Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z orbitrolem mtz 82

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mikey

Mikey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 19:29

problem z orbitrolem mtz 82 No tak byłoby najlepiej. A co myślicie o regeneracji starego albo o zamontowaniu fabrycznie nowego serwa??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z orbitrolem mtz 82 Dzisiaj, 04:06
  •  

#22 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2011 - 19:57

problem z orbitrolem mtz 82 Witam dzięki za podpowiedzi z tym orbitrolem cała wina lezała w wałku i zrobiłem tak jak pisaliscie wywaliłem łożysko od str orbitrola i jest już dobrze.Dzięki za pomoc:)

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:16

problem z orbitrolem mtz 82 Witam, czy jest możliwość w mtz z 93r, całkowite wyrzucenie kolumny serwomechanizmu i założenie orbitrola pod kierownicą, ale nie tracąc blokady tylnych kół? Jak tak to jak to zrobić?

#24 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:19

problem z orbitrolem mtz 82 Oczywiście że jest taka możliwość, właśnie jestem na etapie takiej przeróbki i u mnie za włączanie blokady będzie odpowiedzialny zawór sterowany elektrycznie.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:30

problem z orbitrolem mtz 82 Coś takiego

http://allegro.pl/ro...1969919240.html

A tak wyglada mechaniczny i sposób podłaczenia.

http://zapodaj.net/5...811285.jpg.html

KPK Kumurun Team

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2011 - 22:07

problem z orbitrolem mtz 82 A czy do tego rozdzielacza elektrycznego mozna doprowadzić olej odrazu z pompy? A z rozdzielacza do tego mechanizmu włączania blokady w tylnym moście?

#27 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 09 grudzień 2011 - 22:24

problem z orbitrolem mtz 82 Dokładnie to ten rozdzielacz.
To ma wyglądać tak:
Pompa - orbitrol - rozdzielacz elektryczny blokady - dławik (oryginalny z serwa) - blokada.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2011 - 22:40

problem z orbitrolem mtz 82 Czyli powrót z orbitrola nalezy podłączyc do rozdzielacza?

#29 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:45

problem z orbitrolem mtz 82 U mnie można skręcać tylko w jedną stronę (chyba w prawo no ale nie ważne). Pompka od wspomagania OK, bo jak skręcam w tą stronę w którą "nie idzie" - to silnik ma ciężko. Jak odkręcę przewód od siłownika wspomagania z tej strony w którą nie można kręcić - to jest OK - tzn. kierownicą można już kręcić (ale olej oczywiście się leje) - czyli orbitrol OK. Czyżby siłownik? Ale co tam mogło paść? Dodam, że zero wycieków i suchutko.

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:52

problem z orbitrolem mtz 82 jeśli w prawo idzie a w lewo nie to możliwe ze coś nie tak z ciśnieniem. W lewo skręcić jest ciężej dla pompy bo siłownik ma mniejszą powierzchnie tłoka pomniejszoną o trzpień tłoczyska. Sprawdż manometrem czy jest prawidłowe ciśnienie. powinno być około 80 bar.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:03

problem z orbitrolem mtz 82 Chyba w prawo idzie OK - i to jest chyba tak jak mówisz.

Z tym ciśnieniem to powiem tak: na tym orbitrolu jest jakiś czujnik ciśnienia oleju (na śrubie przewodu powrotnego) - wykręciłem go i dało rade zatkać tą dziurę palcem (przy pracującym ciągniku). Oczywiście pomijam to, że przewód powrotny idzie do jakiejś kosteczki, która to z kolei (razem ze sobą współgrając) zasila blokadę tylnego mostu.
Dodam jeszcze, że "pedałując" blokadę tylnego mostu kierownica robiła skok o jakieś powiedzmy 1-100.

A gdzie te ciśnienie ustawić?

Jeśli jest poniżej 80bar to pompa od wspomagania? - no ale wtedy raczej silnik nie przysiadałby gdybym kręcił w lewą stronę (tzn. - w tą w którą nie idzie).

Edytowany przez kartofelz, 29 styczeń 2013 - 22:18.

#32 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 15:49

problem z orbitrolem mtz 82 Układ kierowniczy OK.
Tuleje przedniego napędu chyba padły - na lewym kole - bo po rozmontowaniu siłownika nie idzie ruszyć lewą zwolnicą. Jak wyjąć tą zwolnicę bo odkręciłem te 6 śrub od tuleji i nie chce opaść zwolnica na dół.

Chyba coś tam nieźle się zapiekło. Jak już się uporam to skuszę się chyba na patent @mani51, z tą smarowniczką - http://www.agrofoto....2/page__st__40. Bo skrzypiało, skrzypiało no i tera mam roboty. A myślałem, że orbitrol ;(

Edytowany przez kartofelz, 31 styczeń 2013 - 17:28.

#33 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 01 luty 2013 - 23:07

problem z orbitrolem mtz 82 No niestety, rosyjscy inżynierowie przesadzili z ulepszeniem zwrotnic i brak smarowania w górnej części. Mój ma serwo to ciężej było kręcić i już nie działała amortyzacja nie cały rok po wykonaniu otworów w tulejach.
Żeby zdjąć zwolnicę to wystarczy odkręcić 4 śruby te na rogach i jak jest wszystko ok to całość spadnie. Jak się zapiekło to niestety trzeba tym jakoś ruszać i cisnąć w dół. Jak opadł kołnierz co go trzymają te cztery śruby to spróbuj tam czymś zalać, WD40 czy coś podobnego.

#34 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 luty 2013 - 23:45

problem z orbitrolem mtz 82 Udało się zdjąć w ten sposób: jeden podgrzewał korpus palnikiem ("ten od przedniego mostu"), w tym miejscu gdzie siedzi któraś z tych tuleji, a drugi tłukł w tą pionową ośkę.
Kurde, jak się zdenerwuję to zrobię foto - bo opisywać to ciężko. Zawsze może komuś się przyda.

Zawiozłem do warsztatu i tam mają zrobić - oczywiście jak wcześniej zaznaczyłem, przekazałem info mechaniorowi aby tą Twoją smarowniczkę tam wlepili. Dzięki za info.

Tak nawiasem mówiąc, o ile ta smarowniczka działa - to weź se @Mani opatentuj tą smarowniczkę - (i jesteś ustawiony) - mówię poważnie.

Edytowany przez kartofelz, 02 luty 2013 - 00:52.

#35 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 02 luty 2013 - 07:52

problem z orbitrolem mtz 82 Tylko jak będą robić kanał to mają tak wiercić żeby wyszedł ponad dolnym oringiem więc musi być po skosie. Jak wierciłem w pierwszej zwolnicy to za wysoko zacząłem na zewnątrz i nie udało mi się otworu nagwintować bo było za mało materiału od góry. Teraz mam dorobioną tulejkę którą trzeba tam wspawać i dopiero wkręcić kalamitkę. W drugiej zwolnicy już obyło się bez problemów :) Górnego oringa nie zakładaj. Poniżej dolnego tuleja była jeszcze lekko zwilżona olejem a już nad nim susza. Przy smarowaniu smar powinien przeciskać się do góry i rowkiem od górnego oringa obejdzie dookoła. Tyle teorii :) Żeby to było całkiem profesjonalnie należało by wykonać w tulei rowek spiralny. Prawdę mówiąc jeszcze nie smarowałem tą kalamitką bo jak składałem to nakładłem tam smaru ręcznie ile się tylko dało i póki co wszystko lekko chodzi.

#36 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:02

problem z orbitrolem mtz 82 Zobaczę jak mechaniory robotę zrobią. Jak nie będzie "gites" to albo Ci podwioze, albo kurierem poleci - bo widzę, że się znasz.
Pozatym, ten MTZ-cik chodzi w TUR-ze, a jak czasami przycisnę go krokodylem 1,8m to wszystko staje (pompa, przedni napęd (na tym sprzęgiełku) - hmm, chyba tylko tylne koła się kręcą) - ale technikę mam już opracowaną - więc ma w miarę lekko, dzięki zmyślnemu operatorowi.
Narazie musze odpocząc bo się uszarpałem. Pozdro.

#37 Share kazimierz604

kazimierz604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:59

problem z orbitrolem mtz 82 Gdy zamontowałem orbitrol 80. Siłownik pracuje bardzo dobrze tylko grzeje sie bardzo pompa. Jaka może byc tego przyczyna?

#38 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2013 - 09:38

problem z orbitrolem mtz 82 Wygląda na to jakby pompa pracowała cały czas na sporym obciążeniu.
Najprościej to manometrem byłoby sprawdzić - a jak nie ma to odkręć lekko przewód (ten od pompy) zasilający orbitrol i tak na oko sprawdź jak ciśnieniem wali.
Na pierwszej stronie jest też sprawa zaworu przelewowego - sprawdź.

#39 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 12 luty 2013 - 10:58

problem z orbitrolem mtz 82 Jaką masz pompę? NSZ10, 14 czy 16? może za duża?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:09

problem z orbitrolem mtz 82 Też tak przypuszczałem jak @mani, ale nie dopisałem.
Nie znam się co tam drzemie w orbitrolu, ale chyba "przelew" orbitrol ma niezależnie od Orbitrol - TYP 80, TYP 100 itp. - Zresztą nazwy dla laika są mylące, bo "80" - to (tak jak dzisiaj doczytałem - i też już dokładnie nie pamiętam) 80cm3/min - przepływ na "przelewie" orbitrola, czy na - "do siłownika".

Dodaj odpowiedź