Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expose premiera...

279 odpowiedzi na ten temat

#261 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:26

Expose premiera... Dlaczego zaskakujące ?-ja o tym wiedziałem od lat-co więcej nie zdziwiłbym się gdyby to Polacy sami urządzili takie obozy (za to co Niemcy uczynili ponieśli niewspółmiernie małą karę-tak pisze "Niemcy" a nie mityczni naziści :D ).Tak się niestety składa że po wojnie u władzy nie znaleźli się rdzenni Polacy lub osoby czujące się Polakami-jezeli już byli to Polacy to tzw."swołocz".Ster władzy dzierżyli Rosjanie mający za pomocników w/w swołocz i masę ludzi wywodzących się z Bliskiego Wschodu a nie będących wyznawcami Proroka :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Expose premiera... Dzisiaj, 23:51
  •  

#262 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:00

Expose premiera...

Dlaczego zaskakujące ?-ja o tym wiedziałem od lat-co więcej nie zdziwiłbym się gdyby to Polacy sami urządzili takie obozy (za to co Niemcy uczynili ponieśli niewspółmiernie małą karę-tak pisze "Niemcy" a nie mityczni naziści :D ).Tak się niestety składa że po wojnie u władzy nie znaleźli się rdzenni Polacy lub osoby czujące się Polakami-jezeli już byli to Polacy to tzw."swołocz".Ster władzy dzierżyli Rosjanie mający za pomocników w/w swołocz i masę ludzi wywodzących się z Bliskiego Wschodu a nie będących wyznawcami Proroka :D .

Tej swołoczy było całkiem sporo, wysko postawionej i z samego dołu. Mimo tego jestem skłonny rozgraniczyć działania wojenne od odwetu na ludności cywilnej. Moi dziadkowie byli jeńcami wojennymi i ten którego pamietam opowiadał jak zachowywali sie w obozch, w stosunku do tych zołnieży nie będących Polakami i katolikami, ci(dośc liczni) o statusie jeńców wojennych. Później pracowali u bauerów i złego słowa nie mogli powiedzieć o nich jako ludziach, za to młody narybek poddany indoktrynaji HJ pokazywał wyższość swojej rasy(za co bywał mocno przywoływany do porządku przez rodziciela). W tym linku jest dość ciekawa dyskusja na forum.

Edytowany przez zorzyk2, 11 styczeń 2012 - 21:14.

#263 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:38

Expose premiera... Mój dziadek był w Majdanu ale na szczęście mało pamięta miał 6 lat. Moja miejscowość została dosyć mocno spacyfikowana i od jednego starszego pana z opowieści wiem że wcale nie było tak różowo na przymusowych robotach w rzeszy mówił że musiał ciągnąć pług razem z krową a Niemiec miał bat spał w oborze i jadł z trzodą kartofle. Ale tak jak i wszędzie są różni niejeden polak przysłużył się Hitlerowi bardziej od jego żołnierzy. Nieludzkie zachowania do jakich się dopuścili okupanci co nie miało jeszcze miejsca na ziemi w takiej skali musiało przynieść chęć zemsty i myślę że mieli do tego prawo. Tylko szkoda że zemsta nie byłą w żaden sposób inicjowana przez Polaków tylko ruskich i nie zapominajmy o losach Polskich żołnierzy którzy po wojnie niejednokrotnie byli zabijani w Polskich więzieniach i przez Polaków. Dla mnie największą porażką dwudziestoletniej wolnej Polski jest to iż nigdy nie zostały rozliczone działania tamtych czasów a ludzie którzy dopuszczali się tego z namaszczeniem moskali mają dalej wielki wpływ na politykę w Polsce.

#264 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:20

Expose premiera... Więc tak:
1. Posty nie na miejscu zostały ukryte;
2. @StasiekS jeżeli się nie uspokoi i nie przestanie pisać bredni, dostanie bonusowego bana
3. Proszę wrócić do tematu.

#265 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:27

Expose premiera... Bredni? Przekaże babci która wychowała się przy jednym z obozów i jej ojciec tam pracował. Czy może lepiej ukryć prawdę, że cześć Polaków także chętnie pomagała w zamienianiu pewnej narodowości w mydło? Swoich sąsiadów często także. Tylko za bardzo nikt nie chce o tym przypominać a jak już to zrobi to oskarża się go o bluźnierstwo. Tylko pamiętajcie, że w książkach od historii nie wspomną o tym, że Heniek podkablował sąsiada Niemcom za to, że zabawiał się z jego żona(historia autentyczna) albo jak Polacy zarabiali na ukrywaniu Żydów.

#266 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:37

Expose premiera... Załóż temat dotyczący historii Polski to sam chętnie z Tobą podyskutuję, ale nie zaśmiecaj tego tematu.

#267 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:39

Expose premiera... Na temat historii to mój drugi post.

#268 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:45

Expose premiera...

Mój dziadek był w Majdanu ale na szczęście mało pamięta miał 6 lat. Moja miejscowość została dosyć mocno spacyfikowana i od jednego starszego pana z opowieści wiem że wcale nie było tak różowo na przymusowych robotach w rzeszy mówił że musiał ciągnąć pług razem z krową a Niemiec miał bat spał w oborze i jadł z trzodą kartofle. Ale tak jak i wszędzie są różni niejeden polak przysłużył się Hitlerowi bardziej od jego żołnierzy. Nieludzkie zachowania do jakich się dopuścili okupanci co nie miało jeszcze miejsca na ziemi w takiej skali musiało przynieść chęć zemsty i myślę że mieli do tego prawo. Tylko szkoda że zemsta nie byłą w żaden sposób inicjowana przez Polaków tylko ruskich i nie zapominajmy o losach Polskich żołnierzy którzy po wojnie niejednokrotnie byli zabijani w Polskich więzieniach i przez Polaków. Dla mnie największą porażką dwudziestoletniej wolnej Polski jest to iż nigdy nie zostały rozliczone działania tamtych czasów a ludzie którzy dopuszczali się tego z namaszczeniem moskali mają dalej wielki wpływ na politykę w Polsce.

Jakoś dziwnie dużo było tych namaszczonych, wnosząc oczywiście po liczbie legitymacji partyjnych dochodzącą w szczytowym okresie na ponad 3 mln dorosłych polaków. O wielokrotnie większej liczbie złodziei, pijaków, bydlaków i kur# różnej maści nie wspominając, o czym niestety dzisiejsze media mało mówią, a sądy traktują łagodniej jak rowerzystów po dwóch piwach.
Nie widzę wiec podstaw by StasiekS nie miał prawa podejrzewać, a jego babcie wiedzieć, ze w okresie wojny i tzw "bezhołowia" w narodzie polskim uwidaczniają się wszelkie dzikie instynkty zdolne do najpodlejszych czynów.

#269 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:01

Expose premiera...

- Rzad chce w roku 2012 zmienić system płacenia składek za rolników. Za najbiedniejszych na gospodarstwach do 6 ha nadal to państwo będzie płacić państwo. Rolnicy posiadający gospodarstwa od 6 do 15 ha będą płacić 50% składki. Reszta rolników będzie płacić całość. Od kolejnego roku rolnicy będą płacić normalne podatki. Od 2015 roku zaczniemy wprowadzać rachunkowość. Podatki będą rozliczane na zasadach ogólnych. W następnych latach pozwoli to odejść od systemu KRUS. Taki system przyniesie rolnikom wiele korzyści, w tym ulgi podatkowe o których wspominałem - mówił Tusk.
co wy na to?

Co ma dyskusja o obozach, zachowaniach polaków po wojnie do pierwszego posta w temacie?
Ostatni raz proszę o powrót do tematu!

#270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:17

Expose premiera... Trudno dyskutować o chęciach, skoro wiadomym jest czym jest piekło wybrukowane.
Zresztą "słonce wszystkich słońc" posiada tak dużo chęci że trudno je wszystkie ogarnąć, natomiast dyskusja o czynach w/w "słońca" nie ma sensu, gdyż słowa nie idą w parze z czynami, co tez być może jest powodem zejścia dyskusji na tzw. manowce.
P.s.
Pisząc o czynach mam na myśli oczywiście te, które czynią nasz kraj lepszym jutro niż był dzisiaj.
2. P.s.
Nie wydaje się wam Wielce Szanowni Moderatorzy, że kuriozalne jest otrzymanie ostrzeżenia, bana lub upomnienia w dziale Hyde Park.

Edytowany przez xemit, 12 styczeń 2012 - 23:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 00:21

Expose premiera...

Trudno dyskutować o chęciach, skoro wiadomym jest czym jest piekło wybrukowane.Zresztą "słonce wszystkich słońc" posiada tak dużo chęci że trudno je wszystkie ogarnąć, natomiast dyskusja o czynach w/w "słońca" nie ma sensu, gdyż słowa nie idą w parze z czynami, co tez być może jest powodem zejścia dyskusji na tzw. manowce. P.s.Pisząc o czynach mam na myśli oczywiście te, które czynią nasz kraj lepszym jutro niż był dzisiaj.2. P.s.Nie wydaje się wam Wielce Szanowni Moderatorzy, że kuriozalne jest otrzymanie ostrzeżenia, bana lub upomnienia w dziale Hyde Park.

Ban to jeszcze nic...ale usuwanie postów to już przegięcie...każdy ma prawo do własnego zdania a cenzura jaka nam tu wprowadzono odeszła z poprzednim systemem....może któryś z moderatorów tego nie zauważył... Owszem może i rozmowa nie na temat ale chyba nikt tu z obecnych nie miał nic przeciwko temu... przynajmniej nie protestował...Tak wiec drodzy cenzorzy idźcie naprawiać świat gdzie indziej....

#272 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 styczeń 2012 - 10:38

Expose premiera... Dobra wiec sobie róbcie tutaj gnój, jak będziecie się wyzywać to nie z żalem do nas( jak nie ma być kontroli to nawet tego zacytowanego posta wyżej nie edytuje)..
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#273 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2012 - 10:58

Expose premiera...

Więc tak:
1. Posty nie na miejscu zostały ukryte;
2. @StasiekS jeżeli się nie uspokoi i nie przestanie pisać bredni, dostanie bonusowego bana
3. Proszę wrócić do tematu.

więc tak jesteś modem możesz założyć od razu temat w HP dać link i będzie po sprawie
user musi czekać na akceptację tematu przez moda (tak mi się o uszy obiło) więc dlaczego modzi nie założą tematu? :blink:

Temat napisałem czeka na akceptację :D

#274 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2012 - 11:10

Expose premiera... @xemit hyde park to hyde park, a off topic to off topic. :)

#275 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2012 - 11:47

Expose premiera... http://www.agrofoto....ki/#entry852892

temat już jest mona korzystać :D

#276 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2012 - 07:22

Expose premiera... Natrafiłem na ciekawy komentarz

chorej wizji nie oglądam od...4lat zerwałem z ustawionymi sondażami sondażów,

(nie czytam GW nie słucham RMF) ale internet muszę mieć...żeby obejrzeć Cejrowskiego albo Korwina

Trochę humorystycznie, ale jednak ma to sens... jak się człowiek zastanowi co Ci panowie głoszą. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 16 styczeń 2012 - 07:23.

#277 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:22

Expose premiera... Chyba jedyni dwaj Panowie którzy nie dość,że mówią prawdę to nie boją się konsekwencji. Na nich przykładzie widać jak cięzko społeczeństwu uświadomić o co tak naprawdę chodzi w polityce.

Wybrali by ludzi z raz Korwina, oddali by mu pełnąwładzę tak dla ciekawośći zobaczyliby co by się pozmieniało. Sam jestem ciekaw :)

#278 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:24

Expose premiera... Ja również, przynajmniej byłoby wiadomo na ile Ci obecni się od niego różnią. Dodany obrazek

#279 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:36

Expose premiera... Sejm uchwalił ustawę o składce zdrowotnej rolników w piątek 13 stycznia.
W artykule na stronie tutaj znalazłem to:
"Prof. Józefa Hrynkiewicz (PiS) pytała, dlaczego składką obejmuje się domowników od 16 lat, podczas, gdy w gospodarstwach domowych innych grup zawodowych płacą tylko ci członkowie, którzy mają dochody. Pobieranie składek od osób, które nie mają dochodów jest niezgodne z Konstytucją - argumentowała."
Z tego wynika,że ojciec zapłaci tę składkę i na mnie, chociaż jestem studentem.
Ps.mam jeszcze 2 siostry w tym wieku.
Kolejny raz politycy uchwalili "fajna" ustawę. Data mówi sama za siebie(13 w piątek).

Edytowany przez ursusc914, 16 styczeń 2012 - 20:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 23:38

Expose premiera... Ursusc914 częściowo możesz niestety mieć rację - domownicy pow. 16 lat ale tylko ci nie uczący się a Ty jako student jesteś po prostu uczniem czyli ojciec za Ciebie składki nie zapłaci- mam nadzieję.

Edytowany przez samex69, 16 styczeń 2012 - 23:38.