januszm1

pila stihl

Polecane posty

januszm1    3

Witam wszystkich Chcialbym poradzic sie odnosnie zakupu prowadnicy do pily stihl ms230. Otoz mysle nad zakupem pprowadnicy o dlugosci 46cm gdyz mam do wyciecia topole w gospodarstwie i majac wlasna pile chce sam sie z tym uporac lecz nie wiem dokladnie czy pila sobie z taka prowadnica poradzi. Wszak topola to niezbyt twarde dzewo ale chcialbym zasiegnac opinji innych. Napiszcie co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak kupisz to się przekonasz. Da rady, ale jak topola duża to i tak będziesz wycinał po kawałku. Ja piłą z prowadnicą 35 spuściłem topolę która miała z ponad 60 cm średnicy.

 

Naciąć ile się da , potem parę klinów wyciąć i drzewko leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak dla mnie bez sensu zakladanie prowadnicy wiekszej niz 40cm, taka mozna nie jedno drzweo powalic, jak pisal kolega rowniez z pomoca klinow

zakladajac dluzsza musisz liczyc sie ze spadkiem mocy, pila w twardszym lub grubszym drewnie bedzie sie dusic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

nie kupuj takiej dlugiej prowadnicy.... z 38cm starczy ci spokojnie po kawalku i poleci... ale jesli nie masz za duzo doswiadczenia to uwazaj zebys niczego nie uszkodzil i drzewo cie nie zabilo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Najwieksza topole mam o srednicy ok 1m a reszta juz mniejsza a innych takich duzych drzew nie zamierzam scinac dlatego myslalem nad taka prowadnica by sobie samemu tylko z topolami poradzic. Drzewa przed scieciem i tak bede naciagal lina i ciagnikiem gdyz sa blisko zabudowan. pewnie macie racje ze prowadnice do 40cm kupic i stopniowo podcinac Mam orginalna prowadnice 35cm ale do takich drzew to troche za mmala i z takim np odziemkiem niezbyt szybko sie uporam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zajdź do sklepu gdzie piłami handlują. Oni ci powiedzą. Ale jeśli orginalna była 35 to juz 40 bedzie przydługa a co dopiero 45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Wyczytalem gdzies w parametrach pily o takiej samej mocy ze dopuszczalna jest praca z prowadnica 35-46cm. Tylko ze niewiem jak to jest w praktyce. A ze producent daje nowa mniejsza prowadnice w zestawie to nie znaczy ze motor z wieksza sobie juz nie poradzi. Nie mowie o zawodowej pracy pila bo do tego trzeba miec mocniejszy sprzet ale w przydomowej wycince drzew jak np lipa,kasztan,topola pila o mocy 3KM powinna sobie poradzic i w weikszej prowadnicy.[chyba ze silnik juz jest wysluzony i niema mocy}

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

kolego jak masz prowadnicę 35 cm to mozesz powalic drzewo o średnicy ok 80-85 cm wg teori czyli jak masz jedno drzewo o srednicy 1m to dasz radę ta prowadnića z pomocą klinów, jak założysz dłuzszą prowadnice to pilarka będzie miała ciężej a co za tym idzie skrócisz jej czas eksploatacji ogółem nie polecam zakładac dłuzszej prowadnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Pożycz sobie piłe z mocnym silnikiem i długą prowadnicą do tego jednego drzewa albo wynajmij pilarza. za prowadnice dasz 80zł za tyle to ci ktoś zetnie zetnie kilka drzew bez okrzesywania, u mnie w okolicy biorą ok 30zł z zbiornik. a napewno wiesz ile można wyciąc jednym zbiornikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Pożycz sobie piłe z mocnym silnikiem i długą prowadnicą do tego jednego drzewa albo wynajmij pilarza. za prowadnice dasz 80zł za tyle to ci ktoś zetnie zetnie kilka drzew bez okrzesywania, u mnie w okolicy biorą ok 30zł z zbiornik. a napewno wiesz ile można wyciąc jednym zbiornikiem

Tak kolego masz racje i wezme pod uwage twoja sugestje. Tylko ze mam pewno ale...Ogolem tych topoli do wyciecia mam 12 sztuk tylko ze nie bede wycinal wszystkich na raz.Teraz zimo jedna moze 2 i w przyszlym roku znowu z 2 itd. Drewno pojdzie w wiekszosci na opal a nie musze az tak spieszyc sie z wycinka a taka wieksza prowadnica tez by sie przydala i nie zetne nia 1 drzewa. najgrubsza topola ma 1.10 srednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

miałem 023 i od razu przy zakupie w sklepie wymienili mi prowadnice na 40cm i chodziła z taką przeszło 10 lat. większej raczej bym nie polecał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

miałem 023 i od razu przy zakupie w sklepie wymienili mi prowadnice na 40cm i chodziła z taką przeszło 10 lat. większej raczej bym nie polecał

 

Ok. Kupie taka 40cm i poradze sobie juz z tym wiekszymi drzewami sam a mniejsza prowadnice bede mial do sadu np i innych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

A moze sie okaze ze topola jest w srodku pusta?? uwazaj na takie niespodzianki bo nawet nie bedziesz wiedział kiedy a przetniesz na duzo i czasami moze pójść nie tak jak chciałeś. 40cm ci wystarczy przy tej prowadnicy masz 80cm srednicy drzewa wytniesz jeden porządny klin i juz masz pare cm w plus ale z regóły przy scince drzewa grubego nigdy nie docinamy do konca zawsze powinno sie częsciowo wyrwać. problem bedzie juz przy cieciu na klocki bo tu juz myku z wyrwaniem nie zrobisz chyba ze jakmś ładowaczem albo bedziesz odłupywał. tak czy tak większej jak 40 cm nie zakłądaj to nie te piły co kiedyś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

A moze sie okaze ze topola jest w srodku pusta?? uwazaj na takie niespodzianki bo nawet nie bedziesz wiedział kiedy a przetniesz na duzo i czasami moze pójść nie tak jak chciałeś. 40cm ci wystarczy przy tej prowadnicy masz 80cm srednicy drzewa wytniesz jeden porządny klin i juz masz pare cm w plus ale z regóły przy scince drzewa grubego nigdy nie docinamy do konca zawsze powinno sie częsciowo wyrwać. problem bedzie juz przy cieciu na klocki bo tu juz myku z wyrwaniem nie zrobisz chyba ze jakmś ładowaczem albo bedziesz odłupywał. tak czy tak większej jak 40 cm nie zakłądaj to nie te piły co kiedyś:)

OK wezme to pod uwage.Masz racje bo 2 lata temu wiatr mi przewrucil jedna topole i byla juz w srodku troche pusta I tak musze je linami naciagac wiec moze nie bedzie tak zle. To nie pierwsze dzewa jakie dede scinal[choc nie tak duze scinalem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jak masz prowadnice 35 cm to śmiało kupuj 45 cm , przecież będziesz używał jej tylko do tych grubych drzew a potem przekładasz i tniesz tą mniejszą, ja mam stihla 023 i prowadnice 40 i już 19 lat chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Jak masz prowadnice 35 cm to śmiało kupuj 45 cm , przecież będziesz używał jej tylko do tych grubych drzew a potem przekładasz i tniesz tą mniejszą, ja mam stihla 023 i prowadnice 40 i już 19 lat chodzi.

Dolkadnie tak jak piszesz. Chce tylko te grube drewno rozdrobnic ta wieksza porwadnica a puzniej i tak bede pracowal na normalnej dlugosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj