Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expose premiera...

279 odpowiedzi na ten temat

#41 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:55

Expose premiera... dla uściślenia :) wszelkie "ha" pojawiające się w expose to ha przeliczeniowe, bo cały czas takimi operuje KRUS (info od pracownika KRUS), już wcześniej były przymiarki do takich "ataków na rolnika", ale upadały i opierały się na ha przeliczeniowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Expose premiera... Dzisiaj, 03:37
  •  

#42 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:56

Expose premiera... Tak jest wprowadzić reformę rolną! Po wsi przejdzie się trójka przedstawicieli jeden z ARiMR, jeden z ODR, jeden z Izby Rolniczej i ocenią które gospodarstwo jest przyszłościowe jak nie rokuje szans na rozwój to czerwony krzyżyk na bramie i koniec dopłat, wylot z KRUSU, zamiast podatku rolnego podatek od nieruchomości itd. Na początek wszystkie gospodarstwa do 50 ha do przeglądu. Musi być wizja Polskiego rolnictwa duże prężne gospodarstwa a nie jakieś popierdółki na kilku ha

#43 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 18 listopad 2011 - 20:57

Expose premiera... Też mi się tak wydawało ale wolałem się upewnić :P .

#44 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:00

Expose premiera... tutaj jest cos o składkach
http://niezalezna.pl...ostatnie-4-lata

- Rolnictwo

Od lutego 2012 r. ma zmienić się system pobierania składki zdrowotnej dla rolników - za najbiedniejszych nadal będzie płacić państwo (gospodarstwa do 6 ha), przy gospodarstwach od 6 ha do 15 ha - rolnik zapłaci połowę składki, czyli 18 zł miesięcznie, a pow. 15 ha - pełną składkę - 36 zł. Rolnicy zyskają możliwość częściowego odpisania składki od podatku.

Rząd proponuje wprowadzenie rachunkowości w gospodarstwach rolnych od 2013 r., a następnie opodatkowanie gospodarstw rolnych w zależności od odchodów. W pespektywie rząd przewiduje likwidację podatku rolnego możliwość odejścia od KRUS.

#45 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 18 listopad 2011 - 21:00

Expose premiera... jedno jest pewne - ceny pójdą do góry

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:03

Expose premiera... Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy :D
rozwiń myśl za głupi jestem ab ją zrozumieć :D

-co tu jest do rozwijania-papiery,papiery a z czego się papier robi ?-a ja głupi przed papierami na wieś nawiałem :D .

#47 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Expose premiera... ale nie produktów rolnych

#48 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Expose premiera... Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy
rozwiń myśl za głupi jestem ab ją zrozumieć

Lasy ucierpia bo zapisza setki niepotrzebnych kartek papieru ;p

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2011 - 21:06

Expose premiera...

Tak jest wprowadzić reformę rolną! Po wsi przejdzie się trójka przedstawicieli jeden z ARiMR, jeden z ODR, jeden z Izby Rolniczej i ocenią które gospodarstwo jest przyszłościowe jak nie rokuje szans na rozwój to czerwony krzyżyk na bramie i koniec dopłat, wylot z KRUSU, zamiast podatku rolnego podatek od nieruchomości itd. Na początek wszystkie gospodarstwa do 50 ha do przeglądu. Musi być wizja Polskiego rolnictwa duże prężne gospodarstwa a nie jakieś popierdółki na kilku ha

To pierwsze skreślmy twoje ;[ a później zróbmy 100 letni okres przejściowy :D
zobacz ile mają średnio gosp na zachodzie!!! czasami jest tak, że mlody się wykształci ma chęć i ochotę na rozwój do tego możliwości bo ziemie dostanie po wujkach ciotkach, dziadkach i co skreślisz takiego?
kryssr nie koniecznie

#50 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 18 listopad 2011 - 21:09

Expose premiera...

tutaj jest cos o składkach
http://niezalezna.pl...ostatnie-4-lata

- Rolnictwo

Od lutego 2012 r. ma zmienić się system pobierania składki zdrowotnej dla rolników - za najbiedniejszych nadal będzie płacić państwo (gospodarstwa do 6 ha), przy gospodarstwach od 6 ha do 15 ha - rolnik zapłaci połowę składki, czyli 18 zł miesięcznie, a pow. 15 ha - pełną składkę - 36 zł. Rolnicy zyskają możliwość częściowego odpisania składki od podatku.

Rząd proponuje wprowadzenie rachunkowości w gospodarstwach rolnych od 2013 r., a następnie opodatkowanie gospodarstw rolnych w zależności od odchodów. W pespektywie rząd przewiduje likwidację podatku rolnego możliwość odejścia od KRUS.

W 2012r. będzie można odpisać część składki z podatku rolnego??? Bo jeśli nie to z czego.
Tylko jest jeden problem z czego ja mam sobie odpisać tę składkę jeśli do połowy 2013r. wyzerowałem sobie podatek rolny???:unsure:

Edytowany przez slaw17, 18 listopad 2011 - 21:13.

antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:10

Expose premiera... Ja od 8lat prowadzę księgowość Vat i Fadn i co roku wychodzi że nie mam dochodu. Jak chcą mnie opodatkować to muszą coś innego wymyślić. :lol: Gorzej że mam dużo budynków i tu mnie może zaboleć. :(

#52 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 18 listopad 2011 - 21:13

Expose premiera... Zreformują KRUS w imię powstrzymania kryzysu, a jak przyjdzie wiek emerytalny okaże się, że jak nasi Rodzice przyjdzie nam żyć na skraju nędzy.

#53 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Expose premiera... No właśnie czy podatek katastralny nie stanie się katastrofalnym ?Też mam trochę budynków-ale najgorzej będzie miał mój kuzyn kilkanaście ha pod dachem :D .

#54 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Expose premiera... szczerze mówiąc niewiele mnie obchodzi powierzchnia gospodarstwa na zachodzie. niedawno był u mnie dziennikarz z niemieckiej gazety rolniczej i stwierdził że takie gospodarstwa jak u mnie i u moich sąsiadów nie maja racji bytu. u nich już dawno by upadły. bo niby za mały dochód itp. w polsce rolnicy uporali się z kolektywizacją, komuną to i tuska przetrzymają.

#55 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:14

Expose premiera... Po to idzie ta komisja aby nie wylać dziecka z kąpielą, jak jest młody i ma szansę na rozwój to kierować tam wszystkie możliwe formy wsparcia premię młodego rolnika, kredyty preferencyjne, dałbym mu nawet prawo pierwokupu państwowej ziemi z zasobów ANR po cenie oszacowania bez przetargu. Natomiast wszystkie patologie socjale itp kijem do roboty po co ludzi oszukiwać i dopłacać do lenistwa i głupoty

#56 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:14

Expose premiera... jak opłacisz skladke to pewnie wtedy możesz odliczyc składke ;)

a tak nawiasem mówiąc
"Światowy kryzys wymusza na nas działania niepopularne, wymagające wyrzeczeń od wszystkich" - ale nie od kolesi

Edytowany przez wsiok, 18 listopad 2011 - 21:18.

#57 Share krzysiek8540

krzysiek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:32

Expose premiera... Moim zdaniem to najpierw powinni się dobrze przyjrzeć tym gosp. do 6ha. Z tego względu iż jak ktoś już wcześniej pisał duża większość jest tylko ubezpieczona w KRUS a ziemia jest w dzierżawie bądź stanowi tylko dodatek(dopłaty bezpośrednie) do innego źródła dochodu. Reformy jestem za ale przemyślane i dobrze przygotowane, a nie bo potrzebne są pieniądze na dług publiczny itd.

#58 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:38

Expose premiera...

Po to idzie ta komisja aby nie wylać dziecka z kąpielą, jak jest młody i ma szansę na rozwój to kierować tam wszystkie możliwe formy wsparcia premię młodego rolnika, kredyty preferencyjne, dałbym mu nawet prawo pierwokupu państwowej ziemi z zasobów ANR po cenie oszacowania bez przetargu. Natomiast wszystkie patologie socjale itp kijem do roboty po co ludzi oszukiwać i dopłacać do lenistwa i głupoty

Byłoby super , ale Unia idzie inną drogą i w nowym budżecie dalej ma m promować małe gospodarstwa poprzez niskotowarówki czy też zryczałtowane dopłaty bez spełniania wymogów. Paranoja.Zrobić porządek z Krus i z 2mln stanie się 800tyś gospodarstw rolnych a produkcja i tak będzie na tym samym poziomie. Robić reformy jakie się da, aby uszczelnić systemy emerytalne i ograniczyć przekręty, a wszystkim będzie się żyło lepiej. :D

#59 Share andronek

andronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:51

Expose premiera...

Byłoby super , ale Unia idzie inną drogą i w nowym budżecie dalej ma m promować małe gospodarstwa poprzez niskotowarówki czy też zryczałtowane dopłaty bez spełniania wymogów. Paranoja.Zrobić porządek z Krus i z 2mln stanie się 800tyś gospodarstw rolnych a produkcja i tak będzie na tym samym poziomie. Robić reformy jakie się da, aby uszczelnić systemy emerytalne i ograniczyć przekręty, a wszystkim będzie się żyło lepiej. :D

A gdzie upchniesz ludzi z pozostałych 1,2mln gospodarstw?
Na Madagaskar czy na księżyc, bo Irlandia ani UK więcej już nie wyżywią.
Jak już wyżej napisano Tuskowi chodzi o zdrenowanie kasy ze wsi a nie uzdrowienie wsi jako środowiska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2011 - 22:08

Expose premiera... pomieszczą się, spokojna glowa ;)