Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410?

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 477 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 27 listopad 2011 - 09:36

z żalem stwierdzam ze post tego uzytkownika jest malo wiadygodny gdyz ten pokaz odbyl sie u mnie( ten sam dzien, ten sam plug, to samo zjawisko giecia resorow, ten sam ciagnik rowniez,) za duzo tych zbiegow okolicznosci zeby to bylo prawdziwe, kolego jestes przedstawicielem claasa, i w tym momencie stawiasz sie w bardzo zlym swietle jako osoba, swoja osoba reprezentujesz firme ktora w moich oczach w ten sposob duzo traci, wiec mowienie o konkurencjii ile to spalila i jak chodzila jest mocno niewiarygodne, takze tego swiat jest coraz mniejszy i radze o tym pamietac jak rowniez nie wciskac tanich bajerow przynajmniej w mojej obecnosci bo to mi uwlacza.

A jak w twoich oczach wypadł ten test? pytam, bo jestem zainteresowany Claasem.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Dzisiaj, 09:30
  •  

#42 Share ziamber

ziamber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:38

z żalem stwierdzam ze post tego uzytkownika jest malo wiadygodny gdyz ten pokaz odbyl sie u mnie( ten sam dzien, ten sam plug, to samo zjawisko giecia resorow, ten sam ciagnik rowniez,) za duzo tych zbiegow okolicznosci zeby to bylo prawdziwe, kolego jestes przedstawicielem claasa, i w tym momencie stawiasz sie w bardzo zlym swietle jako osoba, swoja osoba reprezentujesz firme ktora w moich oczach w ten sposob duzo traci, wiec mowienie o konkurencjii ile to spalila i jak chodzila jest mocno niewiarygodne, takze tego swiat jest coraz mniejszy i radze o tym pamietac jak rowniez nie wciskac tanich bajerow przynajmniej w mojej obecnosci bo to mi uwlacza.

Witam,
Pisząc o tym teście chciałem jedynie odnieść się do wypowiedzi jednego z forumowiczów, który z pewnością nie wie nic o Claasie. Kłamstw żadnych nie napisałem i myślę że to kolega SŁAWNY może potwierdzić. Co do testu JD to opinia samego rolnika, który go testował i tak zrelacjonował pokaz. Nie napisałem że jestem przedstawicielem bo wtedy nikt nie bierze na poważnie takiej wypowiedzi. Często czytam opinie tu zamieszczane bo najlepiej sugerować się doświadczeniami samych klientów a ponieważ niektórzy wypisują rzeczy, które nie mają nic wspólnego z faktami (silverf1) dlatego postanowiłem się wtrącić w dyskusję, ale chyba niepotrzebnie. Jeżeli ktoś jest urażony wcześniejszą moją wypowiedzią to Przepraszam.

#43 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 20:49

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? powiem tak k410 jest teraz najtanszy mowie o agrotronie k410 JD bedzie teraz drogi bo euro podrozalo a JD odejmuje tam z 30groszy od rynkowego deutz ma 4.0zlote niewiem jak class

#44 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:47

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? wczesniej mialem okazje przejechac sie u znajomego claasem 430cis to uczucia mialem mieszane, sterowanie przekladnia fajne, minusem 400 jest brak mozliwosci wziecia amortyzacji chociazby kabiny o osi nie wspominajac, sterowanie ehr dla mnie nie trafione za bardzo z tylu i regulacja glebokosci niewygodna wg mnie, powinno byc to lepiej zorganizowane i przesuniete do przodu, moim zdaniem juz lepszym rozwiazniem jest zwykly panel bosha stosowania jak w axosie i wielu innych ciagnikach np zetor. Silnik jakos nie zachwycal elastycznoscia i charakterystyka, wypada na pewno lepiej od CNH bez adblue, ale nie ma sie nad czym zachwycac. jezdzac modelem 620 wrazenia z jazdy naprawde fajne podlokietnik poprawia wygode bardzo silnik z racji innego zastosowanego osprzetu, glowicy, zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie skrzynia ma duzo biegow wiec duzo latwiej dobrac odpowiedni bieg, wspomaganie kierownicy ciagnik ma bardzo dobre powiedzialbym ze az za dobre bo na drodze przy 40 ciezko go bylo uprowadzic po prostej.

Spalanie claasa moge potwierdzic, ale kolego ziamber wiedz ze kazda osoba bedaca u mnie na tym pokazie miala taka sama opinie o Twojej osobie, niekoniecznie pochlebna, takze radze zmienic podejscie do klienta.

Edytowany przez slawny, 30 listopad 2011 - 23:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share silverf1

silverf1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 19:59

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Witam.
Nie dołączałem wypowiedzi do momentu gdy zapadnie decyzja o zakupie ciągnika. Marcinol podjął decyzję wiec teraz skomentuję. Odnośnie niejasności mojej wypowiedzi: bazuję na doświadczeniu własnym jak i kolegów, jeden z nich miał Claasa o mocy 145 KM, było dobrze do momentu awarii skrzyni biegów, po tym zaczął się kłopoty jeden po drugim. Jak był nowy jako tako, po pierwszym rozebraniu maszyna już nie była ta sama, jak to zwykle bywa gdy poprawia się fabrykę. Następny był kolega z ciągnikiem C.. o mocy lekko ponad 100KM. Posypała się skrzynia, na szczęście na gwarancji. naprawili ale od tamtej pory przy wymianach oleju pojawiają się opiłki ze skrzyni które na pewno na poprawę żywotności pozytywnie nie wpłynęły Widząc co się dzieje kolega sprawdził co się dało i ciągnika nie przeciąża kupił kolejny innej marki(nie powiem jaki bo nie chce byc posądzany przez Roltex) a tym pomaga w lżejszych pracach. W mojej poprzedniej wypowiedzi odwołałem się zdecydowanie do strony doświadczenia i zastosowanych rozwiązań firmy, nie wytykałem też że silnik jest zły czy maszyny. Nikogo też krytykuję z powodu podjętej decyzji zakupu takiej czy innej marki, sam tez nie nagabywałem nikogo na żaden traktor czy kombajn. Wyraziłem się też jasno że siec dealerska będzie musiała się jeszcze trochę uczyć, a same maszyny nie są takie jak nam się je prezentuje. Uważam ze robią robotę ale rozwój nie jest taki głęboki jak nam się mówi. Cieszy fachowość kolegi z Roltexu, tylko jednej rzeczy tu brakuje, spotkaliśmy się na forum by dyskutować a nie się obrażać na wzajem, bo są tu osoby które wytkają mi niesłusznie. O metodach dealerów nie ma co wspominać, przytoczę przykład kolegi slawny i pokazów. Popieram podejście kolegi MASZLAND, tak powinno się rozpatrywac sprawe, ale odwołam się do strony serwisowej i wsparcia po tym jak się dogadaliśmy że chcemy współpracowa z daną marką. Do Marcinom Rolbrat-z tego co wiem spoko serwis, a to podstawa, zorientuj się tylko jakie koszty obsługi i reszty potrzebnych zabawek, a tak gwoli ścisłości to ciągnik OK., ale prase wybrał bym spośród, Lely, albo NewHolland czy tam Case – zmienna komora. Chciałem się odnieśc do wszystkich którzy mnie atakowali czy też po niekad zgadzali się z tym co chciałem przekazać, bo skupiliście się na tym czego akurat nie chciałem poruszać. Nie pozwalam sobie mydlic oczu bo na koniec to z mojej kieszeni place. Mógłbym kontynuować obronę mojego punktu widzenia, ale obawiam się ze nie było by w tym dyskusji tylko wpieranie na siłe swojej racji, polecam tez zerknac na fora internetowe i giełdy sprzętu w UK czy w Niemczech, tak dla orientacji.
Panowie życzę pozytywnych decyzji i powodzenia, jeśli ktoś ma pytania to w mądry sposób mogę podyskutować, kolegów z Cl... proszę o spokój i opanowanie bo nie jesteście tacy mocni jak wam się wydaje ani wiedzy ani w maszynach.
slawny, MASZLAND, Marcinol Libero pozdrawiam.

#46 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 30 listopad 2011 - 00:12

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Kolego silverf1 dzięki za słowa uznania. Kolega wybrał JD jego kasa jego wybór i zgodzę się z Tobą że akurat co do prasy to można wybrać coś innego ale magia marki i pewnie sprzedaży łączonej zrobiła swoje.
Niepotrzebnie wkradła się dyskusja zbyt ostra ale musisz przyznać że sam ją wywołałeś swoją opinią, moim skromnym zdaniem nazbyt ostrą a tym samym że firm nie znasz wszystkich i mogło kogoś to zbytnio urazić a w Polsce obecnie jest moda na obrażanie i wydawanie sądów bez pokrycia co zrobiłeś wobec dealera ROLTEX nie dziwię się że ktoś mógłby się wkurzyć to tak jakbym o Tobie mówił że jesteś taki a nie inny a nie znam Ciebie jako człowieka. Co do skrzyń biegów to powiem tak znam przypadki na gwarancji rozwalenia się skrzyń praktycznie we wszystkich markach prezentowanych na forum więc przytaczanie że to dotyczy tylko Claas-a to chyba nie do końca racja zdarza się to we wszystkich markach i każda ma swoje wpadki. Zgodzę się że każdy ciągnik po tak głębokich naprawach nie będzie jak fabryczny i zaczną się problemy niestety. Jak znam życie to wszystkie maszyny nie są takie jak się je przedstawia i co z tego kupujemy bo innego wyjścia nie ma, godząc się na mniejsze lub większe niedogodności.Co do mojego porównania to starałem sie pokazać to obiektywnie ja wybrałbym jednak nie JD bo uważam osobiście że za tak duże pieniądze otrzymuję owszem markowy dobry ciągnik ale o sporo gorszych parametrach użytkowych moim zdaniem. Obserwując JD to zachwycamy się nowymi maskami, kabinami światłami i gadżetami ale umykają nam pewne rozwiązania które inne ciagniki innych marek dawno mają. Skrzynia w JD defakto ZF praktycznie mało zmodernizowana ale może się nie znam. Podsumowując podchodźmy do tematu spokojnie i rozwagą a emocji i tak nie ominiemy. Znam przykład pewnego Pana jak chciał kupić pewną markę ale rzekomy kolega doradzał mu że lipa, lecą skrzynie i w zasadzie to złom a marka uznana i niestety posłuchał się kupił to co mu zasugerował ale jak się okazało miał swój interes w takim doradztwie i osoba stwierdziła że trzeba się czasem kierować rozumem który akurat podpowiadał mu co innego a to że jeździ ciągników danej marki dużo nie zawsze jest wynikiem że to jest najlepsze. Zresztą czy AUDI, BMW sprzedaje się dużo, jak oglądam rankingi sprzedaży samochodów to w zestawieniach tych marek nie ma jako sprzedanych najwięcej sztuk a mimo to są uważane za najlepsze i pewnie nie jeden na forum z nas chciałby np mieć A6 w garażu. Coż temat uważam za zamknięty kolega wybrał i nic tylko życzyć aby ciągnik był tak dobry jak sobie to wymarzył i był bezawaryjny co przy dzisiejszej produkcji masowej jest niestety mało prawdopodobne.
Pozdrawiam

#47 Share Macinol

Macinol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Chów bydła, użytki zielone, mleko

Napisany 01 grudzień 2011 - 01:58

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Też mi się wydaje że temat już zamknięty. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam. Do Zobaczenia w innych tematach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share damian12345

damian12345

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:37

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Cena 220 000zł jest dobra za CLAASa ariona 410 w wyposażeniu standardowym z szerszymi oponami z ładowaczem czołowym CLAAS FL100 z osprzętem ?

Dodaj odpowiedź