Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 23 luty 2012 - 10:09

Świeca płomieniowa Nie strasz kolego,bo mojemu magnetonowi w c 360 minęły 3 lata a we władku niedługo minie...
Te rozruszniki nie lubią długiego kręcenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa Dzisiaj, 01:23
  •  

#42 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 23 luty 2012 - 11:19

Świeca płomieniowa Żadne rozruszniki i akumulatory nie lubią długiego kręcenia, ale te ruskie jakoś to wytrzymują. A poza tym nie straszę tylko narzekam na te nowe podzespoły ;). Stary prostownik miałem też chyba ze 20 lat, aż się spalił transformator (na własne życzenie bo odpalałem na włączonym prostowniku - większy bezpiecznik, ale też chyba od 20 lat), a nowy, elektroniczny, z bajerami właśnie wczoraj przestał reagować na polecenia ;) - minęły właśnie chyba jakieś 2 i pół roku. A gwarancja na rok :).

#43 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 23 luty 2012 - 11:55

Świeca płomieniowa Prawda,jakość nowych części przeraża,prawie wszystko made in china albo przepakowane tylko w polskie pudełko.
Liczy się tylko zysk,księgowi rządzą światem.Bóg Pieniądz

#44 Share stefrog

stefrog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:21

Świeca płomieniowa Byłem w sklepie i sprzedawca zapewniał mnie że to poszedł zespól sprzeglający czyli to
http://allegro.pl/ze...2115733810.html
U niego w sklepie 120zł. montaż gratis. Postanowiłem poczekać aż wogóle przestanie działać.
Oryginalny rozrusznik siedział jakieś 28 lat i działałby dalej gdyby ojciec go nie spalił. Wytrzymałe to było, można było kręcić do woli. Prostownik też mam stary. Ale nie kupie drugiego dokupi ten działa. Powód znany wszystkim :)

#45 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 luty 2012 - 21:52

Świeca płomieniowa Teraz tak jest ze wszystkim. Kupiłem ostatnio nowe tłoczysko do siłownika za dziwne pieniądze 35 zł. Okazało się, że za mało miało wytoczone "tłoczysko" i nie dało się dokręcić śruby na tego bolca a patrząc dalej podnośnik nie opadał całkiem w dół ale dotoczyłem to i jest.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#46 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 24 luty 2012 - 10:12

Świeca płomieniowa Kup teraz dobre uszczelki do siłownika-u mnie nieosiągalne.Dobrze że nowy siłownik w miarę tani...
Idzie wiosna,ze świecami można poczekać do listopada

#47 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 luty 2012 - 10:28

Świeca płomieniowa Ja za komplet uszczelek i ten zaworek od góry dałem 20zł ale to było 3 lata temu i na razie nie cieknie. :)

#48 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 24 luty 2012 - 12:58

Świeca płomieniowa Ja już mam dość tłoczyska w moim siłowniku. Jakieś 10 lat temu musiałem wymienić oryginale tłoczysko (wytarł się chrom na jednej stronie) i niewiele się zastanawiając kupiłem nowe, ale polskie. Większego badziewia ze świecą szukać. Uszczelniacze wytrzymują max pół roku. Jak wymieniam to połowy oringa czasami brakuje. Okazało się, że to tłoczysko ma fatalną jakość szlifu i na dodatek nie jest chromowane jak oryginał, więc ma miękką powierzchnię i rdzewieje. W tamtym roku urwało mi się ucho :), ale pospawałem. Postanowiłem kupić nowe. Byłem chyba w 3 czy 4 sklepach z częściami i pytam o oryginalne tłoczysko. Nigdzie nie ma, za to podrób "skolko ugodno". W jednym sklepie pytam o oryginalne tłoczysko, a facet mówi, że nie ma, ale że zaraz zadzwoni do swojego dostawcy, bo może ma. I słyszę jak rozmawia przez telefon: -... a jest tu taki upierdliwy klient co koniecznie chce oryginalne tłoczysko - czy coś w tym stylu ;). Oczywiście nie było. Ale uparłem się i w końcu gdzieś znajdę oryginał pochromowany jak należy :). Może wtedy przestanie mi uszczelniacze zżerać.
Jeszcze jedna uwaga. W siłowniku są takie małe cienkie podkładki jako uszczelnienie przed chyba piaskiem - na samej górze tuż pod blaszką zakrywającą. Kiedyś (w latach 80tych) komplet takich podkładek kosztował tyle co 3 kpl. uszczelnień (bo uszczelniacze wtedy też nie były tanie), ale podkładki były wykonane idealnie, wchodziły na tłoczysko praktycznie bez luzu i były zrobione z jakiejś takiej twardej blachy. Teraz blaszki nie dość, że mają grat w środku, ich średnica jest nieco większa - mają luz, to jeszcze są miękkie jak blacha z puszki po piwie. I to ma zabezpieczyć siłownik przed piachem i brudem?

#49 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 24 luty 2012 - 14:03

Świeca płomieniowa U mnie te podkładani był idealne i niczym się nie różniły od starych tylko że jest ich o połowę mniej niż w siłowniku..Dziś jak bym miał kupować siłownik pomyślał by o innym niż original,ktoś na AF ma chyba siłownik od wózka widłowego i pasuje.W sklepie w którym się zaopatruje części są w wiarę dobre go świetne też nie są.

Edytowany przez Piotruniu25, 24 luty 2012 - 14:04.

#50 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 24 luty 2012 - 17:47

Świeca płomieniowa Zawsze można dorobić. Są firmy co złożą dowlny siłownik. Tylko cena nie będzie pewnie taka jak oryginału :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 24 luty 2012 - 17:50

Świeca płomieniowa Może i tak ale kiedyś na złomie widziałem kupie siłowników i każdy po 200zł,ze 100szt może jeden konkrety by się wybrało bo wymian uszczelek to pikuś ważne aby pasował do ciągnika.Z drugiej strony może by się mu udźwig zwiększył.

#52 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 24 luty 2012 - 18:03

Świeca płomieniowa Pod warunkiem że będzie to większy siłownik

#53 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 24 luty 2012 - 18:15

Świeca płomieniowa http://www.agrofoto....2_44_313225.jpg choć by taki,ciekawsze czy się zwiększył udźwig? B) Na oko to nie da się zobaczyć ile ma udźwigu,a szkoda.

#54 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 24 luty 2012 - 19:39

Świeca płomieniowa

Ja już mam dość tłoczyska w moim siłowniku. Jakieś 10 lat temu musiałem wymienić oryginale tłoczysko (wytarł się chrom na jednej stronie) i niewiele się zastanawiając kupiłem nowe, ale polskie. Większego badziewia ze świecą szukać. Uszczelniacze wytrzymują max pół roku. Jak wymieniam to połowy oringa czasami brakuje. Okazało się, że to tłoczysko ma fatalną jakość szlifu i na dodatek nie jest chromowane jak oryginał, więc ma miękką powierzchnię i rdzewieje. W tamtym roku urwało mi się ucho :), ale pospawałem. Postanowiłem kupić nowe. Byłem chyba w 3 czy 4 sklepach z częściami i pytam o oryginalne tłoczysko. Nigdzie nie ma, za to podrób "skolko ugodno". W jednym sklepie pytam o oryginalne tłoczysko, a facet mówi, że nie ma, ale że zaraz zadzwoni do swojego dostawcy, bo może ma. I słyszę jak rozmawia przez telefon: -... a jest tu taki upierdliwy klient co koniecznie chce oryginalne tłoczysko - czy coś w tym stylu ;). Oczywiście nie było. Ale uparłem się i w końcu gdzieś znajdę oryginał pochromowany jak należy :). Może wtedy przestanie mi uszczelniacze zżerać.
Jeszcze jedna uwaga. W siłowniku są takie małe cienkie podkładki jako uszczelnienie przed chyba piaskiem - na samej górze tuż pod blaszką zakrywającą. Kiedyś (w latach 80tych) komplet takich podkładek kosztował tyle co 3 kpl. uszczelnień (bo uszczelniacze wtedy też nie były tanie), ale podkładki były wykonane idealnie, wchodziły na tłoczysko praktycznie bez luzu i były zrobione z jakiejś takiej twardej blachy. Teraz blaszki nie dość, że mają grat w środku, ich średnica jest nieco większa - mają luz, to jeszcze są miękkie jak blacha z puszki po piwie. I to ma zabezpieczyć siłownik przed piachem i brudem?

u siebie wymieniane tłoczysko mialem z jakieś 8-9 lat temu ale na ruskie oryginalne, kiedyś gościu ze wschodu sprowadzał części. te blaszki to dziadostwo, ale do zwalczenia. dawniej średnio co roku siadały uszczelniacze. raz jak były wymieniane to znajomy mechanik z pks-u dotoczył taką mosiężną wkładkę. patrząc od góry, to wkładka dolega praktycznie do tłoczyska. wewnątrz niej jest wsadzony oring. cały syf zgarnia się na tej wkładce, a co za tym idzie uszczelnienia już 5 rok nie tykane i siłowniczek suchutki ;)

te nowe siłowniki też można o kant d*py potłuc. u wujasa już trzeci jest. najdłużej 2 lata wytrzymał

#55 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 24 luty 2012 - 19:40

Świeca płomieniowa Pewnie zwiększył ale wygląda na krótki więc skok tłoka a zatem i ramion może być jeszcze mniejszy

#56 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:16

Świeca płomieniowa Da się zobaczyć :). Ponieważ ciśnienie w układzie jest stałe to różnicę w udźwigu można wyliczyć porównując powierzchnię tłoka w obu siłownikach. Czyli najprościej zmierzyć średnicę obu siłowników, wyliczyć powierzchnię (pi*r2) i podzielić większą powierzchnię przez mniejszą i mamy wspólczynnik do obliczenia siły siłownika. Musimy tylko znać siłę oryginalnego siłownika ;). Proste no nie? Ponieważ nie będziemy się dobierać do tłoków to wystarczy zmierzyć cylinder siłownika - ponieważ potrzebny jest nam iloraz powierzchni obliczenia będę wystarczająco dokładne.
Pomimo tego, że ten traktor jest z żelaza :) to nie zalecam za mocno przesadzać ze zwiększaniem udźwigu. Ja mam oryginalny siłownik, a i tak pękł mi korpus podnośnika od strony ramienia do siłownika. Musiałem spawać, choć wydaje mi się, że to musiała być jakaś wada fabryczna tyle, że ujawniła się 15 lat od zakupu ;). Po drugie większy udźwig to pokusa podnoszenia większych ciężarów, a pamietajmy to jeden z najmniejszych traktorów i ma swoją wytrzymałość np. pochwy i zwolnice czy łożyska w zwolnicach mają ograniczoną wytrzymałość. A poza tym to wasze traktory i możecie je psuć na własną odpowiedzialność :). Pozdrawiam

u siebie wymieniane tłoczysko mialem z jakieś 8-9 lat temu ale na ruskie oryginalne, kiedyś gościu ze wschodu sprowadzał części. te blaszki to dziadostwo, ale do zwalczenia. dawniej średnio co roku siadały uszczelniacze. raz jak były wymieniane to znajomy mechanik z pks-u dotoczył taką mosiężną wkładkę. patrząc od góry, to wkładka dolega praktycznie do tłoczyska. wewnątrz niej jest wsadzony oring. cały syf zgarnia się na tej wkładce, a co za tym idzie uszczelnienia już 5 rok nie tykane i siłowniczek suchutki ;)

te nowe siłowniki też można o kant d*py potłuc. u wujasa już trzeci jest. najdłużej 2 lata wytrzymał

Dlatego chcę naprawić swój stary siłownik, bo o tych nowych właśnie słyszałem, że to lipa.

#57 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 24 luty 2012 - 22:06

Świeca płomieniowa Ja ostatnio uszczelnienia siłownika kupiłem za 8 zł :) Niby części do wschodnich maszyn są najtańsze ale pełno już jest indyjskich. Zachodnie części droższe ale może już takiej tandety nie robią chociaż wątpliwe w dzisiejszych czasach :D

A co do świecy to póki co działa mi jeszcze ta indyjska za 15 zł. Średnio co drugi trzeci dzień używana.

Edytowany przez Witek2010, 24 luty 2012 - 22:07.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#58 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 luty 2012 - 23:25

Świeca płomieniowa O chociaż jeden kolega wrócił do faktycznej treści tematu, bo już myślałem, że trzeba będzie zmienić mu nazwę. :P

Nie ma reguły, że ta tania ma się od razu spalić.
Droższa może nie wytrzymać 2 odpaleń.
To raczej kwestia szczęścia.

#59 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Roland E86, weltmeister stella

Napisany 25 luty 2012 - 10:45

Świeca płomieniowa Czy to jest temat siłownika, rozrusznika czy świecy ?!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 25 luty 2012 - 12:15

Świeca płomieniowa Ja w T-25 mam oryginalną świecę żarową, stary typ oczywiście. Tylko przy odpalaniu nie grzeje jej prądem z akumulatorów tylko prostownikiem, oczywiście starym BESTERem.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.