Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa

71 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 25 luty 2012 - 12:59

Świeca płomieniowa W moim T-25 mam oryginalną świecę żarową tzn w kolektorze dolotowym i rzeczywiście pomaga podczas rozruchu w ujemnych temperaturach. Lepszym rozwiązaniem są świece żarowe w głowicach, ale takiego traktora nie testowałem. Mozliwe, że świeca płomieniowa byłaby lepsza do rozruchu bo pobiera mniej prądu i daje więcej ciepła, ale też jej instalacja jest znacznie bardziej skomplikowana od zwykłej świecy żarowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa Dzisiaj, 05:06
  •  

#62 Share stefrog

stefrog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2012 - 13:06

Świeca płomieniowa nie powiedziałbym że tak bardzo jest skomplikowane. Jedyna nowość to trochę wężyka i zbiorniczek na paliwo (naftę)

Edytowany przez milanreal1, 27 luty 2012 - 15:55.
cytowanie poprzedniego posta

#63 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:38

Świeca płomieniowa a jak wygląda dojście paliwa do świecy pod ciśnieniem czy bezwładnościowo

#64 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2012 - 19:59

Świeca płomieniowa Zasilanie świecy paliwem może odbyć się grawitacyjnie ze zbiorniczka umieszczonego powyżej świecy. Najlepiej stosować naftę.
Można także podłączyć do układu paliwowego do układu niskiego ciśnienie (Układ jak w MF 255), gdzie po rozgrzaniu świecy i uruchomieniu rozrusznika pompa zasilająca zacznie tłoczyć paliwo w układ jak i do świecy.
Świecę żarową można zastąpić płomieniową i podłączyć ją do istniejącej instalacji elektrycznej bez przeróbek.

#65 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 25 luty 2012 - 20:09

Świeca płomieniowa

W moim T-25 mam oryginalną świecę żarową tzn w kolektorze dolotowym i rzeczywiście pomaga podczas rozruchu w ujemnych temperaturach. Lepszym rozwiązaniem są świece żarowe w głowicach, ale takiego traktora nie testowałem. Mozliwe, że świeca płomieniowa byłaby lepsza do rozruchu bo pobiera mniej prądu i daje więcej ciepła, ale też jej instalacja jest znacznie bardziej skomplikowana od zwykłej świecy żarowej.

No żarowa spełnia swoje zadanie dobrze ale jeśli ma się akumulatory jak podaje instrukcja ciągnika. Teraz dużo ludzi ma jeden 12V zamiast 2x6V i on nie poradzi sobie na dużym mrozie z żarową świecą, pokręci się chwile i prądu braknie. Ja to tak z ciekawości założyłem w sumie to zobaczyłem jak działa w innym ciągniku i jaka była strasznie odczuwalna różnica ze świecą i bez.

Można też przecież podłączyć z nadmiaru wtrysków przez trójnik a trójnik można kupić w sklepie motoryzacyjnym z jakiegoś samochodu ze spryskiwaczy 3 zł jakoś kosztuje. np. tak https://picasaweb.go...673272208568882

i ze zbiorniczka: https://picasaweb.go...518903488650194

Podobno wadą płomieniowej jest to, że spala się tlen :) i w sumie chyba w żadnym ciągniku nie montowali świec płomieniowych w takim małym kolektorze.

Edytowany przez Witek2010, 25 luty 2012 - 20:15.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#66 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 26 luty 2012 - 14:59

Świeca płomieniowa U mnie świeca żarowa montowana w kolektorze zdaje egzanim. Nie powiem myślałem o płomieniowej, ale stwierdziłem, że nie będę robił przeróbki kolektora po której nie będę mógł wrócić do stanu poprzedniego. Jak nie pomaga świeca żarowa to stosuję popciucha i nim grzeję filtry i kolektor ale to tylko w duże mrozy, poniżej 10 stopni C. Mało używam ruska w zimę, więc mogę się tak pobawić.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 kwiecień 2012 - 00:27

Świeca płomieniowa

Ja nie lubie stosować kopciucha. Wolę opalarkę, a filtrów nigdy nie grzałem, bo po co?

Myślę nad świecą płomieniową, ale to dopiero po remoncie.

Wideo z tej zimy. Bez opalarki nie było szans na odpalenie tak zdezelowanego silnika jak mój. I w te mrozy poniżej -20*C dawał radę

Akumulatory: 2x | 12V 125 Ah 690A | Zap Truck Evolution (najdroższe w tej klasie)

Mój Władek musiał zapalać, bo woził bele sianokiszonki i słomy.
Tej zimy nie używałem prostownika do niego. (Mrozy nie zabrały mu tyle prądu, żeby było trzeba ładować)

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 07 kwiecień 2012 - 00:35.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#68 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:31

Świeca płomieniowa 125 Ah 690 A?To żadna rewelacja,moja Centra Futura 72 Ah ma 720 A .
Centra 120 Ah ma 870 A.To jest strzał

#69 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 23:23

Świeca płomieniowa Wiem, zę moje nie są najpotężniejsze, ale jesli chodzi o wytrzymałość, to są naprawde zadowalające.
To jest zależność: więcej A=mniej Ah, i na odrót: Więcej Ah=Mniej A
Mamy też akumulator Wojskowy o pojemności 200Ah, ale to jest taaaka skrzynia :lol:

KPK Kumurun Team

#70 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:56

Świeca płomieniowa Kolego nie wiem skąd wynalazłeś tą zależność ale zapewne z kosmosu.Prąd rozruchu zależy od konstrukcji aku
i firmy go produkującej,jak się postarali przy budowie.

#71 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:10

Świeca płomieniowa Nie no wiem, e nie jest do końca tak jak napisałem, bo wiem trochę co i jak, ale chodziło mi o to, że do takiej samej skrzynki nie wsadzi się większej konstrukcji akumulatora. Te mojew ważą koło 40 kg. Może nie mają największego kopa, ale mają sporą pojemność.

Tak jak ja ja podłączyłem (równolegle), to wychodzi 2*690=1380A na rozruchu
(tyle by było gdyby oba były nowe, a le jeden mam nieco starszy)

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#72 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:23

Świeca płomieniowa Ostatnimi dniami zainstalowalem swiece plomieniowa z Forda Transita 2,5D i zbiorniczek z C360. Gwint pasuje, tylko gniazdo w kolektorze roziercilem. Kolektor musialem wyjac, ale udalo mi sie to bez zdejmowania wydechowego, choc musialem troche pomyslec.
Po szczegoly odsylam do mojego filmu na YT kanal: djzbigi :) W najblizszym czasie zrobie zdjecia jak to wyglada na ciagniku.
Ale mimo iz silnik mam po remoncie, to do palenia bez jakiejkolwiek swiecy i bez podladowania aku jest tepy. Teraz to jak swieca sie zapali, to ledwie przekreci na slabym akumulatore odpala.

KPK Kumurun Team