Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expose premiera...

279 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2011 - 19:34

Expose premiera...

chcą wykonczyc male gospodarstwa. i bardzo dobrze bo tylko rozdrobnienie. u mnie w okolicy gospodarstwa od 5 do 20 ha stanowią jakies 85%. wiec zrobi sie luzniej. napewno nie bedzie lepiej <_<

Najpierw piszesz że dobrze że wykończą tych małych, bo zrobi się luźniej a dodajesz że "na pewno nie będzie lepiej" - to już nie wiem o co Ci w końcu chodzi, czy mają małych wykończyć czy nie. :P
P.S. Ty lepiej uważaj żeby Ciebie prędzej nie wykończyli niż tych małych :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Expose premiera... Dzisiaj, 23:17
  •  

#22 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 18 listopad 2011 - 19:40

Expose premiera...

No dobra- piszesz o dochodzie żeby go opodatkować-nie ma co ukrywać że większość rolników ma też kredyty które to trzeba spłacać-jak to potraktować ?Jako rozchód ?

Jeśli będzie to podatek na zasadach ogólnych to moim zdaniem tak. Poza tym będzie można sobie odliczyć amortyzację: maszyn, budynków i zakupionych zwierząt.
Tak a propos amortyzacji, jeden z ekspertów wypowiedział się że teraz Min. Finansów będzie musiał stworzyć algorytm amortyzacji krowy i konia. :lol:

Poza tym jak już wprowadzą podatek dochodowy w rolnictwie to jestem ciekaw jak rozwiążą sprawę pomocy społecznej, bo znając życie Ci do ok. 10-15ha będą mieli dochód mniejszy niż 504zł/osobę i mogą się ubiegać o pomoc z MOP-su?
antyfan AF

#23 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2011 - 19:44

Expose premiera... Zapowiedzieć radykalne zmiany to jedno ,ale wprowadzić je w życie to drugie .Jestem ciekaw czy PSL poprze likwidację KRUS i wrzucenie nas do ZUS-u .Plany ambitne ,ale co będzie z Koalicją PO &PSL jak zechcą zlikwidować KRUS ?-tego nie wiedzą nawet najstarsi Apacze .

Jak wprowadzą podatek dochodowy to też się mogą rozczarować -jest bardzo dużo małych gospodarstw które nie przynoszą zysku ,a utrzymują się tylko z dopłat Unijnych czy z Emerytur ,rent dziadków,a te nie liczą się jako dochód i może się okazać że państwo będzie musiało je objąć pomocą socjalną .

Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu i bać się na zapas .

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 19:50

Expose premiera... No problem-przeforsuje się ustawę że dopłaty liczą się jako dochód i cześć.
"
Jeśli będzie to podatek na zasadach ogólnych to moim zdaniem tak. Poza tym będzie można sobie odliczyć amortyzację: maszyn, budynków i zakupionych zwierząt."-wątpię bo wtedy żaden rolnik nie płaciłby podatku a chyba jednak o to chodzi aby płacić-nie ?

#25 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 18 listopad 2011 - 19:55

Expose premiera... @jaro- dopłaty unijne nie mogą być w żaden sposób opodatkowane także nie mogą być uznane też jako dochód.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#26 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 19:59

Expose premiera... Ja uważam, że powinno się zlikwidować zasiłki. Krus powinien być powiedzmy od 6-8 ha (przy np. ogrodnictwie od mniejszego areau), osoby które mają mniej ziemni i tak się z niej nie utrzymują.

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:01

Expose premiera... Wiem o tym-dlatego więc piszę że coś się wymyśli-nawet Hitler pisał o Polakach że to pomysłowy naród :D .

#28 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 18 listopad 2011 - 20:05

Expose premiera... @jaro ustawę to rząd może przeforsować ale co z tego jeśli nie będzie zgodna z prawem UE. Zastanie później zaskarżona a Państwo będzie musiało oddać bezprawnie zabrane podatki.
Nie wyobrażam sobie aby nie było możliwe w rolnictwie przejść na zasady ogólne. W takim wypadku nie miało by sensu wprowadzenia rachunkowości, lepiej by było podwyższyć podatek gruntowy.

Co do "wątpię bo wtedy żaden rolnik nie płaciłby podatku a chyba jednak o to chodzi aby płacić-nie ?" nie zgodzę się z tobą.
A oto dlaczego

"Zada ktoś pytanie: czy warto przeprowadzać tę operację, żeby nie otrzymać prawdopodobnie nic (albo prawie nic) z wpływów podatkowych? I tu dotykamy sedna problemu: bezpośrednio operacja ta przyniesie w sumie niewiele pieniędzy. Pośrednio – dużo, ponieważ podatek dochodowy, zwłaszcza od grup pierwszej i drugiej, zrodzi „popyt” na udokumentowanie fakturami zakupu towarów i usług.

Dziś większość obrotów z tego tytułu jest poza jakąkolwiek ewidencją, czyli również poza opodatkowaniem zarówno VAT, jak i podatkiem dochodowym. To od dostawców i usługobiorców na rzecz rolników, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, tracimy dziś i będziemy tracić bezpośrednie istotne wpływy budżetowe. To jest właśnie najważniejszą misją tej operacji. Różnie szacuje się skalę nieopodatkowanej (VAT oraz podatkiem dochodowym) sprzedaży na rzecz producentów rolnych. Najostrożniejsze szacunki utraconych wpływów zamykają się kwotą co najmniej 7 mld zł rocznie, a sądzimy, że jest to znacznie więcej. Nie jest to nawet sensu stricte szara strefa, lecz skutek luki w systemie podatkowym."

źródło: http://www.rp.pl/art...ictwie.html?p=2
antyfan AF

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2011 - 20:08

Expose premiera... Najpierw niech będą przepisy , a potem będziemy myśleć jak ich obejść. :P

#30 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:12

Expose premiera... z tymi reformami nie pójdzie im tak łatwo jest bardzo dużo gospodarstw poniżej 10ha które są prowadzone na zasadzie zasiał sprzątnoł wzioł dopłaty nie mające żadnej hodowli. Utrzymujące się z emerytury dziadków i tego co zarobią na czarno. Ludzie ci płacą podatek rolny i krus. A po tych zmianach nie zapłacą nic bo gospodarstwo nie przynosi żadnego dochodu jeszcze gmina będzie musiała im zasiłek wypłacić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:14

Expose premiera...

Zapowiedzieć radykalne zmiany to jedno ,ale wprowadzić je w życie to drugie .Jestem ciekaw czy PSL poprze likwidację KRUS i wrzucenie nas do ZUS-u .Plany ambitne ,ale co będzie z Koalicją PO &PSL jak zechcą zlikwidować KRUS ?-tego nie wiedzą nawet najstarsi Apacze .

PSL zgodzi się na wszystko co zechce PO byleby tylko zachować swoje ciepłe posadki, jeżeli nie wypali to i tak powiedzą że to było za rządów Tuska a nie Pawlaka bo oni przecierz tylko koalicjantem byli.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że któryś poseł z PSL-u zna realia polskiej wsi i pomoże stworzyć system w którym składki nie zwiększą się kilkukrotnie, a nasze emerytury (jeżeli ich doczekamy jako rolnicy) będą chociarz dwa razy większe niż naszych rodziców.

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:17

Expose premiera... Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy :D .Druga sprawa-nadmierny fiskalizm nigdy na dłuższą metę nie pomagał kondycji finansowej państwa-może zamiast koncentrować się na na owych "co najmniej 7 miliardach złotych" z których zrobi się co najwyżej 3,5 miliarda lepiej zastanowić się co zrobić aby nie musieć rozpaczliwie owych 7 miliardów potrzebować.
"ustawę to rząd może przeforsować ale co z tego jeśli nie będzie zgodna z prawem UE. Zastanie później zaskarżona a Państwo będzie musiało oddać bezprawnie zabrane podatki."-np.powoli w ratach i z godnością ...za jakiś czas :D .

#33 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:22

Expose premiera... nie ma co sie oszukiwać... oni nas wykończą! :(

#34 Share wpz

wpz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:30

Expose premiera... No panowie jeśli wypali ta reforma,to jest to początek końca PSL-u.

#35 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:32

Expose premiera... na początek proponowałbym obcięcie o połowę pensji premiera oraz wszystkich urzędników w randze ministra. niech przykład cięć idzie z góry

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:33

Expose premiera... Wojtas Ty to masz poczucie humoru :D .

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2011 - 20:47

Expose premiera... troche niski prog bo co to jest te 6 ha powinno byc 20-50 i wiecej
dlaczego niski? deczko ponad 10 ha to średnia krajowa,
odsetek gospodarstw

o powierzchni użytków rolnych 15 ha i więcej wynosi zaledwie 9%, podczas gdy
odsetek gospodarstw najmniejszych, o powierzchni 0-5 ha, wynosi prawie 70%;

cytat z wyników spisu rolnego 2010 ;) prawie 3/4 ma to w nosie
teraz będą gospodarstwa do 6ha, 14,99ha i duże :lol:

Mnie najbardziej niepokoi wprowadzenie podatku dochodowego...
mam taki od 4 lat i jakoś żyję, po prostu trzeba zacząć ostro liczyć, amortyzację, koszt produkcji, szkolenia itp.

mi się właśnie wydaję że chcą wykończyć tych co mają 25-50 ha. przecież wyraźnie było powiedziane że cała składka
jak się będziesz rozwijał i przedstawiał ujemny, zerowy lub znikomy dochód ( nie pamiętam do jakiej stawki) to nie płacisz składek zdrowotno-emerytalnych!!!

Należy podkreślić że środki unijne (dopłaty, prow itp.) nie będą wliczana do przychodu rolnika ( jak się nie mylę to UE zabrania nakładania danin publicznych na środki UE).
zgadzam się z tym

Rachunkowość pozwoli określić kto jest rolnikiem a kto już przedsiębiorcą rolnym.
Bo obecnie mąż i żona mają razem 100ha i są gospodarstwem! a nie przedsiębiorstwem

No dobra- piszesz o dochodzie żeby go opodatkować-nie ma co ukrywać że większość rolników ma też kredyty które to trzeba spłacać-jak to potraktować ?Jako rozchód ?
Kredyt doliczasz do kosztów, więc zmniejsza się zysk, leasing, wynajem już nie podlegają tej regule.

po trzecie głosować na chłopów
na te kurwiki z logo koniczynki co sprzedadzą się każdemu?

po czwarte należy się zrzeszać tylko silne związki zawodowe rolników obronią pozycje rolników {przykład Francja}
brawo z tym się całkowicie zgadzam

no ale powiedzcie ja np mam 16 ha i powolutku chciałbym się rozwijać, bo w mieście też nie bardzo jest czego szukać, bardzo mało ofert pracy nie mówiąc już o pracy z której dało by się jakoś wyżyć
tak jeśli się rozwijasz masz wydatki na rozwój to masz mały dochód więc dasz radę, w przypadku jakbyś się nie rozwijał to masz przerypane

reforma składki zdrowotnej musi być i tyle, ale wydaje mi się że to chyba nie będa jakies kolosalne kwoty.
reforma niech się zacznie od solidnej reformy finansów służby zdrowia, a następnie podziały kasy, niech ZUS, KRUS, NFZ i reszta nie stawia pałaców za naszą kasę!!! na tym są pieniądze do zaoszczędzenia.

Poza tym jak już wprowadzą podatek dochodowy w rolnictwie to jestem ciekaw jak rozwiążą sprawę pomocy społecznej, bo znając życie Ci do ok. 10-15ha będą mieli dochód mniejszy niż 504zł/osobę i mogą się ubiegać o pomoc z MOP-su?
Tak bo Ci się będzie należał, tak samo możesz wszystkich w domu zarejestrować jako bezrobotnych a sam płacić składkę

@jaro ustawę to rząd może przeforsować ale co z tego jeśli nie będzie zgodna z prawem UE. Zastanie później zaskarżona a Państwo będzie musiało oddać bezprawnie zabrane podatki.
zachód już jest na odpowiedniku ZUSu ;)

Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy :D
rozwiń myśl za głupi jestem ab ją zrozumieć :D

nadmierny fiskalizm nigdy na dłuższą metę nie pomagał kondycji finansowej państwa
dokładnie przez ostatnie 4 lata gospodarka dlatego sobie tak dobrze radziła bo nikt jej nie przeszkadzał (czytaj rząd)

w związku z tym, że zastosowałem podkreślenie i pochylenie, czasami wyskakują emotki bez potrzeby!!!

Edytowany przez Profil usunięty, 18 listopad 2011 - 20:48.

#38 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:50

Expose premiera... kiedys kiedys bylo tak ze osoba bedaca w rzadzie musiala byc majetna i traktowala to jako cos dodatkowego a przy okazji chec zrobienia czegos dobrego dla kraju... teraz jest inaczej...

#39 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 20:51

Expose premiera... czemu tak wszyscy płaczecie? zabiorą wam ulgę w postaci krusu i już świat jest zły? no śmiać mi się chce ;) zobaczcie ile płaci dziś przedsiębiorca za siebie i za każdego pracownika ZUSu - jest to ok 900zł miesięcznie. Rolnik (uśredniając różne powierzchnie) ok 200-300zł/mc. KRUS był i jest ulgą z którą rolnik za bardzo się przyzwyczaił i teraz traktuje jak konstytucyjny przywilej ktorego bedzie bronił kosą do upadłego! Nie ma co kryć że czasy są ciężkie. Trzeba reform! Cięcia również są potrzebne, żebyśmy nie pękli jak grecy czy irlandia. Zrozumcie że świat wisi w powietrzu. Wiem że to nie my wywolalismy ten wszechobecny 'kryzys', ale w dobie powszechnej globalizacji, przyjdzie nam za za niego po części zapłacić. Jesteśmy w tej machinie chcąc nie chcąc. Nie jestem za a nawet przeciw, próbuje tylko zrozumieć niektóre plany obecnego rządu, mając jakieś tam pojęcie o otaczającym świecie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 18 listopad 2011 - 20:51

Expose premiera... Ciekawi mnie tylko czy te naliczanie składek emerytalnych opartych na powierzchni gospodarstwa to będzie tyczyć się wartości wyrażonych w ha fizycznych czy przeliczeniowych bo nie ukrywajmy będzie to miało kolosalne znaczenie.