Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82SA czy farmer?

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 05 luty 2008 - 13:40

Pronar 82SA czy farmer?

ten Pronar 82SA lepszy bo -wygląd
części taniocha B)

No i łatwy w obsłudze ja bym raczej brał Pronara

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82SA czy farmer? Dzisiaj, 09:42
  •  

#22 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 luty 2008 - 15:08

Pronar 82SA czy farmer?

Przez jakiś czas będą jeszcze sprzedawane farmery z d243 więc pewnie i pronary 82sa, tak jak w temacie który jest lepszy?
1. 82Sa ma dużo mocniejszy i pewnie lepszy podnośnik
2. 82Sa jest dużo tańszy
3. kwestia komfortu, w 82SA podobno jest ciszej, ale w pronarze jakoś tak wysoko się siedzi, a jak wygląda działnie dzwigni klamek zamków nawiewów?
4. kwestia awaryjności, o ile podobno pronar już jest innym ciągnikiem i wszystkie bolączki zostały poprawione o tyle farmer to nowośc i ciagle ma jakies niedociągnięcia (ps. ciekawe jak jest z belarusami o ile pronar poprawił wom chamulce i wiele innych podzespołów o tyle belarus pewnie nic nie modyfikował)
5. dostępnośc częsci, carraro napewno ze 3 razy droższe będzie ale z dostępnością części puki co jest bardzo cieżko
6. wytrzymałośc, czy ten farmer na carraro tak naprawdę te napędy dłużej pochodzą jak skrzynia i napędy w mtz?

farmera z bliska nie oglądałem ale w pronarze silnik, skrzynia most wydaje mi sie ze jest lepsza jak w farmerze, nie wiem jak sprząglo, no i pronar jest na pół-ramie
jeszcze ciekaw jak z podnośnikami jest...
Ferdek Ty sie nie łaszcz na te 10-15tys różnicy bo naprawdę dobrze na tym nie wyjdziesz B)
kupuje sie polskie czesci (np. do c-360 cylinderki) i co one są warte?
a w przypadku pronara to czesci ruskie -tyle ze polskie wykonanie
pamiętaj -czym sie nie najesz tym sie nie nalizesz... B)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 05 luty 2008 - 16:14

Pronar 82SA czy farmer?

farmera z bliska nie oglądałem ale w pronarze silnik, skrzynia most wydaje mi sie ze jest lepsza jak w farmerze, nie wiem jak sprząglo, no i pronar jest na pół-ramie
jeszcze ciekaw jak z podnośnikami jest...
Ferdek Ty sie nie łaszcz na te 10-15tys różnicy bo naprawdę dobrze na tym nie wyjdziesz B)
kupuje sie polskie czesci (np. do c-360 cylinderki) i co one są warte?
a w przypadku pronara to czesci ruskie -tyle ze polskie wykonanie
pamiętaj -czym sie nie najesz tym sie nie nalizesz... B)

przeciez silnik w najtanszym farmerze to d243 taki jak w pronarze. mi farmer wydaje sie byc zwrotniejszy i wygodniejszy ciut od pronara. ale mysle ze pronar bedzie wytrzymalszy i jego konstrukcja jest naprawde mocna. gdzies na AF czytalem ze uklad napedowy od farmera nadaje sie do ciagnika 60KM
tu cos znalazlem o farmerze tylko z silnikiem JD
http://www.apra.pl/r...rpt_00801_2.htm

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2008 - 17:07

Pronar 82SA czy farmer?

przeciez silnik w najtanszym farmerze to d243 taki jak w pronarze. mi farmer wydaje sie byc zwrotniejszy i wygodniejszy ciut od pronara. ale mysle ze pronar bedzie wytrzymalszy i jego konstrukcja jest naprawde mocna. gdzies na AF czytalem ze uklad napedowy od farmera nadaje sie do ciagnika 60KM
tu cos znalazlem o farmerze tylko z silnikiem JD
http://www.apra.pl/r...rpt_00801_2.htm

Szukałem dużo informacji na necie bo się każdy zachwyca że och ach carraro to takie cudo bedzie i z tego co znalazłem to to że napędy w farmerze do ciągnikach 60km są to głupia plotka, te napędy są do ciągnika 85km, a problemy z ukręcanym wałkiem w tylnym dyfrze były tylko w 105km a tam tak wogóle to jest inny typ carraro. No ale to że w 105km farmerze wadliwe napędy były to było spowodowane tym że takie wadliwe napędy przychodziły z ARGENTYNY, więc nie myślcie sobie że jeżeli lamborghini opierało się na carraro to z tej samej lini produkcyjnej biorą napędy do farmera, sokółka bierze tam gdzie najtaniej i tyle, więc nie chodzi tutaj o parametry techniczne tych napędów a właśnie o jakośc wykonania.
Inna sprawa że np. w pronarze czy belarusie 80km są te same i w 90km a chyba i tak samo w 110km więc jest rezerwa mocy co do wytrzymałości napędów,
Co do silników to też mogą byc delikatne różnice bo mmz d243 też kilka odmian było ostatnio w pronarach montują silnik z czeską pompą paliwową i kilka innych rozwiązań też zmodernizowano, a czy w farmerze jest silnik euro 0 czy inna odmiana mmz tego nie wiem

ps. czytałem gdzieś na forum że pronar 82sa jest cichszy w kabinie od farmera czy to prawda?>

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:38

Pronar 82SA czy farmer?

Szukałem dużo informacji na necie bo się każdy zachwyca że och ach carraro to takie cudo bedzie i z tego co znalazłem to to że napędy w farmerze do ciągnikach 60km są to głupia plotka, te napędy są do ciągnika 85km, a problemy z ukręcanym wałkiem w tylnym dyfrze były tylko w 105km a tam tak wogóle to jest inny typ carraro. No ale to że w 105km farmerze wadliwe napędy były to było spowodowane tym że takie wadliwe napędy przychodziły z ARGENTYNY, więc nie myślcie sobie że jeżeli lamborghini opierało się na carraro to z tej samej lini produkcyjnej biorą napędy do farmera, sokółka bierze tam gdzie najtaniej i tyle, więc nie chodzi tutaj o parametry techniczne tych napędów a właśnie o jakośc wykonania.
Inna sprawa że np. w pronarze czy belarusie 80km są te same i w 90km a chyba i tak samo w 110km więc jest rezerwa mocy co do wytrzymałości napędów,
Co do silników to też mogą byc delikatne różnice bo mmz d243 też kilka odmian było ostatnio w pronarach montują silnik z czeską pompą paliwową i kilka innych rozwiązań też zmodernizowano, a czy w farmerze jest silnik euro 0 czy inna odmiana mmz tego nie wiem

ps. czytałem gdzieś na forum że pronar 82sa jest cichszy w kabinie od farmera czy to prawda?>

W farmerze są silniki MMZ D-243,następca F2 spełniający nowe normy z MMZ D-245, w modelu F-8258 francuski silnik John Deere, model F3 z silnikiem Iveco, 120-180KM bazujący na podzespołach CNH. Tyle wyczytałem w Poradniku .

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:40

Pronar 82SA czy farmer? też czytałem poradnik, ale pronar był niedorobiony ale i farmer jeszcze z 5 lat musi się poprawiac żeby był dobry moim zdaniem

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2008 - 20:43

Pronar 82SA czy farmer? Ja bym wybrał Pronara. B)

#28 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 05 luty 2008 - 21:41

Pronar 82SA czy farmer? Ja też jestem za pronarem może cudo to to nie jest ale swoje zrobi i był ulepszany od początku produkcji.

#29 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 06 luty 2008 - 00:06

Pronar 82SA czy farmer? Ja też jestem za Pronarem ponieważ fakt faktem jest on dłużej na rynku od farmera i moim zdaniem nie ma najgorszej opinii wśród użytkowników, oczywiście jak na swoją klasę ciągników. B)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 luty 2008 - 00:09

Pronar 82SA czy farmer? pronar jest te 8 tyś tańszy od farmera, a od proximy ponad 10 tyś bo do zetora należy doliczyc obciążniki szybką skrzynie wzmacniacz momentu i większe opony żeby dorównał do pronara wtedy to i z 15 - 18 tyś drożej wyjdzie zetor,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 06 luty 2008 - 15:09

Pronar 82SA czy farmer?

pronar jest te 8 tyś tańszy od farmera, a od proximy ponad 10 tyś bo do zetora należy doliczyc obciążniki szybką skrzynie wzmacniacz momentu i większe opony żeby dorównał do pronara wtedy to i z 15 - 18 tyś drożej wyjdzie zetor,

swieta prawda.... zetor niby tani ale sie okazuje ze duzo musisz dokupic do niego

#32 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 luty 2008 - 15:31

Pronar 82SA czy farmer? zdecydowanie pronar jest tanszy, dluzej produkowany jest prawie w kazdym gospodarstwie

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 luty 2008 - 15:35

Pronar 82SA czy farmer?

zdecydowanie pronar jest tanszy, dluzej produkowany jest prawie w kazdym gospodarstwie

jak kiedyś ojciec kupował mf 255 to samo mówili że c360 dłużje produkowana sprawdzona i masywniejsza to dłużej pochodzi a tak wyszło że z tego samego rocznika c360 dużo szybciej się posypała jak mf 255 pomimo że ma masywniejszą konstrukcję

#34 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 06 luty 2008 - 16:27

Pronar 82SA czy farmer? Ale wodziny że pronar z roku na rok ma coraz lepsze modele i jakośc wykonania więc na pewno nie jest gorszy od farmera który jest jeszcze troche niepewny to znaczy choroby wieku dzieciącego.

#35 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 06 luty 2008 - 17:26

Pronar 82SA czy farmer? ale teraz to juz zupelnie inne ciagniki niz mtz jesli chodzi o te nowe modele. z mtz-ta zostanie pewnie tylko II seria bo euro 2 wchodzi

#36 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 06 luty 2008 - 18:10

Pronar 82SA czy farmer? Haha a Ferdynand nadal za 255 B) ...Ahh jesteś nieugięty chodź słowa Twe są nie prawdziwe B)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:21

Pronar 82SA czy farmer?

Haha a Ferdynand nadal za 255 B) ...Ahh jesteś nieugięty chodź słowa Twe są nie prawdziwe :)

Może nie wtemacie ale tam.. Co że c360 dłużej pochodzi od mf 255? sąsiad kupił w tym roku co my czyli 86r c360 i pracuje 3 razy mniej i już więcej napraw miała jak mój B) mf 255. Stare c360 były nie do zdarcia tak samo c330 z końca produkcji jak i podejrzewam że pronary czy tam belarusy i zetory siękończą, ludzie tłumaczą ze wyrobione maszyny do produkcji odlewów i już nie ta precyzja wykonania podzespołów,

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2008 - 18:39

Pronar 82SA czy farmer?

Może nie wtemacie ale tam.. Co że c360 dłużej pochodzi od mf 255? sąsiad kupił w tym roku co my czyli 86r c360 i pracuje 3 razy mniej i już więcej napraw miała jak mój B) mf 255. Stare c360 były nie do zdarcia tak samo c330 z końca produkcji jak i podejrzewam że pronary czy tam belarusy i zetory siękończą, ludzie tłumaczą ze wyrobione maszyny do produkcji odlewów i już nie ta precyzja wykonania podzespołów,

Co do tego ty może lepiej dbasz o mf 255 a sąsiad słabiej o C-360.B)

#39 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:54

Pronar 82SA czy farmer? W każdym nowym ciągniku nie ma teraz takiej precyzji wykonania jak kiedyś teraz aby sztuka. Nawet nowe mercedesy są dośc awaryjne. A to że pronary się kończą to bzdura Pronar dopiero zaczyna się rozwijać a nie klepać mtz-a to Ursus niestety się kończy powoli. I jakościowo napewno Zetor jest dużo lepszy od nowych ursusów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:01

Pronar 82SA czy farmer? Fakt to nie ten temat i już to nie raz przerabialiśmy ale moim zdaniem ta C-360 to musiał być ułomny przypadek B) Albo sąsiad jest kat dla ciągników albo Ty jesteś Pedant i bardzo dbasz o maszyny albo to i to B) :)

W tym porównaniu bezapelacyjnie wygrywa Pronar! :)

Dodaj odpowiedź