Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82SA czy farmer?

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:05

Pronar 82SA czy farmer?

W każdym nowym ciągniku nie ma teraz takiej precyzji wykonania jak kiedyś teraz aby sztuka. Nawet nowe mercedesy są dośc awaryjne. A to że pronary się kończą to bzdura Pronar dopiero zaczyna się rozwijać a nie klepać mtz-a to Ursus niestety się kończy powoli. I jakościowo napewno Zetor jest dużo lepszy od nowych ursusów.

mowilem o pronarach-mtz ze sie skoncza. bo juz im sie nie opyla skladac tak jak kiedys bo znow zaczeto sprowadzac belarusy. a ze wszyskie nie sa takie jak kiedys to sie mylisz bo technika idzie do przodu. jak kiedys samochod wytrzymal 100tys km to bylo dobrze a teraz spokojnie wytrzymuja 200tys km. oczywiscie zdazaja sie wadliwe sztuki ale zadko. a co do ursusa to podobno uzel jeszcze nie wplacil pierwszych 10 mln i maja zerwac umowe i szukac nowego inwestora. ursus bylby potega i stal by sto razy lepiej od zetora gdyby ciagniki ulepszal cos zmodernizowal a nie tylko duzo i tanio

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82SA czy farmer? Dzisiaj, 22:12
  •  

#42 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:27

Pronar 82SA czy farmer?

Fakt to nie ten temat i już to nie raz przerabialiśmy ale moim zdaniem ta C-360 to musiał być ułomny przypadek B) Albo sąsiad jest kat dla ciągników albo Ty jesteś Pedant i bardzo dbasz o maszyny albo to i to B) :)

W tym porównaniu bezapelacyjnie wygrywa Pronar! :)

no i z tego co wiem to 82SA są nadal produkowane :)
Ferdek w tym tygodniu najprawdopodobniej jadę do dilera i zlukam co tam zmienili w 82SA :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#43 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:45

Pronar 82SA czy farmer? ciekawe czy ten dealer bedzie chociaz zorientowany w temacie B) na stronce pronaru mozna poszukac

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:49

Pronar 82SA czy farmer?

ciekawe czy ten dealer bedzie chociaz zorientowany w temacie B) na stronce pronaru mozna poszukac

co tam można znaleźc bo nie chce mis ię szukac?

#45 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:52

Pronar 82SA czy farmer? po lewej stronie jest link zmiany konstrukcyjne, sa tam wszystkie zmiany w tych ciagnikach z 10 ostatnich lat

#46 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 06 luty 2008 - 20:25

Pronar 82SA czy farmer? Ja jestem za Farmerem :) Posiada rewersik,12/12,komfort nie jest zły ,mocny i łatwy w obsłudze. Takie moje zdanie B) B)

Pozdro FarmerF10244c1
KPK - Ochrona

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 luty 2008 - 21:25

Pronar 82SA czy farmer?

Ja jestem za Farmerem B) Posiada rewersik,12/12,komfort nie jest zły ,mocny i łatwy w obsłudze. Takie moje zdanie B) :)

Pozdro FarmerF10244c1

Ale co z awaryjnością, przeczytałem na ppr cały temat o farmerze i jestem normalnie w szoku ciągłe problemy a serwisanci nie mają doświatczenia z nowym ciągnikem

#48 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 06 luty 2008 - 21:39

Pronar 82SA czy farmer? ferdek wydaje mi sie ze pronar lub belarus juz lepszy. farmer ma ten rewers tylko ktory by sie przydal do tura

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 luty 2008 - 22:56

Pronar 82SA czy farmer?

ferdek wydaje mi sie ze pronar lub belarus juz lepszy. farmer ma ten rewers tylko ktory by sie przydal do tura

To trzeba pojeździc lub dokładnie wypytac uzytkowników jeden i drugi ma wady i zalety, których to długo musiał bym wyliczac, już wczesniej robiłem zestawienie ale jest jeszcze dużo innych drobnych kwestii, ogólnie farmer ma więcej polotu, również do tura, no i jest ogromnyjak stodoła, ale i pronar ma zalety, jednak wolał bym postawic na nowoczesnośc bo mimo wszystko i wszystkich zalet mtz to te napędy są jż archaiczne i cała konstrukcja dlatego farmer to najlepsze co mogli zrobic dla mtz przenieśc porządny silnik do nowszego ciągnika, dziwi mnie tylko pronar dlaczego do nowszych konstrukcji nie próbował stosowac silnika mmz :D

#50 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 08 luty 2008 - 01:08

Pronar 82SA czy farmer? No spoko, Farmer ma rewers ale co z tego jak może trzeba będzie go co chwilę naprawiać !?. Farmerem jeźdźiłem tylko na wystawie więc dużo o nim nie mogę powiedzieć a Pronar moim zdaniem jest taki bardziej zwarty w całość, że tak powiem jest lepiej: "spasowany" :D
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2008 - 10:38

Pronar 82SA czy farmer?

No spoko, Farmer ma rewers ale co z tego jak może trzeba będzie go co chwilę naprawiać !?. Farmerem jeźdźiłem tylko na wystawie więc dużo o nim nie mogę powiedzieć a Pronar moim zdaniem jest taki bardziej zwarty w całość, że tak powiem jest lepiej: "spasowany" B)

jasne że przeszczepy silników nigdy do końca się nie udają, i co orginał to orginał, a z tym naprawianiem, czyja wiem czy awaryjnośc nie jest podobna, ale co d tej zwartości, to zwarty to ja rozumiem mniejszy a nie 20 cm wyzsy dłuższy i z pół metra wyżej się siedzi :D więc określ co tak napawde zartego masz w tym pronarze, bo według mnie zgrabniejszy jest farmer

#52 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 08 luty 2008 - 14:49

Pronar 82SA czy farmer? Chodziło mi o to, że Pronar stanowi taką zwartą bryłę i nie jest taki kruchy jak Farmerek :D Pronar jest stworzony do maksymalnych obciążeń np. orka, gruberowanie bo silnik ma nie do zajechania.
No ja akurat nie odważył bym się zakupić Farmera czego nie powiedziałbym o Prońku B)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2008 - 15:12

Pronar 82SA czy farmer?

Chodziło mi o to, że Pronar stanowi taką zwartą bryłę i nie jest taki kruchy jak Farmerek :D Pronar jest stworzony do maksymalnych obciążeń np. orka, gruberowanie bo silnik ma nie do zajechania.
No ja akurat nie odważył bym się zakupić Farmera czego nie powiedziałbym o Prońku :)

Masywny nei znaczy wytrzymały, a mi siębardziej podoba farmer, lepsze wspomaganie kierownicy elektrycznie włączany przedni napęd ;lepsza skrzynia biegów rewers nic nie wyje nie huczy niżej się wsiada, lepsze sprzęgło, i dużo żeczy poprawionych, fakt pronio ma lepszy podnośnik, ale sam już nie wiem komu wierzy każdy chwali swoje i tyle jednak farmer wydaje mi sie nowocześniejszym ciągnikiem, a tak wogóle to i chyba lepiej dołożyc te 10 - 15 tyś i nawet bez sprężarki kupic td80d, chociaż z koleji zaraz napiszecie że i to i to niebieskie a części do pronara tańsze B)

#54 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 08 luty 2008 - 15:20

Pronar 82SA czy farmer? (...)Polacy nie gęsi swoje zdanie mają... hehe :D A ja nadal jestem za Pronarem. Może i w Farmerze nic nie wyje w skrzyni ale ciekawe czy nie narazie! Bo może jak będzie miał zrobione troszeczkę więcej mth to się zaczną cyrki :/ Nie wiem to są tylko moje przypuszczenia ale ciągnik ten nie jest tak sprawdzony ja Pronar!

#55 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 luty 2008 - 15:24

Pronar 82SA czy farmer? Nh zrobi sporo mniej niz pronar i spali tyle samo lub wiecej. Ja jak mialbym wybierac miedyz farmerem a pronarem biore pronara jest sprawdzony itp.

#56 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 08 luty 2008 - 15:26

Pronar 82SA czy farmer? Jaki New Holland? :D

#57 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 luty 2008 - 15:42

Pronar 82SA czy farmer?

Masywny nei znaczy wytrzymały, a mi siębardziej podoba farmer, lepsze wspomaganie kierownicy elektrycznie włączany przedni napęd ;lepsza skrzynia biegów rewers nic nie wyje nie huczy niżej się wsiada, lepsze sprzęgło, i dużo żeczy poprawionych, fakt pronio ma lepszy podnośnik, ale sam już nie wiem komu wierzy każdy chwali swoje i tyle jednak farmer wydaje mi sie nowocześniejszym ciągnikiem, a tak wogóle to i chyba lepiej dołożyc te 10 - 15 tyś i nawet bez sprężarki kupic td80d, chociaż z koleji zaraz napiszecie że i to i to niebieskie a części do pronara tańsze :D

Chodziolo mi o nh z tej wypowiedzi.

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2008 - 17:30

Pronar 82SA czy farmer?

Chodziolo mi o nh z tej wypowiedzi.

jak to jaki TD sory ale jak za 82SA wołają 99 tyś z groszami, a za farmera 105 tyś to a przy tym ciągnik zachodniej marki jaką jest new holand kosztuje jakies 110 -115 tyś to jest to tylko 5% różnicy w cenie, co new holand na podwórku to nie mtz, :D

Ju nie przesadzacie z tąwytrzymałościa i tym jak to sprawdzony jest pronar a dokłądniej mtz, bo przypomina mi to gadki sprzed lat jak to kupowali ludzie końcówki produkcji c360 bo sprawdzony i te z konca produkcji nawet w połowie nie wychodziły tego co te stare z początków 70tych lat c360 niby to samo a jak by z innej stali,
Pytanko do znawców i miłosników marki mtz czym się różni silnik w farmerze od tego w pronarze bo w farmerze ma niższy miment obr podejżewam że jest to wersja d 243 euro 0

#59 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 08 luty 2008 - 20:49

Pronar 82SA czy farmer? Hmm... Farmer także ma MMZ.Farmer już jest sprawdzony,przynajmniej w moich okolicach. U wujka we wsi są 3 zestawy(albo i więcej) Farmer c2+tur i sprawują sie bez zarzutu.Jeden ładował big-bagi *2 po 600kg więc 1200.Tylko czasami jak się skręci na całego to sie u wujka błotnik łamie :D

Pozdro FarmerF10244c1

EIDT:@Ferdek07 mój ma podobno e1
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2008 - 21:30

Pronar 82SA czy farmer? No i godni siebie przeciwnicy farmer vs pronar 82sa każdy chwali swoje tu chyba tylko żut monetą rozstrzygnoł by który lepszy :D

Dodaj odpowiedź