Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410?

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 12:43

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? witam

kolego silverf1, czy mógłbyś podać jakieś konkrety odnoście budowy Claasa z których można wywnioskować, że ta maszyna długo nie pochodzi? Jak na razie to z całym szacunkiem ale nie podałeś żadnych konkretów, oprócz użycia szumnej nazwy "charakterystyka regulatorowa silnika", wybacz ale na mnie wrażenia tym nie wywarłeś. I proszę, podaruj sobie zwroty typu "bo Roltex by się pogubił", bo to sugeruje Twoją desperację.

Mój Arion 420Cis ma 620mth i chętnie włączę się w dyskusję
pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Dzisiaj, 01:05
  •  

#22 Share Macinol

Macinol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Chów bydła, użytki zielone, mleko

Napisany 21 listopad 2011 - 16:42

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? A czy wecie jak jest ze spalaniem? z ceną części czy serwisu? najlepiej jakby ktoś to porównał z jd i df. Czym się Claas Arion 420 i 510? Oprócz masy i wymiarów? I jak z ceną tego większego?

#23 Share MisiuMas

MisiuMas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:41

A czy wecie jak jest ze spalaniem? z ceną części czy serwisu? najlepiej jakby ktoś to porównał z jd i df. Czym się Claas Arion 420 i 510? Oprócz masy i wymiarów? I jak z ceną tego większego?

Najogólniej:
Arion 420 cis - silnik: dwuzaworowy common rail DPS,moc pry obrotach znamionowych 105 KM, max moc z CPM 120 KM, skrzynia: 16/16, 4 stopnie mocy, 4 grupy sterowane elektronicznie, Quadraactiv w opcji, pompa 98 l/min przy max ciśnieniu 195 bar, kabina nieresorowana
Arion 510 cis - silnik: czterozaworowy common rail DPS,moc pry obrotach znamionowych 110 KM, brak CPM, skrzynia: 24/24, 6 stopni mocy, 4 grupy sterowane elektronicznie, Hexaactiv w opcji, pompa 110 l/min przy max ciśnieniu 200 bar, kabina resorowana, w opcji resorowana przednia oś, CEBIS

Cena jaką zaproponowali za 410cis z Quadraactiv - 190 tyś netto (opony 540/65R38,440/65R28)
Ceny 510 niestety nie znam

#24 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 22 listopad 2011 - 12:04

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Cena 510 z amortyzowaną kabiną skrzynia 24x24 hexashist oraz automatyką 235 netto.

#25 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 00:39

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Cena za Ariona 420 to cena katalogowa?

#26 Share ziamber

ziamber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:14

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Witam. Panowie myślę, że mogę opowiedzieć kilka rzeczy na temat Claasa bo wczoraj miałem go na testach (arion 620 CIS - 135 KM wg ECE R24) cały dzień, a wcześniej testowałem JD 6830 Comfort - 150 KM wg ECE R 24. Na początku przyznam rację MASZLANDOWI, myślę że wnioski, które wyciągnął są trafione w 10. Po wczorajszym teście muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Claasem. Przede wszystkim świetne spalanie: na trzeciej klasie w pługu grudziądzkim (a wiadomo że te najciężej orzą) 4 rozkręcona na 42 cm z zabezpieczeniem resorowym. Oraliśmy pole nie uprawiane od 2 lat (bardzo twardo: korpusy się odchylały do poziomu aż musieliśmy odjechać na inne pole bo byśmy pług wykończyli) wyszedł 12,3 litra na godzinę.Przypuszczam że na lżejszej ziemi wyszedłby dużo lepiej. JD spalił na lżejszej ziemi niecałe 18 i o wiele gorzej się zbierał (przymulony)może dlatego że Claas ma więcej biegów pod obciążeniem i może są lepiej zestopniowane. W Claasie fajna kabinka a szczególnie ta amortyzacja na czterech amortyzatorach no i bogate wyposażenie w standardzie. JD bardziej szarpał przy zmianie biegów i przy ruszaniu a w Claasie to idzie bardziej płynnie i można to regulować na dodatek. Rozmawiałem z kilkoma gośćmi, którzy już kupili Claasa i są naprawdę zadowoleni.

Ja zdecydowanie biorę Claasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aha, i jeszcze jedno. Według tego co sam widziałem to mogę śmiało powiedzieć, że kolega silverf1 pojęcia nie ma co pisze bo wygląda na to że ciągniki Claasa mocno wchodzą na rynek i myślę, że to tylko kwestia czasu jak zawojują rynek ciągników.

#27 Share Macinol

Macinol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 19:02

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? No i dziś się dopełniło. Wybór jednak padł na JD. Wczoraj byliśmy u dealera no i nas przekabacili. Szczerze powiem że claasa nawet nie oglądaliśmy więc może to być dobry ciągnik,no ale cóż decyzja już podjęta zdecydowała tradycja marki, maszyna ma być za 2 tyg razem z belareczką JD 854 :D. Deutz nie miał dla nas odpowiedniego przedziału mocy (99 KM- za mało, 112- za dużo). Tylko nie chwalcie mi już claasa, bo będzie mi szkoda :P.

#28 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:58

Skoro ma pracować na łąkach to ja bym wybrał Deutz'a. Jest lżejszy co w połączeniu z oszczędniejszym silnikiem da mniejsze zużycie paliwa. Ma 4 prędkości WOM i lepszy widok z kabiny.

Witam kolego ja bym wybrał jeszcze inną marke np. Vlatre N101 bez dwóch zdań, ciągnik super i serwis ok. A co do jelenia czy claasa to bym się zastanowił,głównie jeżeli chodzi o serwis i zużycie paliwa

#29 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2011 - 21:09

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Bierz tego K410, na pewno będzie dobry to twoich prac polowych i innych. Osobiście, polecam Ci kupienia K410, na pewno nie pożałujesz. :)

#30 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 23:09

Witam. Panowie myślę, że mogę opowiedzieć kilka rzeczy na temat Claasa bo wczoraj miałem go na testach (arion 620 CIS - 135 KM wg ECE R24) cały dzień, a wcześniej testowałem JD 6830 Comfort - 150 KM wg ECE R 24. Na początku przyznam rację MASZLANDOWI, myślę że wnioski, które wyciągnął są trafione w 10. Po wczorajszym teście muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Claasem. Przede wszystkim świetne spalanie: na trzeciej klasie w pługu grudziądzkim (a wiadomo że te najciężej orzą) 4 rozkręcona na 42 cm z zabezpieczeniem resorowym. Oraliśmy pole nie uprawiane od 2 lat (bardzo twardo: korpusy się odchylały do poziomu aż musieliśmy odjechać na inne pole bo byśmy pług wykończyli) wyszedł 12,3 litra na godzinę.Przypuszczam że na lżejszej ziemi wyszedłby dużo lepiej. JD spalił na lżejszej ziemi niecałe 18 i o wiele gorzej się zbierał (przymulony)może dlatego że Claas ma więcej biegów pod obciążeniem i może są lepiej zestopniowane. W Claasie fajna kabinka a szczególnie ta amortyzacja na czterech amortyzatorach no i bogate wyposażenie w standardzie. JD bardziej szarpał przy zmianie biegów i przy ruszaniu a w Claasie to idzie bardziej płynnie i można to regulować na dodatek. Rozmawiałem z kilkoma gośćmi, którzy już kupili Claasa i są naprawdę zadowoleni.

Ja zdecydowanie biorę Claasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aha, i jeszcze jedno. Według tego co sam widziałem to mogę śmiało powiedzieć, że kolega silverf1 pojęcia nie ma co pisze bo wygląda na to że ciągniki Claasa mocno wchodzą na rynek i myślę, że to tylko kwestia czasu jak zawojują rynek ciągników.

z żalem stwierdzam ze post tego uzytkownika jest malo wiadygodny gdyz ten pokaz odbyl sie u mnie( ten sam dzien, ten sam plug, to samo zjawisko giecia resorow, ten sam ciagnik rowniez,) za duzo tych zbiegow okolicznosci zeby to bylo prawdziwe, kolego jestes przedstawicielem claasa, i w tym momencie stawiasz sie w bardzo zlym swietle jako osoba, swoja osoba reprezentujesz firme ktora w moich oczach w ten sposob duzo traci, wiec mowienie o konkurencjii ile to spalila i jak chodzila jest mocno niewiarygodne, takze tego swiat jest coraz mniejszy i radze o tym pamietac jak rowniez nie wciskac tanich bajerow przynajmniej w mojej obecnosci bo to mi uwlacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 25 listopad 2011 - 23:46

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 11:16.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#32 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 listopad 2011 - 08:57

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Wątpię żeby teraz się przyznał :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#33 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 09:14

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? ten przedstawiciel nie byl z mojego rejonu, przywiozl tylko osobe zainteresowana takim ciagnikiem z innego regionu rowniez pracuje w innej filii, przedstawiciel na moj rejon na jego szczescie tego nie zrobil.

#34 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 14:13

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? A myślałem że dilerzy claasa to tylko u mnie tacy "pomysłowi" byli hah , do mnie przyjechał mój regionalny przedstawiciel i taki jeden złotousty facet od "rabatów" (według przedstawiciela ten Pan miał wspomagać dilerów ktoś z góry kto decydował o cenach) Nie zła parodia z tego wyszła , ciągniki Claasa jak najbardziej tak ale .... no cóż nic dziwnego że w 2010 roku chyba 364 ciągniki tylko sprzedali a NH przeszło 2000 Case 800 czy 700 a Valtra ... ja nic do niej nie mam ale jej nawet w statystykach nie ma to niech nikt nie opowiada . Aha zapomniałem dodać a wiecie dla czego nie podają cen??? Bo szukają napalonych debili " cena nie jest ważna najważniejsze czy sprzęt pasuje , jak pasuje to napewno się dogadamy" na zasadzie claas jest najlepszy > no jest > no widzi Pan za jakość trzeba płacić . Za claasa Cis więcej niż za odpowiednik JD w premium z takim samym wyposażeniu :lol:

Edytowany przez Andrzej24871, 26 listopad 2011 - 14:17.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#35 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 16:48

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? az tak bym tego nie generalizowal, wszystko zalezy od dealera raz a dwa od konkretnego przedstawiciela.

#36 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2011 - 17:45

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? No od takiego dealera tylko kupować mówi prawdę a nie wciska kit. Do Autora bardzo dobrze wybrałeś. :D

#37 Share Macinol

Macinol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 18:38

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? się okaże... I z tą prasą strzelałem, trochę poczytałem, ale co do pras to wszyscy chwalą swoje. Myślę że ta dobrana pod kolor ciągnika i po rodzinie więc się będą dobrze dogadywać. Poza tym wszystko lepsze niż ten mój metalfach :D (najbardziej kobieca prasa jaką znam, ma zaprogramowany system operacyjny "emocjonalny chaos")Kto ma metalfach to chyba zrozumie :D

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 18:51

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? Tzn. co z nim nie tak ?-pytam gdyż posiadam tą prasę prawie z początków produkcji (ma jedną irytującą wadę która od czasu do czasu się ujawnia ale to nic dziwnego bo była składana w nocy i ma dwa numery seryjne :D ).

#39 Share Macinol

Macinol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 19:15

Tzn. co z nim nie tak ?-pytam gdyż posiadam tą prasę prawie z początków produkcji (ma jedną irytującą wadę która od czasu do czasu się ujawnia ale to nic dziwnego bo była składana w nocy i ma dwa numery seryjne :D ).

Jak to co? Nie ma humorów... nie focha się... moja to się obraża i nie chce współprasować. My kupiliśmy swoją w 2006 z siatką jest, no i już na drugi rok miałem jej dość. Łańcuchy się rwą, łożyska no to już nie mówię nawet. Fakt że bardzo dobrze dobija i bele są bardzo ładne po niej, to trzeba jej przyznać. Ale jest bardzo zawodna. Nie wymienię wszystkich awarii bo nie pamiętam nawet. Najwięcej jest problemu z siatką, bo się ściąga do środka no i jest tam taka specjalna blacha do siatki i między tą blachę a wałek ten gładki wpycha się materiał, ociera i się zagrzewa. Średnio co 10 beli trzeba wejść do komory i wyciągać, co zajmuje około 5 min (i to przy pracującej maszynie to wtedy pomaga wypchnąć ten zator, ale bardzo niebezpieczne, a kiedyś na początku przy wyłączonej czyściłem to mi do pół godziny schodziło). Drugim poważnym mankamentem są zamki od komory. Raz nie chce się zamknąć, a raz otworzyć. Ktoś powie że trzeba wyregulować, ja to wszystko wiem... i robiłem, ale co chwilę coś nowego było. A z tymi zamkami to mam ciekawą sytuację. Kiedy bela jest taka średnia to wszystko ok. Ale jest ciutkę za duża to nie chce się otworzyć i trzeba iść walnąć młotkiem w lewy zamek. Jak bela za mała to to samo tylko młotkiem trzeba uderzyć w prawy. Zdarza się tak że przy jednej beli to trzeba wysiąść z 5 razy z ciągnika, bo: siatka nie chce iść, bo się owinęła na wałek, bo nie chce uciąć siatki, bo się zapchało, bo nie chce się otworzyć. Udręka straszna. Ale powiem wam chyba wiedziała że w tym roku jej ostatni sezon, pracowała w miarę (jak na nią oczywiście), tylko łańcuchy 2 i 2 łożyska. Nikomu nigdy przenigdy prasy metalfachu nie polecę, przez ten mój egzemplarz. Chyba wystarczająco uargumentowałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 19:58

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410? U mnie siadło przez te lata jedno łożysko-na samym początku pękały łańcuszki podbieracza dopóki nie zmieniłem na wzmacniane.W tym roku zaczęły pękać (znaczy dwa razy) łańcuchy główne-szukam jak najmocniejszych aby zmienić je w przyszłym roku-muszę nadmienić że prasa nie ma u mnie lekkiego życia (niektórzy tu piszą że C-360 w niej chodzi-u mnie JD 5720 ma ciężko).

Dodaj odpowiedź