, oferując za "samo wydojenie" przelew środków pieniężnych właścicielowi? Jak nie, to wszystkie zboczenia przed Tobą. Pozdro.

#96 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 08:55

Expose premiera...

Poważnie od 15 ha 36 zł/mies http://www.rp.pl/art...r-w-expose.html

Te hektary to będą brane pod uwagę fizyczne czy przeliczeniowe?

#97 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 20 listopad 2011 - 09:14

Expose premiera... było już napisane, że przeliczeniowe

#98 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 listopad 2011 - 09:16

Expose premiera...

A widziałeś krowę, która sama by się doiła - oddając mleko do spółdzielni mleczarskiej, oferując za "samo wydojenie" przelew środków pieniężnych właścicielowi? Jak nie, to wszystkie zboczenia przed Tobą. Pozdro.

zmija2 - a widziałeś krowę za którą po wizycie weterynarza rolnik nie płaci ?? korzystać ze służby zdrowia to pierwsi a jak się trzeba dołożyć 1/4 tego co płaci przecięty robotnik to sie wielka krzywda dzieje (przeciętny w rozumieniu zarabiający 1500 zł na rękę)

pisałem to wcześniej - ludzie z którymi pracuję zarabiają przeciętnie 1500 zł na rękę i co miesiąc odciągane jest od ich pensji 150 zł samej składki zdrowotnej (nie wliczając reszty składek które łącznie pochłaniają 30% dochodu) - a wy macie płacic 36 zł miesięcznie (i to nie wszyscy) i robicie wilki szum wokół tego - to wasze ględzenie powoli staje się żenujące

nie licząc już tego że w okresie żniw jak sie zapiernicza po 12-14 godzin na dobe i dojdzie dodatek za nadgodziny to od pensji 2500-3000 zł odciagnięte zostanie 250-300 zł
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#99 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 09:53

Expose premiera...

zmija2 - a widziałeś krowę za którą po wizycie weterynarza rolnik nie płaci ?? korzystać ze służby zdrowia to pierwsi a jak się trzeba dołożyć 1/4 tego co płaci przecięty robotnik to sie wielka krzywda dzieje.
pisałem to wcześniej - ludzie z którymi pracuję zarabiają przeciętnie 1500 zł na rękę i co miesiąc odciągane jest od ich pensji 150 zł samej składki zdrowotnej (nie wliczając reszty składek które łącznie pochłaniają 30% dochodu) - a wy macie płacic 36 zł miesięcznie (i to nie wszyscy) i robicie wilki szum wokół tego - to wasze ględzenie powoli staje się żenujące

No i tu kolega ma rację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 09:57

Expose premiera... Zobaczymy co powie na dokręcenie śruby rolnikom Sawicki?// :rolleyes: